Pobřežní hlídka

• Česko Baywatch: Pobřežní hlídka (více)
TV spot
USA, (1989–2001), 182 h 20 min (Minutáž: 45–95 min)

Scénář:

Douglas Schwartz, Gregory J. Bonann, Michael Berk, Chad Hayes (více)

David Hasselhoff, Jeremy Jackson, Michael Newman, Pamela Anderson, Gregory Alan Williams, Alexandra Paul, Michael Bergin, David Chokachi, Yasmine Bleeth (více)

Mitch Buchannon (David Hasselhoff) a jeho tím záchranárov z pláže Santa Monica sú vždy v pohotovosti, pripravení zasiahnuť na mori aj na súši... Sledujte dobrodružstvá poručíka Mitcha Buchannona a jeho krásneho tímu výnimočne talentovaných plavčíkov, ktorí sa starajú o bezpečnosť pláží pre turistov aj miestnych obyvateľov. Snívate o kariére záchranára? Alebo o krásnych vyšportovaných záchranárkach, ktoré vás zachránia z rozbúrených morských vĺn a k životu vás preberú dýchaním z úst do úst? Páčia sa vám plavčíci v sexi plavkách, ktorí neúnavne strážia bezpečnosť všetkých dovolenkárov na pláži? Ak áno, tak práve vám je určený slávny seriál Pobrežná hliadka. (TV Markíza)

TV spot

ProjectAlice

Nádherná Yasmen Bleeth, Nicole Eggert či Carmen Electra.... Na tomto seriáli som v 90.rokoch vyrastal. Alebo skôr dospieval. Taktiež musím pochváliť intro seriálu. Skvelá a nezabudnuteľná hudba. Podľa Guneissovej knihy rekordov sa stala Pobrežná hliadka najsledovanejším seriálom na svete. Čo dodať? 100% ()

Lima odpad!

Hasselhoff ví, jak se vydělávají prachy. Prostě se seženou nějaký kozatý modelky, k nim hezcí hošani s vypracovanou muskulaturou a nechají se pobíhat po pláži. Příběh v tomhle případě není vůbec důležitý. Ani při vypnutí mozku se bohužel nebavím, pouze k smrti nudím. Tak sorry, ale tuhle pračku na prachy prostě nežeru. ()

Jaro.Krafcik

Tieto staršie seriály majú svoje čaro aj po rokoch. Dodnes spojenie baywatch a hasselhof asi stálo za to. Chýbala ale pamela anderson a úvodná zvučka asi v novších sériách. Nuž škoda, teraz nemám čas a zbytočne rozpozerat seriál ktorý ma toľko serii keď tu sú nove streamovacie služby a ich ponuka je bohatá. Pobrežnú hliadku ste buď nenávideli alebo milovali. Neexistuje nič medzi. 2* ()

Marek1991

Legendárna povolená a normálna prehliadka erotiky v krásnom prostredí. Sa nedivím, že mnohé postavy to vyšvihlo do sveta filmu, modelingu, či iných sfér, ľudia v mnohých kútoch sveta to poznajú a prešpikovali to vtipom. Nedivím sa ani tomu, že sa to stalo najsledovanejším seriálov všetkých čias. Dodnes mi zbiehajú slinky pri pomyslení na Yasmine Bleeth, Pamelu Anderson, Carmen Electru, z tých čias, no popravde Carmen a Yasmine sú krásne stále aj dnes. Seriál býval jednoduchý, niekedy nudný, niekedy zbytočne poprieplietaný a lákal prekvapujúco aj ženské publikum na vypracovaných chlapov, ale rozhodne nepatrí medzi najlepšie, marketingovo však vedel divákov pritiahnuť. Kult 90. rokov, ktorý začal na konci 80. Pri pomyslení na tie divoké časy a spomínaní na Britney Spears, Backstreet Boys, Spice Girls, pád berlínskeho múru, pád varšavského bloku a koniec komunizmu v Európe je toto akýmsi ďalším výrazným bodom, ktorý nás dostal aj nostalgicky dostáva dnes. Nuž legenda. ()

Lacike

Prvu seriu som zboznoval. Druha ma strasne nudila a behom tretej som to nadobro prestal sledovat. Roky som zil v presvedceni, ze prva seria esta mala aj nejaky dej a nebolo to len tupe pobehovanie po plazi. Ale ked som si pred casom pustil jednu epizodu, tak som zistil, ze to je uplne rovnaka volovina ako zvysok serialu. Ale kvôli peknym spomienkam davam neutralne 3*. Najväcsiu slavu Baywatch aj tak zazil v TV u Joeyho a Chandlera. A rôzne pornoverzie stali doslova tiez za to. P.S: Co by niektori za to zatiahnute Hoffove a Shatnerove brucho dali, vsak? :)) ()

• Postavy "Newmie" a "Barnett" jsou opravdovými záchranáři. Původně byli produkcí najmuti jako poradci. (don corleone)
  • V roce 2001 byl seriál po jedenácti letech podruhé a naposledy zrušen (poprvé to bylo v roce 1990, když ještě běžel na NBC) kvůli nízkému hodnocení a klesajícímu zájmu diváků. (HappySmile)
  • Titulní píseň I´m Always Here nenazpíval David Hasselhoff, jak si řada lidí myslí, ale Jimi Jamison z kapely Survivor. (ČSFD)

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Milovali jste v dětství Pobřežní hlídku, Hvězdnou bránu, RoboCopa nebo snad Pravou blondýnku? Pak vás možná bude zajímat, že se všechny tyto značky a pár dalších dočkají v budoucnu seriálových… (více)

Pobřežní hlídka se vrátí i s Mitchem a C.J.

Pobřežní hlídka se vrátí i s Mitchem a C.J.

25.04.2016

V devadesátých letech se vyrůstalo na spoustě seriálů, mezi ty nejzákladnější ale patřila Pobřežní hlídka. Plavčíci a plavčice, kteří běhali zásadně ve zpomalených záběrech, si už v květnu 2017 dají… (více)

Pobřežní hlídka ulovila Hasselhoffa

Pobřežní hlídka ulovila Hasselhoffa

04.03.2016

Nová inkarnace Pobřežní hlídky nejdřív zněla jako špatný nápad. Pak do ní ale naskákali Zac Efron a The Rock a ukázalo se, že by mělo jít o eRkovou komedii ve stylu 21 Jump Street. To už zní daleko… (více)

The Rock v Pobřežní hlídce?

The Rock v Pobřežní hlídce?

03.10.2014

Celovečerní verze Pobřežní hlídky už se chystá docela dlouho. Původně se uvažovalo o tom, že se na velkém plátně objeví Pamela Anderson a David Hasselhoff, tyhle plány ale nakonec vzaly za své. A s… (více)