Reklama

Reklama

Herkules

(seriál)
  • USA Hercules: The Legendary Journeys (více)
USA / Nový Zéland, (1995–1999), 81 h 24 min (Minutáž: 44 min)

Hrají:

Kevin Sorbo, Michael Hurst, Kevin Smith, Jeffrey Thomas, Bruce Campbell, Lucy Liu, Simone Kessell, Hudson Leick, Anthony Ray Parker, Brenda Kendall (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(111)

Obsahy(1)

Toto je příběh z dávných časů. Z času mýtů a legend, kdy antičtí bohové byli malicherní a krutí a stíhali lidstvo útrapami. Jen jeden člověk se jim dokázal postavit. Herkules! Herkules vládl magickou silou, jakou do té doby svět neviděl. Ta mohla být překonána pouze silou jeho srdce. Cestoval zemí všude tam, kde se objevili přisluhovači jeho všemocné nevlastní matky Héry. A kdekoliv se objevilo zlo, kdekoliv trpěli neviní, tam se objevil i... Herkules! (monolog)

(více)

Recenze (361)

kubin. 

všechny recenze uživatele

Seriál, který jsem jako malý miloval, a hltal jsem už jenom znělku nemůžu ohodnotit méně než 4 hvězdami. Víc dát ale taky nemůžu, protože kvalitní to pravda moc není. I když Kevin Sorbo se mi v hlavní roli líbil a celkově je to myslím si povedná věc. Společně se Sindibádem můj nejoblíbenější seriál. (xena byla oproti tomu hodně špatná). ()

Ice123 

všechny recenze uživatele

Hodnotím stejně jako Xenu. Když jsem byl menší tak se mi víc rozhodně líbil Herkules (asi proto že byl dříve než Xena a bylo alespoň opodstatněný, že je Herkules mnohem silnější než ostatní smrtelníci) ale nyní bych se trochu více přikláněl ke Xeně (asi hlavně kvůli herečce Xeny a Gabriely :D ) takže to vyvážím a jsou pro oba 4* ()

Reklama

Greenpeacak 

všechny recenze uživatele

Som to pozerával ako malé dieťa, ale časom som si k tomu nevytvoril príliš dobrý vzťah. Herci sú dobrí, len tie námety na jednotlivé seriáli nemôžu mať takú originalitu ako na začiatku, čiže kvalita sa postupom stráca čím ďalej, tým viac. Vytknúť sa tu dá mnohé, ale asi najokatejšie a donebavolajúce chybičky krásy spočívajú vo vizuálnych efektoch, ktoré sú na veľmi zaostalej úrovni ( síce je to starší film, ale určite by sa to dalo lepšie spraviť ). Ani tie boje nestále za veľa, pretože samozrejme nepremožiteľný Herkules mal primitívne neinteligentných súperov, ktorý dajú maximálne jeden úder a už len čakajú čo sa s nimi stane potom. Ako tu už bolo určite spomenutý, tak v onen dobách, keď som mal času požehnane som si to pozrel, ale teraz by ma už asi nikto nedonútil. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Písal sa rok 1994 a ja som v jeden podvečer zhliadol na jednej nemenovanej nemeckej satelitnej stanici ukážku na jeden z filmov o Herculesovi - myslím, že to bolo na časť s Amazonkami. Div, že som neodpadol. Nič podobné som v televízii nikdy nevidel ( a prvá polovička 90. rokov bola podobnými peckami doslova zahltená - EARTH 2 alebo SEAQUEST DSV ). Doslova ma to omráčilo. A tak som sa stal fanúšikom tohto skvelého dobrodružného seriálu, ktorý síce neovplýva spektakulárnosťou, je však chytľavý a hravý. Čoho je v dnešnej seriálovej ponuke striedmo. ()

Simbet 

všechny recenze uživatele

Herkula mám sice v oblíbených, ale je to spíš z důvodu toho, že se opravdu na televizi nedívám, takže tam nemám co jiného mít. Prvních šest dílů se Zeusem, Anthony Qunnem, bylo dobrých, pak to šlo k šípku, ale z nedostatku co jiného dělat, jsem se na to o víkendových odpolednech stejně dívala. Určitě lepší než Xena. ()

Galerie (119)

Zajímavosti (18)

  • V úvodnej scéne, keď Herkules (Kevin Sorbo) zápasí so zloduchmi, odhodí jedného z nich a ten padá na drevený stánok. Keď ho Herkules odhodí druhýkrát, je možné vidieť, ako je istený lanom, na ktorom opäť letí preč. (DJ Rocco iNc)
  • Scéna v epizodě, kde Herkules a Autolycus cestují do minulosti, si Autolycus (Bruce Campbell) vyměňuje názory se svým mladším já. Celá scéna se odehrává přesně jako scéna ve filmu Army of Darkness, kde Ash (Campbell) bojuje se zlým já. Tento díl režíroval Sam Raimi. (HellFire)
  • Kevin Sorbo prekonal počas nakrúcania filmu Kull Dobyvateľ (1997) sériu mŕtvic, kvôli čomu producenti seriálu upravili niekoľko scenárov a prizvali niekoľko hosťujúcich hercov. (kacer4)

Související novinky

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Další fantasy geroj chystá návrat

Další fantasy geroj chystá návrat

24.11.2009

Údajně povedený /233940/>Solomon Kane si pořád ještě nenašel amerického (a světového) distributora, nového Conana začne Marcus Nispel natáčet až na jaře v Bulharsku, ale už jsou tu plány na… (více)

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)

Reklama

Reklama