Přátelé

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, James Michael Tyler, Elliott Gould, Christina Pickles (více)

Ponořte se do srdcí a myslí šestice přátel žijících v New Yorku, zkoumajících úzkosti a absurdity skutečné dospělosti. Tento sofistikovaný kultovní seriál nabízí veselý pohled na randění a práci ve velkoměstě. Jak si Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross dobře uvědomují, hledání štěstí často zdánlivě přináší mnohem více otázek než odpovědí. Zatímco se snaží dosáhnout vlastního naplnění, starají se jeden o druhého v této vzrušující době, kdy je možné úplně všechno – dokud máte přátele. (HBO Europe)

gefr

Jakmile tomuhle seriálu jednou přijdete na chuť, už vás nepustí. Přátele jedu pořád dokola a nedám na ně dopustit. Prostě nejlepší sitcom co kdy byl a bude....a ať si říká kdo chce co chce! ()

a0001 odpad!

Pre mna jeden z najhorších, ten nútený smiech sitkomu, ktorý je pridaný za každou trápnou vetou. Diely a charakter postáv stále tie isté, nudné, jednotvárne. V realite by boli lepšími nepriateľmi ako priateľmi. Čistá demencia postáv. ()

wallax

Jeden z najlepších sitcomov (za best považujem MASH, ale Friends mu šliapu na päty). Súhra inteligentného a primitívneho humoru. Úžasné postavy a každá má svoj background a pomerne dosť hlboký. Kopa častí ktoré nikdy nenudili a s prestávkou si ich vždy pozriem rád. A už sa teším na film Friends (2015) ()

maxcold

Stovky hodin ze svého života jsem věnoval tomuto seriálu a nelituji ani minutu. Prostě ten absolutně nejlepší americký seriál. Přemýšlím, jaký by byl můj život smutný, kdybych ho neviděl.... ()

Hezonja7

Tohle se povedlo. Nejlepší je to když díl navazuje na klasickou americkou grotesku, např. díl, kde hrají americký fotbal na dvorku - to je virtuosita v duchu nejlepších amerických grotesek. Nicméně těch prvních je řádově víc a celkově je až neuvěřitelné, že se tvůrcům podařilo udržet vysokou kvalitu v tak rozsáhlým celku. Hlavně před scenáristy klobouk dolů, jejich nápady jsou v průměru velmi dobré, občas virtuozní (příklad za všechny: intro k jednomu dílu, kde v Central Perku . Frustrace, neporozumění, osamělost, trapnost - toť základní konstanty jejich životů. Chemie mezi hlavními postavami funguje, ty postavy jsou napsané originálně (Phoebe), a obsazení taky funguje (jen Courtney Cox je herecky slabší, ale vizuálem to tahle jižanská kráska celkem vynahradí). Byla klika, že se na castingu sešla zrovna tahle šestice. Chandlerovy vtipy. Skutečné hlášky, které jsou uplně jinde, než ty ze Zelenkových nebo Hřebejkových filmů. Zajímavý je, že až tu a tam na nějakou tu reálii (sporty, svátky apod.) by se ten seriál mohl odehrávat i v Evropě, ba i u nás, je to velmi dobře přenosný a univerzálně srozumitelný. Popkulturní kult se z toho stal plným právem. - Nutno sledovat v orig. znění s titulky, český dabing ubírá tak 20% ()

AndrewNewman

Jeden z najzábavnejších seriálov, aké som kedy videl. S postavami, ktoré mi totálne prirástli k srdcu. Tou najlepšou z nich je už od prvej série Chandler, to ale nemení nič na tom, že som zbožňoval každý jeden charakter z legendárnej šestice. Brilantný seriál, ktorý disponuje všetkým, čím by sitkom disponovať mal. Od fantastickej zábavy až po dojímavú romantiku či priateľské vzťahy. Priatelia sú skrátka vynikajúci po všetkých stránkach a kto si ich chce vychutnať naplno, mal by si ich pozrieť bez dabingu a teda v originálnom znení. ()

Domislava95

Je to už půl roku od setkání s kamarádem, kde mi řekl, že nemá rád Přátele. Ani po šesti měsících jsem to pořád nerozdýchala. Přátelé jsou klasika, která nikdy nepřestane bavit. ()

Jochys

Když nevím na co koukat nebo potřebuji jen takovou kulisu doma, pustím si Přátele. Seriál neomrzí a stále baví. Nejlepších je prvních 5 sérií, na ty můžu koukat pořád dokola ()

MT_Y

Přátelé mě bavily do cirka 5 - 6 série, no zkrátka do doby než se Chandler s Monicou vzaly, od té doby nahoru tahala především Jennifer s Mattem a uznávám místama Lisa a i David, ale Courtney s Matthew to tahaly dle mého názoru celkem dolu, byli na tento sitcom moc vážní, především největší změnou prošel Matthew Perry, který zvážněl a teoreticky otočil o 180 stupňů. I přesto dávám 5 hvězd, už jen proto že do té doby to byl úžasnej sitcom a miloval jsem všechny díly, procentuálně se to ale snižuje a to kvůli pozdějším řadám - Dohromady 75 % ()

blazma

Nechci to dlouze komentovat. Přátelé jsou jediný sitcom který mě zabaví pokaždé když na nějaký díl narazím. Je to výborný, herci skvělí, vtipy perfektní. Vývoj postav po celou dobu seriálu je znát. Prostě to miluju a budu milovat i za 20, 30, 40 let. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

03.07.2022

Přátelé bezesporu patří mezi nejoblíbenější seriály, co kdy vznikly, to ale neznamená, že jsou imunní vůči kritice. Sitcom z 90. let si lidé dobírají z mnoha důvodů, snad nejčastěji ovšem kvůli téměř… (více)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele