Reklama

Reklama

Nosferatu

(seriál)
  • Česko NOS4A2 (neoficiální název) (více)
Trailer
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní
USA, (2019–2020), 15 h 27 min (Minutáž: 45–56 min)

Tvůrci:

Jami O'Brien

Předloha:

Joe Hill (kniha)

Hrají:

Ashleigh Cummings, Zachary Quinto, Ólafur Darri Ólafsson, Jahkara Smith, Ebon Moss-Bachrach, Virginia Kull, Darby Camp, Rarmian Newton, Dalton Harrod (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Dílo vzniklé podle stejnojmenného bestselleru Joe Hilla z roku 2013 (NOS4A2) sleduje Vic McQueen, talentovanou mladou ženu, kterou hraje Ashleigh Cummings (The Goldfinch), a která v sobě objevuje nadpřirozenou schopnost nacházet ztracené věci. V důsledku této své zvláštní schopnosti zkříží cestu nesmrtelnému ďábelskému padouchovi Charliemu Manxovi, jehož ztělesňuje herec nominovaný na cenu Emmy®, Zachary Quinto (Star Trek, American Horror Story). Manx je nadpřirozený ničema, který se přiživuje na duších dětí a to, co z nich zbude, přenese do Vánoční země – do zvráceného výplodu Manxovy fantazie, kde jsou každý den Vánoce a nebýt šťastný je protizákonné. Vic se snaží zmařit Manxovy plány a zachránit jeho oběti – aniž by přišla o rozum nebo se sama stala jeho další kořistí. (AMC Czech)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (30)

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Komentář obsahuje spoilery. Může mi někdo vysvětlit, proč ty předlohy nedodržují?!? Nejprve u Kinga a teď už i u Kinga Juniora. Příklad: 1. polovina 1. řady seriálu "Mr. Mercedes" byla asi tím nejlepším zfilmováním Stephena Kinga, jaké jsem prozatím viděla. Proč? Držela se předlohy. Pak začali vymýšlet hovadiny, měnit věk a motivy postav, vymýšlet nové zápletky a výsledkem byl pomalu adept na odpad!. Podobně je na tom bohužel i Hillova "Vánoční říše". Ne vše mi vyloženě vadí, některé změny mě i potěšily (více prostoru pro Maggie, romantický vztah s Tabithou, vymyšlené postavy servírky na bruslích a Muže s hodinami...), většinou jsem ale hlasitě mlaskala. Proč má Manx jen jednu dceru namísto dvou? Proč nemá Uličnice kamarádku, ale kamaráda? Proč mění Millie strany? (...) A přichází těžší kalibr. Proč je Uličnice od začátku dospělá?!? (Co by téměř vysokoškolačka asi tak dělala ve Vánoční říši?) Proč otěhotní s jakýmsi Craigem, když v seriálu ponechali postavu Lou Carmodyho?!? Proč odpravují postavy jiným způsobem než v knize, popřípadě proč je neodpravují?!? Proč nemají problém ukázat děti vraždící tuláka, ale masakr na pumpě vynechají?!? Proč dělají z Manxe ve 2. řadě Terminátora?!? Proč agenti FBI ani neodeberou vzorky krve z místa činu?!? Proč to musí mít oproti předloze takový happy-end?!? "NOS4A2" je opravdu jen "Based upon the book by Joe Hill", a i když mě na jednu stranu mrzí, že byl po 2. řadě zrušen, je to nejspíš dobře, protože dalšího "Pana Mercedesa" už bych asi nezvládla... S01: 3*. Pomalejší / nudnější rozjezd, zbytek série jsem si ale docela užila. S02: 2*. Roztahané, pozměněné, nelogické. Ale Zachary Quinto byl skvělý Manx. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Seriál jsem začal sledovat prakticky hned poté, co jsem zaklapl knížku a i když obyčejně prskám, když se adaptace nedrží předlohy, tady mi to nevadilo. Naopak jsem to uvítal. Potěšila mě i skutečnost, že řada aspektů obsažených v knize přesně odpovídala mým představám. Za všechny bych zmínil Zkratku či vylíčení unesených dětí. Třešničkou na dortu byl Zachary Quinto dokonalý ve všech podobách. Problém jsem neměl s ani ostatními herci, ať už s výbornou Ashleigh Cummings, nebo s neméně dobrým Ólafssonem. Jako mínus vidím místy příliš vláčné tempo, na můj vkus se tu až moc často řešily rodinné problémy a asi nejvíc jsem postrádal určitou temnotu, kterou Hill dokázal vtisknout knize. Nicméně i tak se jedná o docela milé překvapení a na další řadu se rád podívám. 70% ()

