Středoškolák Hodaka se rozhodne k radikálnímu kroku a uteče ze svého rodného, izolovaného ostrova do Tokia. Zanedlouho zjišťuje, že život v Tokiu není žádný med a čím dál více uzavřený Hodaka se dostává do tíživé finanční situace, protože si nemůže najít práci. Nekonečné deštivé dny jako kdyby symbolizovaly Hodakovo trápení. V nouzi přijímá práci editora v podezřelém okultním plátku, ale jeho dny doslova rozjasní až setkání s neobyčejnou dívkou Hinou. Hina totiž má schopnost zastavit déšť a rozehnat oblaka... (Scalpelexis)

ajmdzizis

Po roce vydání zhlédnuté nové dílo od Šinkaie, který odvedl kus práce, velice se mi zalíbilo že čerpá z legend. Je to prostě vynikající klasické dílo od Šinkaie , jelikož příběh vás vtáhne, oslní kouzly barev a dětskou láskou s neviností a k tomu budete brečet že o tom ani nevíte. Nezklamalo, jen potěšilo. Tak zase za pár let se budu těšit. ()

LightBlue

Některé soundtracky se dokáží dotknout vaší duše, soundtrack Weathering with you k nim patří. Když k tomu přidáte dojemný příběh, sympatické postavy, krásnou animaci a motiv deště, dostanete skvělý film. Za mě lepší zážitek než Silent voice i Your name. ()

Acehow

Je to nádherně vypadající film s hezkým soundtrackem a dobrými hereckými výkony. 3 hvězdičky dávám z důvodu že žádný z základních elementů tohoto filmu okrem animace nebyl nijak vyjímečný a kvuli konec který mi příjde jednoduše hloupý. ()

RUJA

Začátek skvělý, ale jak to sklouzlo k těžkotonážní romantice, ztratilo to poetiku. Toho patosu korunovaném popíkem Radwimps je na mě přespříliš... ()

paveltommy

Nádhera, prostě špička!. Po předchozím "Your name / Kimi no na wa" si režisér potřeboval dílo zopakovat, a přišel s tímhle. Dechberoucí animace, skvěle hudebně podkreslený příběh, prototyp na pořádné japonské anime - romantické, akční tak akorát, záhadné a dramatické, a je zde vidět že představivost se dá stále krásně servírovat kousek po kousku. Příběh je prostě skvělý a divákovi je odkrývaný postupně, v polovině filmu vlastně stále nevíte na čem jste. Déšt působí jako z hraného filmu, scény jako když blesk uhodí do auta jsou prostě parádní a zůstanou vám v paměti ještě chvíli po tom, co tohle shlédnete. Jediná věc ohledně které bych si posteskl je stejně jako u "your name" málo rozvinutý konec. Zakončení je sice krásně vysvětlené, ale mohlo by tam být více interakce mezi hlavními postavami na konci filmu. I tak ve mně zanechal film mnoho emocí. Zasloužených a emotivních 90-95%. ()

MajBoss

Film se nese v podobné náladě jako předchozí snímek Kimi no na wa. (2016), jehož hrdinové se dokonce mihnou i v tomto filmu. Pro mě osobně byl však tento film ještě lepší, byť hlavní zápletka v tomto příběhu se nemusí zdát tak hlubokomyslná. Opět to bylo ale úžasné dobrodružství, překrásná animace a skvělá hudba od Radwimps, která dodává celému filmu tu správnou atmosféru. Je to jeden z těch filmů, kde divák prožívá všechnu radost, ale i utrpení společně s hlavními hrdiny a nevadí mu u toho ukápnout i nějakou tu slzu. ()

Harrman

Animace prostě top, příběh a konec už tak ne a je to škoda. Postavy mi nepřirostly k srdci, jako tomu bylo u Your name, kde jsem po skončení filmu hledal, kde koupím merch. Tady už po 10 min po skončení si nepamatuju jméno ani jedné postavy ()