Kruk - Jak tu ciemno

(série)
Polsko, 2022, 4 h 27 min (Minutáž: 40–50 min)

Zúfalstvo a beznádej. Trauma po tragických udalostiach druhej sezóny. Nespútaná chuť po pomste. Tieto pocity spôsobili, že komisár Adam Kruk (Michał Żurawski) sa utiahne od všetkých, s ktorými sa poznal, na samotu. Tu, v prostredí kľudu a nikým nerušený, s malým synom Maxom, začína od znovu svoje vlastné vyšetrovanie. (sochoking)

FormerSkyblu

1.Seriál, ktorý si musíte pozrieť dvakrát, aby ste pochopili všetko, lebo tie deje a postavy sa vám motajú. Ale keď sa to všetko poskladá, drží to ako Rubikova kocka. Poliaci odviedli opäť fantastickú prácu. Ich seriály vždy zanechajú hlbokú stopu – ale tento je podľa mňa suverénne najlepší.   2. Krajina prelezená korupcia tak, až sa vám zdvíha žalúdok. Až som začal uvažovať, načo je vlastne v lokalitách ako je východné Poľsko polícia. Keď hrubokrká mafia (podobná tej našej z 90.rokov) si tu aj tak robí, čo chce. Zrejme preto, aby sa aj policajti a policajtky mohli dať korumpovať a robiť v polícii „krtkov“. Chcem dúfať, že u nás to už tak nie je... (iba dúfať).   3. Nechápem tých, ktorí tvrdia, že najlepšia bola prvá séria. To bol len rozjazd a s tým detským domovom ešte dosť domotaný. Dvojka a trojka sú podľa mňa dva levely nad jednotkou. Ťahá ich hlavne Magdaléna (v úlohe Justýni), ktorá odsunie na druhú kolaj aj Kruka. Tá ide ako pila a myslím, že si touto krasojazdou zarobila dievčina na slušnú kariéru. Veril som jej každé slovo, každý pohyb a myslím, že zatienila aj už hviezdnu Katarzynu Wajdu v úlohe Krukovej manželky (samozrejme, tá nemala tak výraznú úlohu). Ocenil by som menej babkiných kúziel s horiacou slamou na hlave či Krukovho trieskania hlavou o volant, ale inak beštiálne vymakané...   4. Seriál je surový až hrôza, detailné zábery na vytekajúce mozgy len pre silné žalúdky. A finále už úplná explózia. Akurát je vám smutno, že takto dopadne hlavne hrdinka, ktorá až na samotnom konci pácha konečne dobro...a nestihne povedať pravdu..či Mariusz, ktorý sa ju zasa nestihne dozvedieť...5. Nedá sa dať viac ako 100 %? Fakt epické. Štvorku už bez Magdy radšej nie... ()

mnx

Tak já si zase nemyslím, že by poláci doběhli skandinávce, alespoň ne v této tvorbě. 1. série byla výborná, 2. a 3. svým způsobem taky. Tedy, pokud se vypne mozek. Prostě mi vůbec nesedí, že schizofrenik s přímo ďábelskou intuicí z 1. série se ve 2. a 3. nejen zázračně vyléčí z bolestí zad i duševní nemoci (jo vím, byl to mulo z romských pohádek), ale navíc se i jeho intuice ztratí jak pára nad hrncem a z hlavního hrdiny se stává ňouma, který si nechává vraždit své blízké přímo pod nosem. A to i když má vše jak na talíři, včetně dost zjevného motivu. Kdyby to hrál někdo jiný (a místo dalších sérií by to byl i nový seriál) , tak neřeknu ani popel, protože filmařsky to bylo výborné, až na tu pořád se opakující odrhovačku. Škoda je i konce závěrečného dílu, který mi jako završení nepřijde úplně povedený. ()

sochoking

Trojka Kruk má pomalý rozbeh, ale tak husté finále, že som od napätia ani nedýchal! Tretia sezona je asi najpremakanejšia dramaticky, ale i príbehovo. (Boha, vo mne to vrelo nahovado!) Po tom, ako mu zabili v dvojke ženu, utiahne sa Kruk na samotu spolu so svojim malým synom. No a z tejto izolácie vedie svoje súkromné vyšetrovanie po vrahoch. Myslím si, že Poliaci svojimi krimi sériami už dávno dobehli škandinávcov. Kruk je tiež toho dôkazom. 100% ()

• Malému Maxovi (Franciszek Krupowicz) za dva týdny, kdy „předminulou sobotu“ pouštěli draky, stihly povyrůst vlasy o 10 centimetrů. (mikulin)