Reklama

Reklama

The Persuaders!

(seriál)
  • Velká Británie The Persuaders! (více)
Velká Británie, (1971–1972), 20 h (Minutáž: 50 min)

Tvůrci:

Robert S. Baker

Kamera:

Tony Spratling

Hudba:

Ken Thorne

Hrají:

Tony Curtis, Roger Moore, Laurence Naismith, Carol Cleveland, Madeline Smith, Jean Marsh, Olga Lowe, June Ritchie, Suzy Kendall, Margaret Nolan, Valerie Leon (více)
(další profese)

Epizody(24)

Obsahy(1)

Britský gentleman a americký samorost proti své vůli spojují síly, aby hájili spravedlnost tam, kde je policie bezzubá. Lord Brett Sinclair (velmi brzký James Bond Roger Moore) ani Danny Wilde (Tony Curtis) nemají zájem vzdát se svého světa krásných žen, přiměřeného hazardu a bezuzdného utrácení peněz. Penzionovaný soudce Fulton (Laurence Naismith) se zase nemíní vzdát jejich „zbytečně nevyužitého potenciálu“ a pomocí malé lsti oba zdánlivě nesourodé charaktery svede dohromady v boji proti zločinu. (dopitak)

(více)

Recenze (14)

Courtemanche 

všechny recenze uživatele

Další seriál z mého dětství. Tady jsem poznal Moore a taky Curtis,, Super vtipný film. Od té doby vždycky rád se podívám na další ,,vtip,,-na ten jejich styl. Třeba Moore v Bondovkách. A furt se divím když někdo se diví že je to i vtipný (Bond). A ten soundtrack nikdy z mé hlavy nevymažou, pro mě znamená víc než Morriconeho tvorby. 5/5 ()

Bluerider 

všechny recenze uživatele

Velmi dobrý dobrodružný seriál s výrazným komediálním potenciálem, založeným na srovnání britské rezervovanosti , úcty k tradicím a společenským pravidlům s americkým plebejstvím, temperamentem a nadšením pro vše nové a zajímavé. Tyto dva charakterové a národní typy představují Tony Curtis jako americký selfmademanský milionář a Roger Moore, jako urozený anglický lord, kteří se (zpočátku na žádost soudce Fultona, později už tak nějak sami od sebe) potýkají se zločinci, podvodníky, špiony a paranormálními jevy, to vše většinou v kulisách mondénních evropských letovisek. Vedle akce, hezkých žen a automobilů (Američan Wylde má "vulgární" červené Ferrari, zatímco lord Sinclair jezdí ve zlatém Aston Martinu) seriál nabízí rovněž pořádný příděl (sebe)ironického humoru, který byl podle pamětníků často výsledkem improvizace obou hlavních protagonistů. Svěží a uvolněná podívaná. ()

Reklama

ferika 

všechny recenze uživatele

"Minden leben ket kanal" t.j. madarsky "V kazdej omacke dve lyzice", ci kratko a vystizne po nemecky "Die Zwei", teda "Dvaja". Vdaka susednym televiziam z Budapesti a Viedne, ktore sme za socializmu uspesne prijimali v celej Bratislave a okoli, bol toto jeden z top serialov mojich skolskych liet. Zial, CS televizia sa neunuvala zakupit serial do vysielania, ale vdaka rodicom, ktori ma uz na zakladnej skole naucilli plynne nemecky a madarsky, mozem dnes spominat na velmi podareny klenot v anglo-americkom obsadeni. ()

Molir 

všechny recenze uživatele

Zápletky pár epizod, které se snaží od akčnější pojetí, jsou na dnešní dobu asi už poněkud vyčichlé, ale zbytek, který čerpá z odkazu britských vražd se záhadou, Ealing comedy (A Death in the Family je jasnou poctou legendě Kind Hearts and Coronets) a spol., je bez problému dívatelný i dnes. Což je z velké míry zásluha týmu stojícího na druhé straně kamery - Brian Clemens, dlouholetý scánárista Avengers (Johna Steeda a spol., ne Marvel), stvořitel Profesionálů; Terry Nation, dlouholetý scénárista Doctora Who, stvořitel Daleků a Blake's 7; Robert S. Barker, dloholetý producent The Saint. Buddy chemie ústřední dvojice Jozefína-James-- teda Curtis-Moore -- stříká na všechny strany. Každý je jiný - Curtis americký self-made man, Moore anglický šlechtický playboy narozený se zlatou lžičkou v puse. A jejich vzájemné slovní přestřelky a špičkování jsou tím hlavním drahokamem kvůli kterému stojí za to se na tento kousek podívat i po 50 letech, nezestárly dodnes, i protože jsou z podstatné části improvizované. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Seriál má pouze jednu jedinou sezónu, celkem 24 dílů, která se poprvé vysílala v letech 1971 až 1972. V Americe, pro kterou byl především tvořen, se "The Persuaders!" nedočkali příliš nadšeného přijetí, o to nadšenější byli diváci v Evropě. Není se čemu divit, seriál byl prověřen časem, už má za sebou více jak 40 let, Tony Curtis (zemřel v roce 2010) a ani představitel soudce Fultona (zemřel 1992) nejsou mezi námi, Roger Moore letos oslaví 86. narozeniny, ale "The Persuaders!" jsou stále zábavným seriálem, který mě mnohokrát dohnal k tomu, abych se smál skutečně nahlas. Jejich hlášky jsou suché a zábavné, jejich akce, i když je někdy přece jen trochu kostrbatá, má pořád dobrý drive. Stejně ty rvačky vypadají lépe než některé novější snímky. Smysl pro nadsázku v pravou chvíli je seriálu vlastní, což je hlavně pro diváky, kteří mají rádi krimi, které se neberou tak strašně vážně. Herectví Rogera Moora - i postava sama - je zde celkem podobná té, kterou ztvárnil hned v roce 1973 a ještě šestkrát si ji zopakoval (naposledy mimochodem v roce 1985, kdy už mu bylo téměř 60 let!). Brett Sinclair je tak trochu 007, ale díky Tonymu Curtisovi je zde prvek, který dělá ze seriálu jeden z nejlepších buddy sérií, které se kdy vysílaly. ()

Galerie (97)

Zajímavosti (3)

  • Všechny kaskadérské kousky Tony Curtis odehrál sám. (Terva)

Reklama

Reklama