Reklama

Reklama

Superman

(seriál)
  • USA Lois & Clark: The New Adventures of Superman (více)
USA, (1993–1997), 66 h 41 min (Minutáž: 42–90 min)

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)

Hudba:

Jay Gruska

Hrají:

Dean Cain, Teri Hatcher, Lane Smith, Justin Whalin, Eddie Jones, K Callan, Elizabeth Barondes, John Spencer, Tracy Scoggins, Michael Landes, Beverly Garland (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(87)

Obsahy(1)

Planetě Krypton, zvláštní ledové kouli ve vzdálené galaxii, hrozí výbuch. Starostliví rodiče stihnou ještě před apokalypsou vyslat svého syna Kal-Ela na planetu Zemi, aby se zachránil, nicméně vědí, že bude muset do smrti žít jako muž dvou tváří, neboť bude mít schopnosti, které budou na Zemi jedinečné a neobvyklé a bude mu hrozit neustálé nebezpečí. Kal-Ela se ujmou manželé Kentovi žijící na farmě na americkém venkově a pojmenují ho Clark. Vychovají z něj slušného, spravedlivého a poctivého muže s pevnými zásadami. Až dospěje, přestěhuje se do velkoměsta a pracuje zde jako nenápadný reportér Daily planet. Na zemi se však často objevují nebezpeční zločinci, kteří chtějí páchat zvěrstva na bezbranných lidech. A to je chvíle pro Clarka, kdy musí změnit svou podobu a jako superrychlý a supersilný Superman letět na pomoc… (hudryhudry)

(více)

Recenze (190)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Sice to jsou postupem casu furt dokola omilany zapletky, ale da se na ne dobre divat. Kvalit filmu se Supermanem to sice nedosahuje, ale vzdy se na to rad kouknu a neprislo mi, ze by se Dean Cain na Supermana nehodil. Na Reeva samozrejme nema, ale stejne. Navic kdyz uz kuli nicemu jinymu, tak divat se na Teri Hatcher stoji za to. A triky taky nejsou spatny. Slabsi 4*. ()

Šimpy 

všechny recenze uživatele

Jasně, že tenhle Super-man nedosahuje kvalit původního filmu, ale v rámci svého žánru (akční seriál na všední odpoledne) je vynikající. Dean Cain je dobrý Supík a kostým mu sekne, nemluvě o Teri Hatcher, kterou jsem si v této roli prostě zamiloval. John Shea je jako Lex ucházející, byť mladší, ale za nejlepšího padoucha seriálu považuji nepochybně Tempa. Opět člověk, který si naprosto užívá svou roli padoucha. Zmíním ještě Lanea Smithe v roli šéfa Daily Planet a Clarkovy rodiče.Mé nejoblíbenější díly jsou ty s postavou H.G.Wellse. ()

Reklama

Han22 

všechny recenze uživatele

Supermana jsem v 90. letech neskutečně žral a i po letech je tenhle seriál důstojným nástupcem skvělých prvních dvou filmů. Člověk se musí jen naladit na správnou vlnu reality, kde jsou všichni na sebe hodní, všichni se mají rádi, všechny problémy se vždy vyřeší a všechno vždy skončí tím nejlepším možným happynedem. Co nás tu čeká jinak? Romantika až na půdu (to hlavně až se dají Lois a Clark dohromady), trošku toho rodinného sentimentu, kriminální pátrání (Lois a Clark jsou sice novináři, ale spíše se chovají jako dva detektivové, co vyšetřují různé případy), béčkoví záporáci a jejich ultrahrůzné plány, které jsou většinou k smíchu, ale spolehlivě pobaví. K tomu občas fajn sci-fi náměty (nechybí snad nic z klasických sci-fi motivů), praštěný humor a hlavně to všeobjímající dobro. Co tu bohužel chybí jsou trošku lepší akční scény a efekty (resp. takové, co by se daly brát vážně) a hlavně nějaké napětí. Co dál? Postavy jsou fajn - krásná, hádavá, milující a svým způsobem bojující za pravdu Lois (skvělá Terri Hatcher) a Clark/Superman, který je jako Superman vzorný skautík, zatímco jako Clark si dovolí podstatně více se odvázat. Šéf Perry, poslíček Jimmy, Clarkovy rodiče jsou všichni moc fajn, stejně jako záporáci jako superzloduch Lex Luthor nebo nebezpečný maniak z budoucnosti Tempus. Závěrem - příjemná pohádka z 90. let, která kupodivu nenudí ani po čtyřech sériích a je asi tak milionkrát lepší než paskvil jménem Smallville (to rejpnutí jsem si odpustit nemohl) ()

rozbris 

všechny recenze uživatele

JJ tak to jsem tenkrát hodně "žral", dokonce jak byl jeden díl, kdy mu jeho matka řekla:" Víš jak to Clarku začlo? Ve 13 jsi začal mít nějak více síly a začal jsi nám dělat díry do zdi....". To jsem měl tenrát právě něco před 13 rokem a snažil jsem se na sobě pozorovat taky takové změny....:-). Budete muset tohle hodnocení brát s rezervou, protože tohle byl můj seriál mého dětství, viděl jsem to všechno tam i zpět:-) ()

Jeremiah 

všechny recenze uživatele

Je vidět, že tento seriál vznikl podle komiksové předlohy a má již nějaký ten pátek za sebou. Vytýkám mu naivitu, značnou patetičnost a hodně nelogičností. Co mohu vyzvednout je hezká Teri Hatcher a vůbec docela sympaické osazenstvo Daily Planet / vyjímkou je ta lehčí děva, která je však asi jediným reálným člověkem v redakci /. Rád bych dal více, ale vůči ostatním seriálům by to bylo nefér. Silnější 2. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (18)

  • Dean Cain sa bojí lietania. (rador)

Reklama

Reklama