Přátelé

Promo
USA, (1994–2004), 86 h 32 min (Minutáž: 22 min)

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, James Michael Tyler, Elliott Gould, Christina Pickles (více)

Ponořte se do srdcí a myslí šestice přátel žijících v New Yorku, zkoumajících úzkosti a absurdity skutečné dospělosti. Tento sofistikovaný kultovní seriál nabízí veselý pohled na randění a práci ve velkoměstě. Jak si Rachel, Monica, Phoebe, Joey, Chandler a Ross dobře uvědomují, hledání štěstí často zdánlivě přináší mnohem více otázek než odpovědí. Zatímco se snaží dosáhnout vlastního naplnění, starají se jeden o druhého v této vzrušující době, kdy je možné úplně všechno – dokud máte přátele. (HBO Europe)

Horxus

Jednoznačně nejlepší sitcom všech dob. Všechny díly mám na DVD a každý jsem viděla minimálně desetkrát. Všechny, opakuji všechny vtipy mi opravdu přijdou vtipné a občas to dopadne i tak, že si jednu scénu třeba desetkrát přetočím, dokud se jí dostatečně nenabažím ( viz 6. série 2. díl rozhovor mezi Rachel a Rossem ohledně anulace sňatku-> nutno vidět v originále) Tenhle sitcom podle mě už navždy zůstane na prvním místě mých nejoblíbenějších seriálů. Pokaždé když se chci zasmát sahnu po jednom z DVDček s nápisem Friends a mám jistotu, že se skvěle pobavím. ()

Mugs

Srdcová záležitost. Když nevím co, pouštím Přátele. Pobaví i po několikátém zhlédnutí. Jako jeden z mála sitcomů si drží kvalitu po všechny série. Ta sice s posledními dvěma řadami klesá, ale i tak předčí spoustu dnešních seriálů. ()

Mire

Práve som dopozeral poslednú časť. Keďže mi pekne zamiešal môj rebríček obľúbenosti seriálov, hodnotenie je jednoznačné - žiadny komediálny seriál nemá tak kvalitatívne vyrovnané jednotlivé série ako Priatelia. Naozaj sa neviem vyjadriť, ktorá sa mi páčila najviac - celý seriál si držal latku tak vysoko, že mu to ostatné (napr. občas označovaní "Priatelia" nového tisícročia - How I Met Your Mother) môžu len závidieť. Je to seriál ktorý sa dá pozerať stále a neomrzí. No a postavy? Každú som mal svojim spôsobom rád. Či už krásnu Rachel, poriadkumilovnú Monicu, šibnutú Phoebe, paleontologického nerda Rossa, sarkastického Chandlera a hlúpeho Joeyho. Nezabudnem zmieniť ani excelentný slovenský dabing, ktorý v komediálnych seriáloch vyhráva prvú priečku. Len ma mrzela výmena skvelého Dušana Cinkotu za Emanuela Hasona, známeho zo všetkých možných kolumbijsko-mexicko-argentínskych telenoviel, ale časom sa dá zvyknúť aj naňho. No a obľúbené epizódy? Tých mám tak veľa že je zbytočné ich sem vypisovať :) A keďže Priatelia už skončili, čoskoro začínam sledovať spin-off Joey, ktorý mi dúfam bude aspoň trochu pripomínať atmosféru tohto nezabudnuteľného sitcomu. ()

tombarider

Někdy přemýšlím čím tenhle seriál dokázal dobýt celý svět.. možná proto, že každý z nás by si přál mít takovou partu, která ho nenecha ve štychu, možná proto, že je to humor nad kterým si dobře odpočinete, nebo proto, že hodně scén je prostě známých z našich životů.. Uřitě ale proto, že je to dokonale obsazené, v češtině dabované, a i kdyby měl každý díl hodinu, mohl bych to vidět pořád dokola... ()

Beauul

...... porad, porad i po tech letech je to vyborne. Humor ktery neurazi, ale zahreje u srdce a to bez sprosteho slova!! ()

Sarcasmgirl

Hádanka - Co můžete vidět sedmkrát v řadě a nepřestane vás to bavit? Přátelé! Kdyby to bylo možný, střílím si je rovnou do žíly, je to moje droga. Parta šesti přátel, každý je jiný a tak dokonale se doplňují. Hloupý Joey, střelená Pheobe, rozmazlená Rachel, doktor Ross, pořádkumilovná Monika a sarkastický Chandler (můj oblíbenec). Když je teď opakují v televizi a já se u toho nachomejtnu, jsou všichni vedle z toho, že znám všechny repliky ještě naž na ně dojde a přesto se u toho pořád směju. ()

Lumpus

Za 10 dní jsem shlédnul všech 10 serií, to jé téměř 100 hodin což jsou přesně 4 dny v kuse, myslím, že to mluví samo za sebe :) ()

