Praštěná holka

• USA Clueless
USA, (1996–1999), 22 h 44 min (Minutáž: 22 min)

Amy Heckerling

David Kitay

Rachel Blanchard, Stacey Dash, Donald Faison, Elisa Donovan, Sean Holland, Doug Sheehan, Michael Lerner, Twink Caplan, Wallace Shawn, Gabrielle Union (více)

Příběhy dobrodružného života středoškoláků z Beverly Hills zachytil v seriálu z roku 1996 režisér Paris Barclay. S humorem a nadsázkou ukázal svět mladých, vymezujících se proti snobskému životu těch „dospělých“, tedy těm, kterým je víc jak třicet. Vypráví o tom, že v ničem není třeba vidět problém. Když se na věc podíváme z tohoto úhlu pohledu, není nic tak složité a nic není třeba důkladně promýšlet. Televizní seriál mají v Americe v oblibě především mladé dívky. Střílí si například z Beverly Hills 90210, vtipné nadsázce neunikne ani počínání současných módních návrhářů a prostředí jejich salonů. (oficiální text distributora)

hippyman

"Příběhy dobrodružného života středoškoláků"?!?! :))) nejdobrodružnější je na tom dokoukat aspoň pár dílů... mně se povedl zatím jen jeden, takže radši nehodnotím... ;-) - - - update - - - no, tak pár epizod zdárně za sebou a názor potvrzen: je to trapárna. většina rádoby vtipných hlášek vyzní v tom lepším případě naprázdno, v tom horším se otřepete hrůzou a záchvěvem trapnosti... ale něco se tu a tam povede... 30% ()

Ducharme

"Třeba bych se mohla stát moderátorkou, nebo princeznou malé země..." Barbie a její kamarádi chodí ve chvílích, kdy si najdou čas mezi nakupováním a dalším nakupováním, na středí školu a řeší tam svoje rozvázané tkaničky a zlomené podpatky. Jasně že je to naprosto strašná ptákovina, ale vzhledem k tomu, že v podobně ujeté společnosti momentálně žiji a také k tomu, že jsem schopna pochopit nadsázku, tak jsem se místy celkem bavila a několikrát jsem se i uchechtla. ()

berg.12

Myslíte si, že se nedá natočit seriál na motivy světa panenky Barbie? Myslíte si, že nikdo nemůže natočit seriál o životě teenagerů z high society, jejichž největší starostí je, co si vzít ráno na sebe? Myslíte si, že se cukráři nemohou podílet na výtvarné stránce filmu? Tak tenhle seriál vás dokonale vyvede z omylu. Bohužel jsem nějak nepostřehl náznak toho, že by to tvůrci nemysleli tak úplně vážně a po tom, jak dalece je seriál blízko původnímu filmu, pátrat opravdu nehodlám. Ale s ohledem na naprostou nevinnost, tolerancí pro cílovou věkovou skupinu a pro opravdu odzbrojující filmový zážitek, beru na milost. ()

Compadre odpad!

No tak tohle bylo úplně k zblití....megadebilní ubohost z pitomé střední školy o problémech úplně debilních studentů. Nevim co na tom mělo bejt vtipnýho. Já sem se nesmál ani vteřinu. Všude je sice vidět snaha o neustálé vtipné scénky, ale podle mého mínění z nich nevyšla ani jedna. Už to nechci nikdy vidět. Hnus! ()

Miroslav.Zac

Není horšího tvora, než namyšlená a bohatá puberťačka. A přesně pro takové typy diváků je dělaný, i když se u něj občas pobaví i jiné kategorie. Seriál jsem občas viděl, když jsem se před dávnými lety vracel ze školy, teď jsem si ho pustil kvůli nostalgii a abych si ho mohl definitivně odškrtnout jako shlédnutý. Už nikdy bych si ho znovu nepustil. ()

• Natáčení probíhalo v Paramount Studios v Kalifornii. (Terva)
  • Snímek byl natočen na motivy knihy "Emma" od Jane Austenové. (Terva)