Skvělá kariéra Nicka Stylese začíná tím, že pošle do vězení zabijáka Earla Talbota Blakea. To ještě netuší, jaké neštěstí způsobí kulka, která nezasáhla cíl. Celých sedm let sleduje Earl zpoza mříží závratný Stylesův vzestup až po nejvyššího asistenta prokuratury i jeho skvělý rodinný život, jak obojí vykreslují masmédia. Krok za krokem se připravuje zničit jeho kariéru, přičemž důmyslně využívá všechno, co ji dosud pomáhalo spoluvytvářet. Posedlý pomstou unikne vězení a má před sebou jediný cíl: rozbít Stylesův svět, pochovat ho za živa. Jakou šanci má Styles proti šílenci? Jejich další střetnutí muže proti muži už bude pro jednoho z nich osudné. (Intersonic)

igi B.

Bůh suď, proč se tento zpočátku dobře vymyšlený a rozjetý thriller zvrhnul v nesmyslně absurdní šaškárnu se zbytečnými výbuchy drogového doupěte a totálně klišoidním vyvrcholením na střešním napichovátku pod vlivem opravdu silnoproudého napětí. Hu. Celý jsem se z toho napjal. Komu tohle posloužilo? Škoda jednoho zpackaného filmu. Rutinní průměrný film s magorským hollywendem za dvě a půl hvězdičky maximálně a zaokrouhlení dolů nezabránil tentokrát ani ten pikantně černý Pontiac Firebird TransAm, mihnuvší se v pár záběrech v úvodu filmu. ()

choze

Scénář Steven E. de Souza (KOMANDO, SMRTONOSNÁ PAST), režie Russell Mulcahy (HIGHLANDER, SHADOW), produkce Joel Silver (KOMANDO, PREDÁTOŘI, všechny SMRTOSNÉ ZBRANĚ a PASTI, MATRIXY) a hudba Alan Silvestri (PREDÁTOŘI). Úctyhodný tým, který ale vyprodukoval pouze pohodový béčkový thriller. Soubojem árijců na meče ve vězeňské jídelně dá Mulcahy vzpomenout na svého HIGHLANDERA, Silvestriho hudba zase nápadně připomene hudbu z PREDÁTORA (z kterého sem zaskočí i Jesse Ventura ve vedlejší roli) a John Lightgow je prostě úžasný hajzl. ()

Gilmour93

Žánr, který mám rád, nemilosrdně zprzněn naivním scénářem plným už opravdu neskousnutelných klišé a rušivě sebestředným výkonem mého jinak oblíbence Washingtona. Slabou náplastí pak už jen zůstává Silvestriho "predátoří" hudba, vzpomínka na White Heat s J.Cagneym (Top of the World!) a patřičně psychopatický výkon J.Lithgowa, proti němuž je Max Cady z Cape Fear vyrovnaným zenbuddhistou, jenž vede nedělní kroužek háčkování dětských čepiček.. ()

T2

Tento film je taký tip toho že nevie či sa má tváriť vážne alebo s nadsázkou, škoda že miestamy to vypadá ako na prestrelkovom divokom západe, potom ako temný thriller, vnútorná dráma, či zbesilý akčný film, ale aj tak je to pozerateľné, len netreba na to hľadieť moc vážne, ináč by to sklamalo. Nad vodu to drží hlavne mladý začínajúci vtedajší talent Denzel Washington v podaní šikovného policajta, čo sa mu črtá sľubná kariéra a tiež zaujme na druhej strane pôsbiaci zákerný "nepolepšiteľný" John Lithgow. ║Rozpočet $-miliónovTržby USA $21,756,163Tržby Celosvetovo $- ()

D.Moore

Brrrr, to byl fakt špatný film. Denzel Washington se celou dobu choval jako idiot, což mě právě u něho zaráželo nebývalým způsobem. Lithgowův záporák měl lehkou práci, nicméně ve výsledku se ukázal být ještě větším idiotem než hlavní nebetyčně tupý hrdina. Nejhorší Washingtonův a jeden z nejhorších Lithgowových filmů. Je to ale vůbec film? ()

• Natáčení filmu probíhalo v americkém městě Los Angeles od 28. ledna do 5. dubna 1991. (GASTON73)
  • V českém dabingu se objevuje chyba. Legendární hláška v originále zní „You must have lots of balls to come here“, což samozřejmě znamená „To chtělo pořádný koule sem přijít“. Dle českého dabingu to ale je „Musel si mít hodně míčů, že jsi sem přišel.“ [Zdroj: G.cz] (asdfasdf)