Snímek nabízí pohled do zákulisí rozsáhlé pyramidové hry Bernieho Madoffa. Zkoumá, jakým způsobem do ní byla zatažena veřejnost, i sled ničivých událostí, které napáchala – jak na obětech, tak i na Madoffově rodině. Robert De Niro a Michelle Pfeiffer excelují v hlavních rolích Bernieho a Ruth Madoffových. (HBO Europe)

Aljak

Tak tento chlapík menom Bernie Madoff musí byť u mnohých ľudí riadne "obľúbený". Takto odrbať toľko naivných a dôverčivých ľudí, tak to je naozaj poriadny odvod. A že sa na tejto nenávistnej vlne potom zviezli aj jeho najbližší, tak o to horšie. Čo sa týka filmu, bavil ma akurát tak samotný námet, ale inak to spracovanie ma nijako extra neuchvátilo a väčšinou to bolo stále o tom istom dokola. Akurát zopár výkyvov v deji bolo zaujímavých, ale ako celok naozaj dosť nezáživné. ()

Lacike

Tento film sa snazi venovat hlavne vztahom v Madoffovej rodine, potom co sa prizna, ze je podvodnik, ktory obral ludi o 65 miliard dolarov. Spôsob akym sa mu to podarilo tu je prakticky uplne upozadeny. Velky priestor nema ani konfrontacia okolia a obeti s Madoffovymi, ktora je zredukovana len na par scen. No a samotny Madoff tu je stvarneny ako sociopat, ktory si neuvedomuje/nepripusta/nechape co vlastne vykonal a ze svojim konanim znicil svoju rodinu. Na jednej strane ho De Niro stvarnil dokonale a na druhej strane vdaka tomu, ze Madoff cely cas neprejavi ziadne pocity a je vlastne uzavrety do seba, tak jeho stvarnenie nepôsobi divacky zaujimavo ale skôr nudne. Takze vo vysledku film pôsobi ako taka obhajoba Madoffovych synov, manzelky a brata ohladom toho, ze oni fakt nic nevedeli a divak by asi s nimi mal sucitit. Co sa mne nepodarilo a nemal som najmensiu chut sa o to snazit. Je uplne jedno, ci o tom celom podvode vedeli alebo nie. Dôlezite je, ze za nakradnute peniaze zili dlhe roky luxusny zivot o ktorom môzu ostatni snivat. Takze za to si zasluzia dozivotne opovrhovanie celej spolocnosti. Je to este celkom mierny trest. Vysledkom je film so zaujimavou kontroverznou temou, ale nie prilis strhujucim spracovanim. 5/10. ()

Snorlax

Nejlepší na celém filmu je jeho ideová myšlenka, jenže již ta je poněkud chromá na charakter. Tedy minimálně je dosti kontroverzní natočit film o finančním podvodníkovi jako milý životopisný snímek na jehož konci by se divák ani nedivil, kdyby Bernie dostal Medal of Honor. Scénář není příliš kompaktní, režie je naprosto rutinérská a herecké výkony jakbysmet. De Niro evidentně již překonal svůj zenit. ()

NinadeL

Věčná škoda, že u nás ty HBO filmy nevycházejí normálně na DVD. Lidi mimo jejich kanál pak přicházejí o hodně. Takhle postrádám taky Hemingwaye & Gellhornovou. A jaký je tedy Čaroděj ze země lží? Předně vynikající odpověď na Bessonovi Mafiánovi, protože nepokračovat v párování De Nira a Pfeiffer by byl hřích. Žánrově jsme sice někde jinde, ale i komorní drama reagující na krizi v 2008 může být jejich parketou. De Niro je ve svém živlu, hraje velkou hru, drží si všechny od těla a buduje si respekt i před svojí ženou. A Pfeiffer? Opět změnila styl, ještě o trochu víc vyzrála, měla za sebou další čtyřletou pauzu a vrátila se opět jako někdo úplně jiný. Není to jen tou maskou, brýlemi a novým účesem. Její Ruth Madoff zrcadlí příběh ženy, která bývala volná jako pták, svobodomyslná jako hrdinky Goldie Hawnové, ale po letech v izolaci a ve zlaté kleci nemá vůbec nic. A nyní čelí pověsti Bonnie Parkerové (ačkoli sama nebyla v případu zapletena). Pokud hledáte mezi hereckými koncerty, tak velmi dobrá volba. Ve vedlejších rolí pak stojí za pozornost i Hank Azaria a Lily Rabe. ()

Juto

Tentokrát sa Levinson a HBO spojili s Robertom De Nirom na skutočnom životnom príbehu Bernieho Madoffa, ktorého falošný investičný nástroj bol odhalený počas finančnej krízy v roku 2008. Madoff prevádzkoval Ponziho pyramídovú schému, kde ste okradli jedneho, aby ste zaplatili druhému. Film mal mätúce rozprávanie a nerovnomerný scenár. Chce to vysvetliť vyšetrovanie Madoffa, čo jeho synovia vedeli o neistej situácii firmy, a tiež vysvetliť publiku Madoffov investičný podvod. Chcelo to trošku zjednodušiť. 5/10 ()

• Ve scéně, kdy Bernie (Robert De Niro) volá Ruth (Michelle Pfeiffer), zanechá své ženě několik hlasových zpráv. To je však technicky nemožné, jelikož všechny hovory z federálních věznic musí být přijaté osobou, které vězeň volá. Zabraňuje to, aby lidé dostávali nechtěné telefonáty a hlasové zprávy od vězňů. (TheRay97)