Moravanka byla před čtvrtstoletím velice oblíbená dechovková kapela. A jejím únosem sledovali začínající vesničtí muzikanti jediné - aby sami mohli vystoupit místo ní. Pokus o lidovou hudební komedii plnou zmatků a nedorozumění se nevydařil, zůstala jedině trapnost s neuvěřitelně se pitvořícími herci. (oficiální text distributora)

Hombre8

Ač člověk opovrhující dechovkou, musím říct, že film nebyl zas až tak špatný, jak je zde prezentován. Minimálně proto, že vcelku věrně archivuje mentalitu, způsob života a zábavy lidí na moravské vesnici v průběhu sedmdesátých až osmdesátých let minulého století. Začíná se zostra. Softpornová scéna s mladičkou Paulovou nám hned na úvod filmu vyrazila dech už v osmdesátém třetím roce v letním kině a podruhé taky, když jsem na to koukal po skoro 40-ti letech, už vše zapomenuvše. I když už pochopitelně z jiného důvodu. Díky "použití" řady dobrých herců a komiků se lze zasmát i dnes. Například "Klobouk" Wimmer a jeho: "Slečno, pojeďte někam do přírody. Třeba na poštu..." Nebylo to prostě o nic horší než Troškovic "Sena". Jenom musí mít člověk možnost přeskakovat ty uřvané hudební pasáže. ()