Reklama

Reklama

Xena

(seriál)
USA / Nový Zéland, (1995–2001), 98 h 9 min (Minutáž: 42–45 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Hudba:

Joseph LoDuca

Hrají:

Lucy Lawless, Renée O'Connor, Ted Raimi, Kevin Smith, Hudson Leick, Karl Urban, Alexandra Tydings, Adrienne Wilkinson, Márton Csókás, Danielle Cormack (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(134)

Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a králů, neklidem zmítaná země zrodila hrdinku. Byla jí Xena, mocná princezna, zocelená žárem bitev. Síla... vášeň... nebezpečí. Její odvaha změní svět. (oficiální text distributora)

Recenze (548)

ivishka 

všechny recenze uživatele

HČÁ Xena...jáááá jééé...Spousta citoslovců,která mužatka Lucy Lawless používá čítá neskutečnou část jejich dialogů a tím pro mě ztrácí na hodnotě. Nejen, že po velkém časovém rozmezí nechápu, jak jsem mohla v dětství tuhle trapku v kůži a podivném plechovém korzetu napodobovat, ale také se mi nelíbí Reneé O´Connor ve vedlejší roli s přihlouplými hláškami apod..V době mého dětství vělice populární a kultovní věc, ale dávno tomu odzvonilo. ()

Radek99 odpad!

všechny recenze uživatele

Absolutní pulp bez špetky invence či jakéhokoliv tvůrčího náznaku. .. Historická věrnost nevěrnost, tohle je slepenec stylizace porno žánru (image hlavní hrdinky) s reáliemi jakéhosi archaického bezčasí a náznaky akce pro náctileté... To se pak můžu bavit i při dívání se do bubnu pračky, to je také hypnotické a všechno se tam taky mlátí a skáče... ()

Reklama

MoiJe 

všechny recenze uživatele

Ok, novsie serie uz si cucali z 23. prstu a bolo to desne (mam na mysli tu liniu okolo xeninej dcery a tak), ale predtym to bolo pekne... Neohrozena slobodomyselna sexica s velkym mecom mlati ludi i priserky... super, ne?:) Update: Uch, tak som sa znova po rokoch mrkla na jeden diel a do druheho by ma len tak nedonutil zrejme nikto...:) ()

GILLWANDER 

všechny recenze uživatele

Šablónovité ako hrom a všetko sa opakuje ako na kolesi šťastia. Xena je len ženský Herkules. Žiadna kultová hrdinka, na ktorú by sme v dobrom spomínali. Ďalšia dementná záležitosť, ktorá horí vo všetkých smeroch. Vhodné akurát tak pre vygumovaných homosexuálov a natešené feministky. Úbohosť a lacná guma do trenírok. 10% ()

Darth Revan 

všechny recenze uživatele

Pro mě je Xena ještě větší klasika než Sorbův Herkules. Vzpomínám si, jak jsem utíkal ze školy domů, zapínal Novu a sledoval její dobrodružství ve starověkém světě. Vzpomínám i na lesbické scény, které jsem si s postupem svého věku čím dál tím víc užíval. Vzpomínám na vynikajícího Área v podání bohužel zesnulého Kevina Smithe. Vzpomínám na crossovery s Herkulem. A v neposlední řadě s láskou vzpomínám na Joxera, největšího borce celého seriálu. A velmi nerad vzpomínám na jeho smrt, tu jsem tenkrát oplakal. Z nostalgie nemohu bouchnout nic jiného než 4*, protože 5 by asi bylo už moc. ()

Galerie (557)

Zajímavosti (70)

  • Ve 4. epizodě 1. série se ve scéně, kdy Xena (Lucy Lawless) bojuje s Titány, objevuje chrám Afrodity. Tentýž chrám se ovšem objevuje i v prvním díle třetí série a je nazýván Chrámem fůrií. (Mia...)
  • V tomto dieli je Xena v Tróji, avšak v diely v šiestej epizóde sa s Aresom rozprávajú o mŕtvych hrdinoch z Tróje. Séria ale ide chronologicky, preto táto časová postupnosť nedáva zmysel. (Johnny.ARN)
  • Melinda Clarke, ktorá hrala amazonku Velascu, mala pôvodne stelesňovať Xenu. (rador)

Související novinky

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (více)

Natalie Portman jako princezna bojovnice?

Natalie Portman jako princezna bojovnice?

03.06.2009

Představa, že by někdo natočil celovečerní remake Xeny a do hlavní roli obsadil Natálku, je vskutku... přiznejme si to, lákavá. Ne, nedojde k tomu. Přesto si Natalie velmi podobnou postavu (resp.… (více)

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Lev, čarodějnice a druhý díl

Lev, čarodějnice a druhý díl

28.11.2006

Popularita střapaté anglické siroty s jizvou na čele a úspěch filmové adaptace legendární trilogie Pán prstenů to byly hlavní impulzy, které před před pár lety spustili mánii po všem, co by se dalo… (více)

Reklama

Reklama