Přátelé

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, James Michael Tyler, Elliott Gould, Christina Pickles (více)

Ponořte se do srdcí a myslí šestice přátel žijících v New Yorku, zkoumajících úzkosti a absurdity skutečné dospělosti. Tento sofistikovaný kultovní seriál nabízí veselý pohled na randění a práci ve velkoměstě. Jak si Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross dobře uvědomují, hledání štěstí často zdánlivě přináší mnohem více otázek než odpovědí. Zatímco se snaží dosáhnout vlastního naplnění, starají se jeden o druhého v této vzrušující době, kdy je možné úplně všechno – dokud máte přátele. (HBO Europe)

zelda...

Když potřebujete na chvilku vypnout a zabývat se jinými a radostmi a strarostmi obyčejných lidí a ne zrovna těmi vašimi, tak myslím, že tohle je ten nejlepší způsob. Řekla bych, že téhle partičce šesti herců se podaří téměř vždycky mě rozesmát. U mě na první čáře vede jednoznačně Matthew Perry a jeho humor nehumor. ()

Pradlík

Legendární americký sitcom. Tito herci se hledali, až se našli. Úžasné eskapády a neustálé koňské dávky vtipných situací a hlášek. I¨ll be there for yoooooou! ()

Heavyman

Šest pošahanejch lidí, který by mohli mít dospělý děti se chovají jak puberťáci.Nestydim se za to: NESNÁŠIM TENHLE SERIÁL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

S.Dedalus

Joey: Uh-oh. The Casting Director: Is there a problem? Joey: Well, this is noodle soup and, uh, I've been working with tomato, so.... But it's okay, no problem. No problem. Mmm, noodle soup. The Casting Director: You know, that's... that's fine, but the line is, "Mmm, soup." Joey: Oh. What did I say? The Casting Director: Mmm, noodle soup. Joey: How's that different? ()

Wargoo

Asi nesmrteľný komediálny seriál, ktorý si získal fanúšikov vo všetkých kútoch sveta. Či si znovu pozriem diel, ktorý som už videl, alebo nejakou nevysvetliteľnou náhodou natrafím na časť ktorá mi ušla, vždy ma týto šiesti týpci dokážu rozosmiať. Priznám sa, že najviac mi je srdcu blízky Joe - čistý exot s trošku spomaleným vedením je vždy plný prekvapení... Friends je jeden z mojich naj seriálov ako takých, ale 1. priečku naj komed. seriálu mu nevezme nič. 5***** a 90,332%. Po pozretí všetkých skazených záberov kde som pri výbuchoch smiechu rušil všetkých kolegov naokolo nemôžem dať menej, než 100% na tento seriál. FRIENDS BOLI SU A BUDU NAJLEPSI SITCOM, aký kedy uzrel svetlo svete :) ()

Radek.SCH

Nemůžu si pomoct, ale většina přátel z Přátel mi přišla hodně nesympatická a chovali se hodně předvídatelně. Ke konci to navíc bylo moc v slzách (což u sitcomu nepochopím). Jediný kladný bod bych dal za Rosse. ()

JakeG

Je těžký hodnotit toilk řad seriálu najednou, proto je * tolik. Nejradši mám 2-6 řadu. Každopádně stejně jako žluťáci je tohle klasika co vždycky pobaví. Taky to asi bude tím, že všehcny postavy už znám tak dobře, ajkoby to opravdu byli moji přátelé :) ()

in4mator

...hodnoceno po první sezóně a pár dalších dílech z ostatních sezón... Tomuto seriálu jsem nikdy nepřišel na chuť, asi proto, že obsahuje takový zvláštní druh humoru, který mně připadá dětinský a trapný. Na druhou stranu musím říct, že stejný pocit jsem měl i u Červeného trpaslíka, kterého jsem si nakonec oblíbil. Takže hodnocení je otevřené, a to i proto, že po občasném sledování před usnutím (možná je to tím :-) se mně zdá, že některé díly jsou opravdu celkem povedené. A jak tady většina píše, že nemají rádi Phoebe, tak u mě naopak boduje čím dál víc. Má sice často trapné hlášky a průpovídky mimo mísu, ale zase někdy naopak pronese takovou pecku nebo životní moudro, že mám skoro chuť si to někam zapsat. ()