Reklama

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Pre teenagerku Victoriu McQueen (Ashleigh Cummings) je najoblúbenejšou činnosťou brázdenie lesov v okolí jej bydliska na motorke. Počas jednej z týchto jázd zisťuje, že má nadprirodzené schopnosti, ktoré jej pomôžu nájsť veci, ktoré sa stratili. Keď zmizne miestne dievčatko, ktoré dobre pozná, a záchranné zložky sú bezradné, uvedomí si, že jej schopnosti jej môžu pomôcť dieťa zachrániť. To ale ešte netuší, že sa bude musieť postaviť zvrátenému chlapovi s menom Charlie Manx (Zachary Quinto). - Bravúrny námet, katastrofálne spracovanie. Takto by som popísal tento seriál. Zo začiatku ma dej velmi chytil, ale už po pár epizódach sa hororové prvky vytratili a riešili sa tu skôr tradičné teenage veci, ktoré normálne v hororoch oblubujem, ale tu sú tak nesympatické postavy, že ma to vôbec nezaujalo. To sa ale nedá povedať o Zacharym Quintovi, pretože ten hrá fenomenálne a oproti ostatnému hereckému obsadeniu je úplne inde. V závere to prekvapivo dosť ožilo a tvorcovia celkom slušne nabudili na druhú sériu, ale ešte si velmi dobre rozmyslím, či sa jej oplatí venovať čas. + herec z American Horror Story + herečka z Hounds of Love + herečka z Dead of Summer ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

koukatelná záležitost,ve které je vidět,že se Joe Hill docela potatil a celou sérií se táhne ona nezaměnitelná a zvláštní Kingovská poetika.Škoda,že dobré momenty sráží mnohdy až moc laciné vzezření a nudné pasáže.Osobně bych uvítal víc informací o Manxovi a Vánoční říši.Quinto je jako Charlie Manx solidní,ale bohužel je sám a třeba hlavní hrdinka mi k srdci zrovna nepřirostla...60% edit : druhá série je bohužel o dost slabší.Trpí stále stejnými neduhy jako ta první,což by možná až tolik nevadilo,pokud by se podařilo udržet atmosféru a to se nepovedlo.Victoria je pořád stejně otravná a teď má navíc i podobně otravné dítě,Manx už není až takový démon a celá série se svým způsobem motá v kruhu a i když se snaží o napětí,v určitých momentech mi bylo celkem jedno co se stane.Třetí řadu už si budu hodně rozmýšlet...pokud bude...50% ()

Přemek 

všechny recenze uživatele

Já jsem spokojen. Dobrá variace na starý Stokerův román (plus spousta odkazů na Kukuřičné děti, Stephena Kinga etc.), náctiletá hrdinka, která má sice nějaké ty nadprůměrné schopnosti, ale je to přesto jen dívka sotva odrostlá pubertě, tak se podle toho i chová, charismatický padouch, renfieldovská hrouda masa v podobě pana Binga a hlavně lesbická zfetovaná knihovnice! Jo, druhá řada by mohla být fajn. ()

Galerie (486)

Zajímavosti (4)

  • Knižní předloha se odehrává v 80. a 90. letech 20. století, ale seriál je zasazen do roku 2019. (Hannibal92)
  • V knižní předloze je hlavní hrdince Vic (Ashleigh Cummings) teprve 8 let. V seriálu je již od začátku příběhu dospělá. (Hannibal92)
  • Tato epizoda měla svojí celosvětovou premiéru, a to 11. března 2019 na South by Southwest Film Festivalu v Austinu. (Varan)

Reklama

Reklama