Reklama

Reklama

Nemocnice Chicago Hope

(seriál)
Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (1994–2000), 141 h (Minutáž: 60 min)

Tvůrci:

David E. Kelley

Režie:

James Frawley, David Semel, Dennie Gordon, Mel Damski, Martin Davidson (více)

Hrají:

Mandy Patinkin, Adam Arkin, Christine Lahti, Mark Harmon, Hector Elizondo, Peter Berg, Jayne Brook, Vondie Curtis-Hall, Thomas Gibson, Roxanne Hart (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(141)

Obsahy(1)

Vteřiny, které rozhodují o životě a smrti. Personál nemocnice musí být připraven, osobní problémy jdou stranou. Nad vším bdí nesmlouvavý ředitel. (oficiální text distributora)

Recenze (96)

noelcoward73 

všechny recenze uživatele

Seriály z lékařského prostředí zpravidla nesleduji. Výjimkou je pár dílů od každého, abych měl „lékařský přehled“. V Chicago Hope je sice můj oblíbený herec Mark Harmon z NCIS (a nutno říct, že seriál se i díky Markovi stal celkem oblíbeným, i když tomu zdejší hodnocení moc neodpovídá). Nepodlehl jsem ani Dr. Houseovi. Lékařské prostředí mě příliš neláká, leda z trochu opačné strany - patologie (i proto jsem si velmi oblíbil NCIS a Rizzoli & Isles). A tento přístup zatím nehodlám nijak měnit. ()

Dlubal David 

všechny recenze uživatele

Bohužel oproti Pohotovosti je prostě Nemocnice Chicago Hope o celý řád níž a děj je zbytečně rozvleklý. Výrazné osobnosti jsou pouze tři a to mi přijde na utažení celého seriálu málo. Občas je to až nepěkně roztahané a ani nohy hlavního hrdiny na koberci v kanceláři to nezachrání... ◢ ■ ◣ (R) [68/100] ■ (K) [71/100] ■ (V) [69/100] ■ (♫) [58/100] ■ (DAB) [75/100] ■ (Č) 1 ■ (P) [1995] [SD] [CZ] [60/100] ■ (CSFD) Faidra(C) [60/100] ()

Reklama

AllShallFall odpad!

všechny recenze uživatele

áááááá.....bez debat.... ztráta času po dobu 60 minut ve 141 zpracováních..... Ale ten obsah mě drtí :-D...."Vteřiny, které rozhodují o životě a smrti. Personál nemocnice musí být připraven, osobní problémy jdou stranou. Nad vším bdí nesmlouvavý ředitel"......já snad změním hodocení..Tomu není třeba se smát.. to se musí brát vážně!...................................... :-D:-D ()

Aidina 

všechny recenze uživatele

Občas jsou to zcela neuvěřitelné epizody, například ta, která popisuje situaci při darování orgánů. Sanitka přiveze mladého muže v bezvědomí, vypadl z okna. Na jeho orgány čeká šest lékařů, kteří je chtějí darovat svým pacientům. Ten dostane to a ta zas čeká na nové plíce. Mladý muž ale není stále prohlášen za mrtvého (chybí ještě jeden podpis lékaře a pár razítek...) a mezitím, co se lékaři hadají nad jeho tělem, mladík otevírá oči. On sice nikdy už nebude chodit, mluvit, nikdy se sám nenají, bude jenom ležet, ale i přesto chce žít. Lékaři odhadují, jak asi dlouho a vášnivá debata je rozděluje na dva tábory - část lékařů ho chce nechat zemřít , druhá část léčit - tedy spíše udržovat. Scená, kdy do problému vstoupí hospodář nemocnice, byla opravdu drsná. ... " Proč mu chcete dát injekci proti bolesti, stejně nic nevnímá, a stojí 3 dolary... Teď jste upustila skalpel a nový stojí 2 dolary..." A ten, kdo se chystá na operaci, doporučuji díl 9 u 1. řady.. Doktor přicházející na operační sál: " Vážení, tak dneska sebou hodíme, potřebuji stihnout pohřeb, a až mu vyndáme ten nádor, pošlete to na rozbor, ale ať to udělají hned, ne jako vždycky. A mám takový návrh, co kdyby nám dneska nepadalo nic na zem... Doktore, pacient ještě nemá narkozu...." Pobavil mě i díl následující, kdy jeden lékař se údajně infikuje od jednoho pacienta a musí do izolace, bohužel i všichni ti, se kterými přišel nějak do kontaktu. A tak se nám karanténa plní jeho kolegy, což se stává zdrojem humorných situací. " Opravdu jsem tu jediný, kdo s nikým nespal...." ()

ic 

všechny recenze uživatele

Hodnocení seriálů je obtížné, snad se tato situace časem vyřeší, ale zatím mě tu schází možnost hodnotit jednotlivé řady seriálů (pokud je jich více). Například "Nemocnice Chicago Hope" trpí zvláštním jevem, a to zlepřováním v přůběhu času. Určitě se najde někdo, kdo se mnou nebude souhlasit, ale podle mě jsou řady lepší a lepší. První řada nestála za moc, té bych dal tak jednu až dvě hvězdičky. Ale poslední řada (zatím) je skvělá na čtyři až pět dvězdiček. Tak volím zlatou střední cestu ***. ()

Galerie (83)

Zajímavosti (8)

  • Mandy Patinkin (Dr. Jeffrey Geiger) opustil seriál ve 2. sérii, protože nezvládal být tak daleko od své rodiny. Natáčelo se v Los Angeles a rodinu má herec v New Yorku. (Bube1)
  • Mandy Patinkin (dr. Jeffrey Geiger) v rozhovoru o seriálu prohlásil, že natáčení bylo tak náročné, že když ho přijel na týden navštívit syn, tak se s ním sešel pouze na pár chvil. Bylo to hlavně proto, že se často natáčely až 4 epizody současně. (Bube1)
  • Herec Ken Jenkins si v seriálu zahrál dvakrát epizodní role a pokaždé se jednalo o jinou postavu. Nejprve byl hlavním hygienikem, který na čas zavřel nemocnici kvůli rozšiřující se bakterii (ve 20. epizodě 1. série - ''The Virus'') a poté hrál strojvůdce lokomotivy, který se nakazil TBC (ve 12. epizodě 6. série - ''Letting Go''). (Bube1)

Související novinky

Zemřel herec Rip Torn

Zemřel herec Rip Torn

10.07.2019

Ve věku 88 let zemřel herec Rip Torn, známý například z HBO pořadu The Larry Sanders Show, původních Mužů v černém, nebo Broadwaye. Torn byl za svou roli drsného producenta Garryho Shandlinga… (více)

Reklama

Reklama