Tiso

Podle mě nejlepší seriál všech dob, viděl jsem všechny série už několikrát a pořád se tomu nemůžu přestat smát, pro mě jsou přátelé srdeční záležitost. Stačí se podívat na jeden díl a najednou se objevíte na konci desáté série a zjistíte, že už jich opravdu víc není. Herecké zpracování na jedničku, kterému nejde vytknout snad nic. 100% ()

lu-cinka

U žádného jiného seriálu jsem se nepobavila tak, jako právě u Přátel. Nezapomenu na díl, kdy Phoebe učila Joeyho francouzsky-bli bla blu. Ovšem - bohužel s dabingem, Monica mluví tak rychle, jako jsem snad nikoho v životě neslyšela xD ()

atmen

Seriál mého dospívání, kdy jsem ještě chodil do školy. Seriál, který jsme s přítelkyní jako první celý shlédli v našem novém bytě na pc, neboť jsme neměli tv. Seriál, který jsem si nenechal ujít v tv při jeho xté repríze a konečně seriál na který nedám dopustit a i teď ho opětovně hltám i když ho znám nazpaměť a bude tomu mavždy. Proč ho tak miluji? Přátelé jsou sice sitcomem, ale předkládají nám život. Postavy během těch 10 let dospívají a stejně tak i jejich diváci. Nejdříve bylo jejich mottem užívat si života. Postupně si nacházeli životní partnery, postupovali i v kariérním životě, plánovali svatby, rozvody, děti, nové bydlení... Není tohle všechno to, co potkává i nás v našem běžném životě? Je. A podle mě je právě toto důvod, proč se Přátelé stali fenoménem. A právem. ()

hazaba

Nějak jsem nepochopila, proč se stali kultem. Občas se sice nějaký vtip vyskytne, ale jinak nic moc. A jako u každého jiného amerického sitkomu mě nejvíce irituje ten "umělý" smích. ()

Hapretor

Ve své stupiditě geniální seriál. --- Sukničkář Joey (MattLeBlanc), pošahaná Phoebe (Lisa Kudrow), ukecaný Chandler (Mathew Perry), pořádkem posedlá Monica (Courteney Cox), nejistý Ross (David Schwimmer) a naivní Rachel (Jennifer Aniston) – povedená šestice kamarádů z New Yorku řeší životní trable s humorem sobě vlastním v nejpopulárnějším komediálním seriálu všech dob. --- Infantilní a vypatlaný Joey (MattLeBlanc), svým bláznovstvím protivná Phoebe (Lisa Kudrow), hubou nevymáchaný a za každé situace rádoby vtipný Chandler (Mathew Perry), rádoby dominantní, pořádkem posedlá a občas dost sobecká Monica (Courteney Cox), za každé situace trapný, ale precizně intelektuální Ross (David Schwimmer) a jednoduchá fiflena Rachel (Jennifer Aniston) – povedená šestice "blbů" z New Yorku řeší životní nesmysly s humorem nikomu vlastním v nejpopulárnějším "komediálním" seriálu všech dob. ()

fisikk

Tento seriál mě provází už od základní školy. Každý večer v 19:30 jsem byla nalepená skoro až na obrazovce a doslova hltala veškeré dialogy, a to i přestože jsem je znala nazpaměť… A když jsem se potom snažila odreagovat při učení k maturitě, zase jsem utíkala k Přátelům. Myslím, že tento seriál mě bude provázet ještě dlouho… ()

hororwatch

Ani nevim proč ten seriál mám tak rád, ale vždycky jsem si u něj rád hodil nohy horé a relaxoval a bavil se. Prostě to pro mě byl takovej ten symbol každodenní zábavy na Primě kolem 19:00. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

03.07.2022

Přátelé bezesporu patří mezi nejoblíbenější seriály, co kdy vznikly, to ale neznamená, že jsou imunní vůči kritice. Sitcom z 90. let si lidé dobírají z mnoha důvodů, snad nejčastěji ovšem kvůli téměř… (více)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele