Halloween: H20

• USA Halloween H20: 20 Years Later (více)

Šílený psychopat Michael Myers se vrátil a s ním i kletba jeho rodiny. Svůj pověstný nůž obrátil znovu proti své sestře Laurie (Jamie Lee Curtis), pro niž se noční můra stává skutečností. Tentokrát však je na střet s vrahem připravena.  Horor Halloween: H20 je v pořadí sedmým dílem klasické série, kterou zahájil v roce 1978 režisér John Carpenter kultovním snímkem Halloween (u nás vyšel na videu pod názvem Předvečer svátku všech svatých). Pokračování režiséra Steva Minera se odehrává o dvacet let později (odtud šifra v názvu snímku). Na scénu se v něm vrací jak ďábelský vrah Michael Myers, tak jeho sestra Laurie Strodeová, která jako jediná přežila jeho řádění. Nyní žije pod změněným jménem, má sedmnáctiletého syna, ale stále ji pronásledují děsivé vidiny o Myersově návratu. Není tedy překvapena, když se tak opravdu stane. Po dávných zkušenostech s nezničitelným zabijákem je však na střetnutí s ním připravena a je odhodlána sprovodit ho tentokrát ze světa definitivně. (oficiální text distributora)

Pumiiix

Jako už u všech ostatních Halloweenů, mě opět i v tomto díle hned uchvátila hudba, která je bezchybná, stupňuje atmosféru a zvětšuje prožitek z filmu. Hudba je vůbec velice silný klad celé série, i v třetím díle se mi líbila, i když hodně lidem určitě ne. Halloween H20 mě dlouho míjel a musím říct, že to byla jenom moje chyba, kvalitou se vyrovnává nejlepším dílům série (prozatím 1,remake Rob Zombie, H20, 2, 4, 3,6,8). Už mi chybí jenom shlédnout 5 díl a mám další hororovou sérii úspěšně za sebou. K hereckému projevu můžu říct, že Jamie Lee Curtis jako tvář Halloweenů hrála opět přesvědčivě a i její přerod v „akční hrdinku“ byl obstojně podán. Josh Hartnett nějak „ultra“ nevadil, ale více mě bavil ve Fakultě a 30 Days of Night. M.Myers klasicky ve formě a klasicky dlouho umíral ;-) tradice se přece neruší. 7+/10* ()

-bad-mad-wolf-

Pokud slasher trvá osmdesát minut a první hodinu se v něm neděje nic, je zřejmě něco špatně. Prolog, zkombinovaný s klasickou taškařicí na téma "já, má máma, moje holka a naše běžné handrkování", skutečně zabere úvodní tři čtvrtiny filmu a ve zbylých minutách se nestane nic, co by diváka překvapilo, případně neotravovalo. Už v momentě, kdy studentka mluví o nutnosti postavit se zlu, které ničí všechno, co máme rádi, je nám de facto vyspoilerován závěr filmu. Z Michaela definitivně vyprchalo veškeré zabijácké charisma a legendární hudební motiv zaznívá jen hodně poskrovnu. Výsledek podtrhuje několik žánrových debilit typu ožívající vrátný či neodmaskovaný a nemrtvý padouch v pytli na mrtvoly. Jedna hvězda za to, že se film rozhodl ignorovat nešťastně se vyvíjející předchozí tři díly a za moment, kdy Jamie Lee Curtis bere do ruky sekeru. ()

MM_Ramone

Snímok "Halloween H20" je v poradí siedmy film z kultovej americkej slasher horrorovej série, ktorú v roku 1978 odštartoval americký filmár John Carpenter. Toto pokračovanie, ktoré natočil Steve Miner v roku 1998, by som s prižmúreným okom označil ako taký celkom obstojný priemer. Musím však priznať, že psychopatického vraha Michaela Myersa som už videl aj v lepšej forme. No vďaka jeho temnej, chladnokrvnej charizme, mu predsa len tie tri hviezdičky dám. *** ()

anais

Po dlouhé době dostala slavná série docela kvalitní přírůstek. V Halloweenu H20 se sice nestane nic, aniž byste to předem nečekali a vše ubíhá v typicky "halloweenovských" kolejích, přesto film působí příjemným, trochu nostalgickým dojmem. Z počátku se film vleče, a chvíli trvá, než se Michaelův nůž poprvé zapíchne do vřeštící oběti, trpělivost však hor(or)y přenáší, a v tomto případě divákovi předloží skvěle vygradované finále, v němž Laurie (Jamie Lee Curtisová) "naposledy" stane tváří v tvář svému šílenému bratru. Její volání "Michaele!!!" se nese stichlými chodbami. Je to volání po odplatě, po pomstě za život, který strávila skrýváním se. Je to volání, které by měl vyslechnout každý, kdo má jen trochu rád hororovou klasiku. (a nemusí se jmenovat zrovna Michael) ()

Jordan

pre mňa osobne je halloween trilógia - jednotka zo 78 od carpentera, potom 81 rosenthal a uzatvára to elegantne miner po dvadsiatich rokoch. aj keď je to najslabší diel z tejto trilógie, je to tretí najlepší film pod hlaviškou halloween a je celkom slušný. hlavne je to riadne postmoderné dielko ktoré cituje, parafrázuje a odkazuje... najviac na psycho, ale aj na rôzne iné strany a legendy... hlavne tu sú 2 pekné mladé šušky, čo je vždy plus... všímnite si, ako hudba, ktorá pracuje s pôvodným carpenteroým motívom a okrem toho na nej pracovali ottman a beltrami krásne a nenápadne pracuje s legendárnym motívom z hermannovho psycha - oveľa citlivejšie, ako napríklad surový "cover" v takom re-animatovori... inak taká zaujímavá chybička - v úvodných titulkoch je jeden "omyl": v článku o pôvodných vraždách je uvedený zlý rok, miesto 1978 je tam 1968 - odhalil som to náhodou, keď som kvôli niečomu musel pauznúť film a to sa stalo rovno na tomto zábere... ()

• Náklady na výrobu byly zhruba 17 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Podtitul "H20" nemusí nutne znamenať len „H“ ako Halloween a „20“ ako „o 20 rokov neskôr“ (dej sa odohráva na dvadsiate výročie pod udalostí z originálu Johna Carpentera), ale zároveň môže odkazovať na chemický vzorec vody (snímka bola v čase premiéry uvádzaná s výrečným sloganom „Krv nie je voda“). (tron)