Jay a Silent Bob právě přišli kvůli soudnímu podvodu o svou identitu. Tím, kdo oba podvedl, je filmová společnost, která o nich natočila několik filmů. Jay a Silent Bob to ale nechtějí nechat být jen tak a rozhodnou se zajet přímo do Hollywoodu a vše tam vyřešit. Žene je k tomu i informace, že filmová společnost právě začala natáčet nové filmy, ve kterých sice budou Jay a Silent Bob, ale nebude se jednat o ně. Hlavní scéna nového filmu má být dokončena na každoročním setkání fanoušků Jaye a Silent Boba, které se nazývá Chronic-Con. Jay a Silent Bob jsou přesvědčeni, že natočení závěrečné scény zabrání. Cesta do Kalifornie nevede ale přímo. Jay a Silent Bob nejprve dorazí do Chicaga, kde Jay z televize zjistí, že se jeho bývalá milá Justice stala moderátorkou počasí. Jay se Silent Bobem Justice vyhledají. Justice oznámí Jayovi, že s ním má dceru a že se vdala za přítelkyni. Jay slíbí Justice, že jejich společné dceři Milly neprozradí, že je jejím otcem. Justice tedy Jaye s Milly seznámí. Milly se svou kamarádkou Sopapillou chtějí využít informace, že Jay a Silent Bob míří do Hollywoodu, a vydíráním je donutí, aby je vzali s sebou. Aby dívky Jaye a Silent Boba donutily ke spolupráci, zdrogují je… (TV Nova)

William_

4.5/10. Ano, ve filmu je extrémní nálož narážek jak na popkulturu, současnou kinematografii, seriály, herce, ale především na Kevina Smithe a jeho tvorbu i osobu. Některé vtipy pobaví, většina zas ne, ale obecně se jedná o (pod)průměrnou komedii, která nezaujaté diváky neurazí, a fanoušky Smithe pohltí. Já jsem přesně někde mezi. PS: To množství cameí je u takovéhoto filmu až neuvěřitelné. ()

BoredSeal

Patřil jsem mezi těšící se fanoušky návratu Smithova vesmíru, ale i přes Smithovu snahu udělat z toho scénáristicky satirický kompilát obsahující všechny možné oblíbené postavy a dělající si srandu z liberální progresivity se člověk cítí hrozně trapně a otráveně. Unavený vyfetovaný Jay postrádá energii a bohužel na něm leží těžiště filmu. Je to jako procházka po hřbitově plným kdysi slavných lidí, kde se chcete dojmout, ale místo toho jste zděšeni rozkladem fyzična herců a schopnosti devadesátkového humoru. Je to strašný. ()

Dexter1

Absolútny meta zážitok, ktorý vyžaduje od diváka plnú zaangažovanosť. Čo treba poznať? Obsahovú náplň Smithových filmov, obsahovú náplň filmov, ktoré sa spomínajú v Smithových filmoch (aj tých vymyslených), kritický ohlas a (pop)kultúrny dopad Smithových filmov, Smithovú umeleckú prácu (scenáre, komiksy, podcasty), filmografiu hercov, ktorí sa vyskytujú v Smithových filmoch (obsah filmov je vítaným bonusom), informácie zo Smithovho a Mewesovho života a to je myslím všetko. Ak toto teda všetko poznáte tak máte pri tomto filme garantovanú zábavu a príjemné ohliadnutie sa za celou Smithovou kariérou. Teším sa na ďaľšie Smithové výlety s Jayom a Mlčanlivým Bobom. Veľa krát som tuším spomenul slovo Smith, ale keď ja si nepomôžem a úplne si fičím na jeho štýle humoru. ()

Jaro.Krafcik

Rovnako ako aj jednotka sa to nevyhlo priemeru, aj keď priznávam, nábeh to malo aj na štyri. Ale spackané finále na comicone bolo fakt odveci aj pre mňa. Dvakrát som sa tuším naplno zasmial. Tak to ostáva na tej istej hranici medzi prvým filmom. Ale tento návrat dvojice potešil a som rád že som to pozrel. 3* ()

Lacike

Definitívny dôkaz toho, že súčasný Smith už nie je ten génius z 90tych rokov, ktorý na čo siahol to sa premenilo v dialógové zlato. Síce reflektoval tému rodičovstva na ktorú som sa z jeho pohľadu tešil, ale k postave Jaya sa fakt nehodí a radšej si ju mal schovať pre Clerks 3. Väčšina filmu je strašne nezáživná. Nové hlášky nefunkčné a milióntykrát zopakovaná Danteho hláška o tom, že dnes tam ani nemal byť, je už neskutočne otravná. Doberanie si samého seba sa Smithovi tiež príliš nedarí. Skôr tým len potvrdzuje, že tie zvesti o tom, že na to už nemá sú pravdivé. Rovnako smutný pohľad je jak na zostarnutú ústrednú dvojku, ktorá sa stále nikam v živote neposunula, tak aj na mnoho ostatných, ktorý tu majú cameo výstupy. Závan dávnej sviežosti sa dočkáme jedine vo vtipnom výstupe Jasona Lee a hlavne v nádhernom výstupe Ben Afflecka, ktorý aspoň na chvíľu navodí tú skvelú atmosféru z Chasing Amy. Neprekvapilo by ma keby s tou scénou Kevinovi pomáhal samotný Affleck. Film naviac vyzerá strašne lacno. Celkovo to je šedý priemer s pár scénami, ktoré potešia fakt len hardcore fanúšikov starých Smithových filmov. Ako scenárista sa Smith vyčerpal a ako režisér je už doslova márny. Mewesov Madness in the Method je rozhodne vtipnejší film. 5/10. ()

• Když Holden McNeil (Ben Affleck) říká po odchodu Jaye a Boba své dceři: „They gone girl,“ odkazuje tím na stejnojmenný snímek, ve kterém si zahrál hlavní roli – Gone girl (2014). Když dceři poví: „It's just us leaugue,“ opět tím odkazuje na snímek, ve kterém si zahrál hlavní roli, a to Justice League (2017), kde ztvárníl Batmana. (Habansz)
  • Film se natáčel v New Orleans (Louisiana, USA). (ČSFD)