Na scénu se vrací Whitney. Po tom všem, čím si prošel v Indonésii, se vrátil za svou milou do Smallvillu. Brzy však narazí. Jak mu dojde, Lana jeho city neopětuje a za tím stojí jen jeden, a to Clark. Nalže Laně o Clarkovi hodně špatností, jakoby by nebyl ve své kůži. Lex získá fotky, na kterých jsou Helen (jeho přítelkyně) a Lionel spolu. Podle jeho kontaktů jí otec platil za to, aby se s ním setkávala. (Varan)

Grogan

Alespoň Whitney opustil seriál jako hrdina, od toho frackovitýho fotbalisty ze začátku série ušel pěknej kus cesty a změnil se k lepšímu. Nakonec tak jeho charakter měl v tom Supermanovu eposu nějaký význam (jakkoliv malý je lepší než žádný, viz jiné originální charaktery) - že jeho odvaha bez schopností Clarka inspirovala. Za sebe musím říct, že Whitney to jako charakter neměl lehký, zaměření seriálu bylo na romanci Clark-Lana, takže by nevypadalo dobře, kdyby byl Whitney sympaťák, choval se ke Clarkovi přátelsky a s Lanou mu to klapalo, pak by to Clarkovo uhánění Lany bylo dost nesupermanský. Linie s tou Laninou lesbickou stalkerkou mě ale celkově moc nebavila, nehledě k tomu, že je tam plno děr - jak Tina věděla, že Whitney je u námořnictva, kde vzala tu parádní uniformu, jak věděla, že není s nikým z města v kontaktu a to ji jako nenapadlo, že jako příslušník námořnictva by se Whitney musel za nějaký čas zase někde hlásit, nemohl by ve Smallville zůstat navěky. Lexova linie v pohodě, tady se ještě snažil zůstat na správné straně. Jinak na konci mi daleko více než Lany bylo líto Whitneyho matky - během 1 roku ztratila manžela i syna, navíc ještě byla svědkem brutální vraždy, kterou spáchal někdo, kdo vypadal přesně jako její syn. ()