Petule3

V životě nedám dopustit na tento seriál! Nikdy ho nic nepřekoná, ne ani ,,Jak jsem poznal Vaši matku´´ se s tím nemůže srovnávat. Šestice přátel žijících v New Yorku, co víc si přát? Miluju je a můžu se na to koukat stále a stále dokola! F.R.I.E.N.D.S FOREVER ;) ()

Matte27

Nejsem žádným skalním fanouškem. Neviděl jsem všechny díly. Neviděl jsem ani polovinu seriálu. Nepustím si ho sám od sebe. Přesto, když se s ním dostanu do styku, tak ho nepřepnu a ještě se příjemně bavím. ()

Wooke

Kde som narazil na tento seriál ? "V striptízovom klube...kde ??? V striptízovom kostole". Všetky texty som vedel naspamäť. Moje detstvo a moja mladosť, to všetko je späté s týmto seriálom a som mu vďačný za veľa zábavy, ale aj iného. ()

sannyve

Pred mnohými rokmi som pri poslednej klapke plakala, bola som dlhé roky súčasťou skvelej šestice priateľov a prežívala všetky tie srandy, romantiku, výbuchy smiechu i skvelý piskľavý hlas Phoebe. Keď som si ich pozrela znovu, plakala som na konci seriálu rovnako ako vtedy. A pritom nemám žiadnu najobľúbenejšiu postavu, mám ich rada všetkých. Je úžasné, že seriál si udržal takú vysokú sledovanosť aj po rokoch. A dokonca im odpustím aj niektoré scenáristické prešľapy. Niektoré hlášky zostanú také pamätné, že keď si ich človek povie, automaticky sa musí začať smiať. ()

spaca888

Vtipná, pohodová a příjemná parta, která vždy pobaví a nikdy nezlakme. První čtyři série byly nejlepší, ale ovšem mohu s klidem říci, že bych snesl více než 240 dílů které serál celkem má. Kdykoli, když nevím co si pustit, pouštím přátelé a vůbec mi nevadí, že jsem některé díly viděl třikrát, čtyřikrát, některé dokonce i petkrát! Pokaždé se bavím stejně jako při prvním shlédnutí! ()

Zdenda_CZ

Pro mě nejlepší sitcom. Jeden z mála nebo možná jediný seriál, který dokáže držet vysokou kvalitu ve všech deseti sériích. ()

MatyTM

Už od malička pro mne byli Přátelé ten nejlepší, nejvtipnější, nejpohodovější seriál.Vždy rád vzpomínám na ty staré, dobré časy, kdy šel tento naprosto nepřekonatelný seroš pravidělně v televizi. Vždy se bylo po večerech na co koukat. Lépe řečeno bylo to pro mne to jediné, na co se v televizi vůbec kdy dalo koukat, vždy jsem se pobavil, zasmál, někdy mě nové díly dost překvapily, ale každy z nich ve mne zanechal minimálně dobrý pocit. Sledování přátel pro mě byla každodenní, rutinní záležitost. Už pár let si snažím pouštět průběžně různé série, abych nezapomněl, jak skvělý seriál to je. Některé díly znám téměř nazpaměť, když si je někdy pouštím poněkolikáté, připadám si chvílemi jako služebná, která zná už předem odpovědi na Joeyho debilní otázky, nebo Phoebiny pošahané připomínky. Mám velmi rád všechny postavy, ale můj favorit je Mathew Perry, jež hraje neohrabaného, pohodového vtipálka Chandlera. Jen je škoda že serií nebylo víc. Jinak je to ovšem bomba seriál. ()

voldemorf

Sriál How I Met Your Mother bývá často přirovnáván k Přátelům. Myslím si, že neoprávněně. Přátelé jsou o tolik lepší. Nepotřebují totiž složitě konstruované hrátky s narací ani neustálé navozování epochálnosti. Stačí jim skvěle charakterizované postavy a nekomplikované vtipy. Teprve nedávno jsem shlédla všechny díly po sobě a byla jsem jimi nadšena. Nejoblíběnější postavy: Pheobe (je mnohem inteligentnější, než nechává znát) a Chandler (dokonalá kombinace ironie a neohrabanosti). Všechny ostatní postavy mi jsou vlastně nesympatické, ale přesto mi zvláštním způsobem přirostly k srdci. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

Tvůrkyně Přátel se za sitcom stydí

03.07.2022

Přátelé bezesporu patří mezi nejoblíbenější seriály, co kdy vznikly, to ale neznamená, že jsou imunní vůči kritice. Sitcom z 90. let si lidé dobírají z mnoha důvodů, snad nejčastěji ovšem kvůli téměř… (více)

Netflix přichází o předplatitele

Netflix přichází o předplatitele