Reklama

Reklama

Sedmilhářky

(seriál)
  • USA Big Little Lies (více)
Trailer 1
USA, (2017–2019), 11 h 48 min (Minutáž: 44–59 min)

Tvůrci:

David E. Kelley

Předloha:

Liane Moriarty (kniha)

Scénář:

David E. Kelley

Hudba:

Sam Williams

Hrají:

Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley, Alexander Skarsgård, Laura Dern, Adam Scott, Zoë Kravitz, Parker Croft, James Tupper, Sarah Baker (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(14)

Obsahy(1)

Minisérie Sedmilhářky je adaptací stejnojmenné knižní předlohy australské spisovatelky Liane Moriartyové, která obsadila první místo prestižního žebříčku bestsellerů New York Times. Temné komediální drama, v němž několik předních hollywoodských hvězd podává mimořádné herecké výkony, se odehrává v kalifornském městečku Monterey a začíná podezřelou vraždou na benefiční akci základní školy. Přestože totožnost oběti i pachatele zpočátku zůstává záhadou, vše nasvědčuje tomu, že v pozadí zločinu stála rivalita a tajemství obklopující trojici matek – Madeline (Reese Witherspoon), extrovertní a živelnou ženu v domácnosti, která v srdci chová zášť vůči exmanželově nové mladší ženě Bonnie (Zoe Kravitz), instruktorce jógy se zenovým přístupem k životu; dále Madelininu nejlepší kamarádku Celeste (Nicole Kidman), bývalou právničku žijící ve zdánlivě dokonalém manželství s mladším mužem (Alexander Skarsgård); a Jane (Shailene Woodley), svobodnou matku s temnou minulostí, kterou Madeline a Celeste vezmou pod svá ochranná křídla. Děj příběhu je prokládaný scénami z výslechové místnosti, v níž ostatní rodiče a školní zaměstnanci vypráví zákulisní drby o spojenectvích a rivalitách mezi místními obyvateli, především pak o Madeline a její úhlavní nepřítelkyni, vlivné a úspěšné pracující matce Renatě Kleinové (Laura Dern). V průběhu sedmi napínavých, černě humorných epizod vychází najevo, jaké tajemství každá z žen skrývá, a postupně se dostáváme až k oné osudné noci. (HBO Europe)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (330)

Sawy 

všechny recenze uživatele

Intenzivní forma sice u Sedmilhářek malinko přehlušuje ne-zas-tak-šokující pointu, ovšem dle známé formule "forma tvoří obsah" jde stále o špičkové dílo, které je skvěle napsané, přesně zahrané a především do velké míry originální. Po mnoha a mnoha zhlédnutých standardních detektivkách si člověk pomalu učůrává už jen z toho, že tento žánr někdo zkusí i jinak. A přestože se to přesunutí divácké pozornosti z vyšetřování na genezi samotného zločinu postupně stává trochu monotónní, tvůrci si i do posledních dílů zvládli schovat několik trumfů, které jim zajistí divácké ovace. Moc ale prosím, zůstaňme u těch sedmi dílů. Tady nic rozvést nepotřebuje. 85 % ()

Tosim 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jé, kde se David E. Kelley tak dlouho schovával? Seriál se snovým obsazením (Reese Witherspoon nikdy nehrála lépe a od blbé blondýny urazila kus cesty), Valléeho režie je dost inovativní. Líbí se mi, že je seriál natočen podle knihy autorky, která sice píše ženskou literaturu, ale není to nic romanticky vyprázdněného. Prostě je to o ženách, ne jen pro ženy. Jen po konci poslední epizody jsem měl dojem, jestli tohle všechno netradiční náhodou nemá zakrýt klasický příběh o těžkém životě matek s poněkud tragickým koncem. 70%. ()

Reklama

1frida2 

všechny recenze uživatele

Tak ten seriál jsem viděla kvuliva me milované švagrové s tím, ze "to musím vidět". Takže za1. Vsechny herečky zahrály skvěle, nejlepší Reese. Jako přímočará, sebevědomá, odvážná, impulsivni Madeline. Za 2. Naproti tomu herci nudni, nanicovati, bez charisma. Za 3.Hudba fajn No, děti též super. Nelíbily se mi prostrihy,ujecenost a ten konec...vlastně jsme to měli celou dobu na očích a na úplný konec dorazeni růžovou... ()

eLeR 

všechny recenze uživatele

Neustále sa tam riešia dokola tie isté problémy, ale máme tu päť rodín, takže to vôbec nestihne byť otravné, a hlavne ... stupňujú sa, myslím tie problémy. To prelínanie príbehu s výpoveďami jednotlivých ľudí je tiež šikovný ťah. Natočené je to výborne, obzvlášť ten koniec mal silu, keď nič poriadne neviete, aj keď si myslíte pravý opak. Herecky uspokojivé, Nicole naozaj bezkonkurenčná. Všetci majú úžasný vkus na hudbu, predovšetkým deti. Teším, ako sa predvedie A. Arnold. ()

domkis 

všechny recenze uživatele

Skvělý seriál zaměřený na složité mezilidské vztahy a nechybí mu ani krimi zápletka. Začala jsem se dívat a nemohla přestat. Když jsem to dokoukala, musela jsem nad tím ještě tak týden přemýšlet. A to je pro mě známka toho, že to byl zážitek, který stojí za to. Nesmím opomenout ani super hvězdný obsazení, prostředí, kde se seriál odehrává a za mě i super soundtrack. To tomu celému příběhu ještě dodává plusový body. Doporučuju všem a těším se na druhou sérii. ()

Galerie (292)

Zajímavosti (26)

  • Česká herečka Alena Doláková se účastnila konkurzu na roli servírky do druhé série. Nebyla ale vybrána. (hansel97)
  • Postava, kterou hraje Meryl Streep, byla psaná s tím, že si ji zahraje právě tato herečka. I z tohoto důvodu pojmenovala autorka knižní předlohy Liane Moriarty postavu skutečným křesním jménem Meryl Streep, tedy Mary Louise. (oli009)
  • Divadelní hra „Ulice Q“ (v originále „Avenue Q“), na níž pracovala Madeline (Reese Witherspoon), je skutečný muzikál, který se po několik let hrál na Broadwayi, konkrétně v letech 2003–2009, a stejně jako v seriálu představení obsahovalo loutky. (oli009)

Související novinky

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

27.12.2021

Velice nepříjemná zpráva nás zasáhla krátce před koncem roku – oceňovaný kanadský režisér Jean-Marc Vallée zemřel nečekaně v pouhých 58 letech. Filmař stojící za oscarovým Klubem poslední naděje,… (více)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (více)

Drama v pozadí úspěšných Sedmilhářek

Drama v pozadí úspěšných Sedmilhářek

13.07.2019

Kabelovka HBO našla v seriálové adaptaci Sedmilhářek od autorky Liane Moriarty nečekaný hit. A to až do takové míry, že po úspěchu na Emmy přemluvila spisovatelku, aby vymyslela pokračování. Hlavní… (více)

Reklama

Reklama