Reklama

Reklama

Miami Vice

(seriál)
  • USA Miami Vice (více)
USA, (1984–1989), 91 h 56 min (Minutáž: 46–97 min)

Hrají:

Don Johnson, Philip Michael Thomas, Saundra Santiago, Olivia Brown, Michael Talbott, Edward James Olmos, John Diehl, Bobby Moresco, Dennis Farina (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(111)

Obsahy(1)

Bývalá hvězda amerického fotbalu a veterán z Vietnamu „Sonny“ Crockett žije na jachtě kterou mu hlídá aligátor Elvis a po ulicích Miami se prohání ve Ferrari. Jako policista v utajení bojuje proti zločinu. Záhy získává za partnera detektiva „Rico“ Tubbse z New Yorku který původně přijel jen prošetřit vraždu svého bratra. Společně pak řeší především drogové delikty. Seriál byl ve své době velmi populární a ve velké míře ovlivňoval i módu. Přišel s řadou na tu dobu neobvyklých novinek a epizody byly natáčeny v realističtějším záměrně drsném stylu. Vše báječně doplňovalo exotické prostředí, krásné dívky, luxusní kluby a drahé vozy. Cameo si střihla spousta populárních herců i zpěváků. (DarkDemon)

(více)

Recenze (39)

sunfreedom 

všechny recenze uživatele

Sjel jsem to celé od ledna 2015 do října 2016. Musí to dostat hvězdu za hudbu, pak to musí dostat hvězdu za exteriéry a interiéry, to floridský Art Deco z osmdesátých je naprosto nenapodobitelné. Potom určitě hvězdu za první tři série a tu poslední dávám za kombinaci nostalgie a Ferrari Testarossa, protože tohle auto je "absolutely essential for any kind of police job". ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Ve své době skutečně namakaný seriál, který ale dokáže pobavit i dnes. Víc než na akci, která měla být jen kořením na začátku, v půlce a na konci dílu, se snaží tvůrci soustředit na zajímavý scénář a nápad, hláškování a maléry ústředního dua policajtů, a samozřejmě na lesk všech těch pozlátek, polonahých i nahých ženských zadků, moře, motorových člunů, černých brýlí, barů a pod. K čemuž hraje Hammerova velmi dobrá hudba. ()

Reklama

mandlova 

všechny recenze uživatele

Doba, kdy muži nosili obleky, bílý boty a pastelový trika, u domu měli kokodýla a...mluvili německy! :) Sonny je hrdina mého dětství, sledování na ORF1 s německým (rakouským) dabingem zanechalo velkou stopu, a i když teď vidím a vím, že kvalita tohoto seriálu v porovnání s jinými (dnešními) fakt kulhá, tak ty hvězdy si zaslouží. Za Sonnyho (asi odtud pramení má celoživotní fascinace muži s podobnými rysy, hlavně nosem...?), za skvělé main theme Jana Hammera a ostatně povětšinou skvělým výběrem hudby podkreslujícím dlouhé jízdy testarossou po pobřeží, za trochu art deco grafický design a typickou architekturu Miami. http://www.youtube.com/watch?v=_UmOY6ek_Y4 ()

HonzaMag 

všechny recenze uživatele

Zlaté "osmdesátky" - tento seriál k nám bohužel dorazil až po revoluci a v podstatě prošuměl mezi záplavou "skvostů" TV Nova. Na svou dobu nadčasové dílo - skvělí hlavní představitelé, parádní hudba (Jan Hammer - za titulní skladbu získal řadu ocenění, jeho album "Escape from TV" s výběrem skladeb z tohoto seriálu pokládám za jeden z vrcholů popové instrumentální hudby, Phill Collins,...), atraktivní prostředí, napínavé příběhy, cool hlášky, prostě paráda... Oba představitelé byli ve své době módními ikonami. Pro Dona Johnsona a Philipa Michaela Thomase se v podstatě jednalo o životní role. Seriálem se mihla řada známých tváří. ()

FilmFan24 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nemohl jsem se dočkat v osmdesátých letech večerních pondělků, kdy tento seriál vysílala rakouská televize. Úvodní parádní znělka Jana Hammera a neonové barvičky tehdy barevného Miami! A vždycky zajímavý případ ústřední dvojice s nějakou hostující star. O humornou vložku se staral Sonnyho (Don Johnson) krokodýl. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (67)

  • Crockett (Don Johnson) má na sebe tričko Jayhawks, maskota atletických tímov z univerzity v Kansase. Johnson tam ako mladý študoval. (Real Tom Hardy)
  • Kamera ďaleko presahovala schopnosti tých televíznych toho času a blížila sa k filmovým. (Real Tom Hardy)

Související novinky

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young

19.10.2023

Ve věku třiaosmdesáti let odešel americký na Oscara nominovaný herec Burt Young, mnohým fanouškům známý zejména svou rolí Paulieho Pennina z populární série filmů o Rockym Balboovi. Deníku New York… (více)

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell

09.11.2021

Ve věku 85 zemřel americký herec a držitel dvou Zlatých glóbů, Dean Stockwell. Jeho kariéra k dnešnímu dni čítá přes dvě sta filmových a televizních rolí. Tvůrce nominovaný na Oscara svou hvězdnou… (více)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Druhý ročník festivalu Comic-Con Prague proběhne v termínu 15. – 17. října 2021 v pražském O₂ universu. Comic-Con Prague 2021 nabídne fanouškům sci-fi, fantasy a hororu velmi pestrý a bohatý program… (více)

Více Miami? Miami Vice

Více Miami? Miami Vice

13.05.2006

Společnost Universal Pictures si jednoho dne uvědomila, že Miami Vice byl v osmdesátých letech zatraceně úspěšný detektivní seriál navíc oceněný mnoha cenami a že když něco fungovalo už u filmu… (více)

Reklama

Reklama