Reklama

Reklama

Beverly Hills 90210

(seriál)
  • USA Beverly Hills, 90210 (více)
USA, (1990–2000), 219 h 29 min (Minutáž: 40–93 min)

Tvůrci:

Darren Star

Režie:

Georg Fenady, Allan Kroeker, Jennie Garth, Burt Brinckerhoff (více)

Hrají:

Jason Priestley, Jennie Garth, Ian Ziering, Luke Perry, Brian Austin Green, Tori Spelling, Kathleen Robertson, Tiffani Thiessen, Hilary Swank, Jamie Walters (více)
(další profese)

Série(10) / Epizody(291)

Obsahy(1)

Steve, Brandon, Andrea, Valerie, Dylan, Kelly, Brenda, David, Donna. To jsou hlavní postavy seriálu o mladých a pro mladé, kde je každý bohatý, chytrý, úspěšný a jak jinak, než i krásný. Prostě narozeni v Americe. Ale i přes perfektní předpoklady k vedení života bez útrap si jimi tito neposkvrnění lidé procházejí. Potýkají se s prvními láskami, se zklamáním z nich, s jejich návraty. Někoho zláká svět drog, jiného do své moci polapí “démon alkohol“, někdo neplánovaně otěhotní... Jen Steve je pořád v pohodě. Ale i přes veškeřé spory, které mezi sebou kdy měli, jsou to přátelé a nic na světě nemají radši víc, než jeden druhého (a svoje rodiče). (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (517)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Brandon Walsh, Brenda Walshová, Kelly Taylorová, Dylan McKay, Donna Matrinová, David Silver, Andrea Zuckermanová, Steve Sanders stáli na začiatku tohto amerického seriálu pre stredoškolákov. Partia rozmaznaných detičiek si v každom z dielov riešila svoje problémy z dospievaním. Pubertálni potomkovia bohatých rodičov, žijúci v jednej z najluxusnejších štvrtí v Los Angeles. Nikdy som tomu neprišiel na chuť. ** ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Je to naivní, směšné, trapné a nevím co ještě. Ale je tu něco, co mluví za vše: Bylo to první! Byl to první seriál takového typu. Kdo viděl každý díl, zasloužil by nějakou zvláštní medaili. A nakonec vtip, sice starý, ale vystihuje dokonale seriál: Příjde Dylan za Brendnem: Ahoj, představ si, mně se rozvázala tkanička. Brenden: A nechceš si o tom promluvit? ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Co dodat k tomuto? První série ještě byla (relativně) koukatelná, ale čím víc se tenhle seriál protahoval, tím více byl nudný, naprosto odtržený od jakékoliv nám známé reality, a navíc i samotní herci začínali po několika letech v rolích "školáků" (ať už středo- ,či vysoko-) vypadat poněkud nevěrohodně. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Co znamenalo staré BH 90210 pro vás? Slavný seriál běžel originálně 10 sezón, ale to nepochopení jeho žánru v ČR bylo na celém tom fenoménu nejzábavnější. Příběhy Brendy, Kelly a spol byly trendy po mnoho let na všech stupních povinné školní docházky, ale ačkoli jsem toho v životě viděla mnoho, nikdy jsem se nedostala za 9. sérii a proto jsem tak s otevřenou náručí přijala regulérní spin-off 90210 běžící v letech 2008-2013. Zřejmě nikdy nezapomenu na hlášky ve stylu: "Jsem Dylan a jsem alkoholik." a na ty nekonečné milostné víceúhelníky a problémy, které měla věčná panna Donna. Ty první tři roky na střední byly totální úlet. Mravokární rodiče na dosah, všechny ty večírky, plesy a zápletky ve stylu: "Pusťte Donnu k maturitě!" se najednou zlomily, protože Dylan ani Brenda nešli hned na vysokou... Ve čtvrté byli najednou všichni hrozně dospělí a v páté Brendu nahradila Valerie. Celý cast se začal hodně obměňovat, takže v šesté už byste původní seriál ani nepoznali. A ty další série byly už jen takové plytké nic jako ty každonoční pletky v Peach Pitu After Dark. Ale hádejte co? Nakonec si Donna Davida stejně vzala, takže se mi vlastně ulevilo. ()

fleker 

všechny recenze uživatele

...máma nikdy nevyprávěla že by byla v kalifornii, ale muselo to tak bejt...proc by me jinak fotr v dílně tak často mlátil šuplerou, a tvrdil ze mam walshovy ruce.....sklamalas me matko!....jsi jen dalsi z rady tech ujetejch lidi, comaj slabost pro dvojčata......tak nediskutuj a postav se do fronty mezi doktora mengeleho a ing. binládina ()

Galerie (113)

Zajímavosti (63)

  • Žádná z postav se neobjevila ve všech 296 epizodách. Představitelé Kelly a Steva chyběli ve 4 dílech. (Kulmon)
  • V pilotním díle není Tori Spelling uvedena mezi hlavními herci. (Kulmon)

Související novinky

Zemřela herečka Shannen Doherty

Zemřela herečka Shannen Doherty

14.07.2024

Ve věku třiapadesáti let zemřela v sobotu 13. července americká herečka a hvězda populárních seriálů, jako jsou Beverly Hills 90210 a Čarodějky, Shannen Doherty. Podle dostupných informací bohužel… (více)

Návrat Beverly Hills provází potíže

Návrat Beverly Hills provází potíže

18.05.2019

Návrat kultovního seriálu Beverly Hills 90210 se ukazuje být stejně tak dramatický za kamerou, jako kdysi v devadesátých letech před ní. Podle serveru Variety opustil šestidílný seriál nově… (více)

Zemřel herec Luke Perry

Zemřel herec Luke Perry

04.03.2019

Jen pár dní po prodělání těžké mozkové mrtvice, hvězda Beverly Hills 90210 a seriálu Riverdale, herec Luke Perry, zemřel. Bylo mu teprve 52 let. Oznámil to hercův mluvčí, který potvrdil, že s Perrym… (více)

Beverly Hills 90210 chystá návrat

Beverly Hills 90210 chystá návrat

23.12.2018

Stanice CBS podle všeho plánuje druhý restart kultovního seriálu pro mladé Beverly Hills 90210. Původní herci Jennie Garth, Tori Spelling, Jason Priestley, Brian Austin Green, Gabrielle Carteris a… (více)

Reklama

Reklama