Reklama

Reklama

The Lone Gunmen

(seriál)
  • USA The Lone Gunmen
Kanada / USA, 2001, 9 h 19 min (Minutáž: 43 min)

Hudba:

Mark Snow

Hrají:

Bruce Harwood, Tom Braidwood, Dean Haglund, Zuleikha Robinson, Stephen Snedden, Jodelle Ferland, Michael McKean, Jim Fyfe, Alan Dale, Mark Valley (více)
(další profese)

Epizody(13)

Recenze (22)

Mufuck 

všechny recenze uživatele

Opravdu výborná záležitost ! K samotným X Files to má po většinu času opravdu daleko, to ovšem není pro kvalitu seriálu vůbec podstatné. Naopak, některé díly hravě ( a hlavně bohužel ) svojí kvalitou překonávají více epizod z posledních řad Akt X. Seriál je sice jejich spin-off , ale jde si svou vlastní cestou. Kolikrát v jakémsi vlastním ironickém vesmíru, kdy ti největší padouši nejsou vlastně padouši (Yves) a ten nejhloupější není vůbec až tak hloupý (Jimmy). Příběhy jsou vetšinou velmi originální, motající se kolem různých konspirací a politikaření, mysteriozní zaležitosti zde opravdu nehledejte ... a konec hrdinský se vším všudy... ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Ano, tuhle partičku jsem si dost oblíbil. Brutálně doslovný humor, hrozně sympatické postavy. Nejsou to lůzři, jsou to nenapravitelní idealisti. Příjemné je, že dramatický postup Lone Gunmen je hodně jiný než v Aktech X, od kterých je seriál odvozen – je výrazně přímočařejší, jednotlivé epizody mají zhruba ve 4/5 děje své momenty prozření, kdy se ukáže, že je potřeba změnit úhel pohledu, a pak přichází katarze s poučením a morálním zadostiučiněním. Příběhy nejsou zase až tak triviálně podobné kus kusu, vyvíjí se hlavní linka, vyvíjejí se postavy. Škoda, že seriál byl násilně utnut, na druhou stranu těžko říci, zda by další sezóna nebyla nevyhnutelně výrazně mělčí. ()

Reklama

Han22 

všechny recenze uživatele

Tenhle seriál jsem kdysi marně sháněl, teď se mi dostal do pracek při rewatchi Akta-X. Byers, Frohike a Langly mají v Aktech většinou štěky, kdy Mulderovi pomůžou s nějakou hackerskou prací. Samostatný seriál kupodivu utáhnou bez problémů. Na pomoc jim přichází geniální "tupoň" s dobrým srdcem a selským rozumem Jimmy Bond a také krásná hackerka Yves, která si jede na vlastní triko. Ve 13 dílech sledujeme jejich práci, když zrovna nepomáhají Mulderovi. Většinou to znamená řešení nějaké drobnější konspirace, pomoc někomu známému. Oproti Aktům tu není nic velkého, nadpřirozeného, jen dva díly by se daly se zavřením očí brát za sci-fi. Nedočkáme se ani žádné akce, Střelci nemají ani možnosti FBI, takže ani pitvy či vyšetřování nepřipadají v úvahu. A tak tu máme místo toho spoustu humoru, fajn postavy, hodně se hackuje a aby se hrdinové někam dostali, většinou je potřeba nějaký šílený plán. V jednom díle se objeví Skinner, v jiném Muž v černém Morris a cameo si střihne i Mulder. Náměty jsou občas výborné (nacistická travička) občas dementní (chytrá opice, auto na vodu). Na konci je cliffhanger a celkově se jedná o ničím nevyčnívající, ale ani neurážející pohodovku na 3*. PS - SPOILERY! Ovšem z pilotní epizody vysílané v březnu 2001 mrazí. V ní se trojice snaží objasnit smrt Byersova otce, který ovšem není ve skutečnosti mrtvý. Předstíral smrt, protože odhalil tajný plán jedné skupiny. Ta plánuje na dálku unést letadlo a narazit s ním do World Trade Center!! O půl roku později se tento šílený scénář stal skutečností... ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

--- 1. SÉRIE --- Osamělí střelci jsou rozhodně fajn trojka, která v Aktech X vždycky pobavila. Přesto mi ale vytvoření spinoffu přijde poněkud zbytečné. A to je asi největší problém tohoto dílka. Má to sice jen pouhých 13 epizod, ale absence jakékoli příběhové linie dělá seriál vcelku tuctovým a zapomenutelným. Pro fandy Akt X je to však takřka povinnost, ostatní by si měli radši pustit něco jiného. A nakonec, jsem rád, že se objevily také nějaké známé tváře. Už jsem si skoro myslel, že žádný crossover nenastane. A... nastal. Jaký? To se nechte překvapit. Hodnocení sériálu: 2,5/5 ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Druhý spin-off Akt X, ve kterém si stihli zahostovat Walter Skinner i samotný lišák Murder. Vždycky jsem byl pro, aby Osamělí střelci dostali více prostoru, a ačkoliv jsem o tomto seriálu věděl, přemluvil jsem se k němu až teď, po mnoha letech. A rozhodně nelituju. Ústřední trojice je samozřejmě naprosto špičková a jejich noví parťáci také nejsou špatní - ale ne tak dobří. Celý seriál je navíc velmi odlehčený a našlapaný funkčním humorem a spoustou výtečných epizod, po prvních třech slabších dílech se to fakt pořádně rozjelo a seriál byla radost sledovat, zejména v druhé polovině série. Škoda, že to FOX tenkrát tak brzo zaříznul, jsem si jistý, že by to pár sérií určitě fungovalo - pro lidi neznalé Akt X je to samozřejmě zcela zbytečný počin, ale fanoušků původního seriálu je dost a nevím o nikom, kdo by neměl rád tuhle bandu sympaťáků. Nicméně, i těch 13 epizod je prostě super, zbyl v nich i čas na nějaký vývoj postav, o Střelcích se dozvíme i hromadu nových informací... prostě super, nic víc, nic míň. 75%. ()

Galerie (28)

Reklama

Reklama