Lupiči paní domácí

• USA The Ladykillers (více)

Jednoho poklidného dne zazvoní profesor Dorr u dveří černošské vdovy, Marvy Munsonové. Ta až na kocoura žije úplně osaměle a vyznačuje se přísnou zbožností. Ve svém domě pronajímá pokoj. Toho využije jižanský gentleman s květnatou mluvou Dorr a kromě jedné místnosti si pronajme také sklep. Prý aby zde mohl provozovat zkoušky své kapely, hrající historickou renesanční hudbu. Ve skutečnosti je to zástěrka a profesor spolu s partou zlodějských "expertů" kopou ze sklepa tajnou chodbu do blízkého kasina. Jenže paní Marva na to přijde, a to až poté, co je loupež přes všechny počáteční průšvihy úspěšně dokončena. Nutí profesora, aby peníze vrátil a všichni se obrátili na víru, nebo že je udá na policii. A tak profesor rozhodne, že je třeba s paní Marvou skoncovat. Dokážou zloději sprovodit stařenku ze světa? A kdo nakonec shrábne všechny uloupené peníze? (TV Nova)

B!shop

Jeden ze slabsich filmu bratru Coenovych. Coenovi jsou hlavne nejlepsi v tom, ze kazdy jejich snimek je necim originalni, takze tak nejak nechapu, proc sahli po remakeu. A to je prave ta chyba. Kdyby nedelali zadnej remake, i kdyby to bylo podobny, ale udelali to po svym, tak to urcite dopadlo lip. Forky ze zacatku nejsou nicim vyjimecne, ale par povedenejch se jich najde. A ke konci se film docela rozjede. Presto tomuhle filmu chybi misty stava. Sice je pribeh celkem solidni a dialogy docela slusne napsany, ale mistama skoro az nudi a to by se u filmu od Coenu stavat nemelo. Vsechno to vlastne tahnou herci, kteri to zahrali celkem dobre, i kdyz z postavy pani domaci se toho dalo vytezit vic, protoze je fakt drsna. Nejvic me prekvapil Hanks, ktery je ve sve zaporne roli opravdu hodne slizky, jeho vykon me naprosto dostal a beru to za jednu z jeho nejlepsich kreaci. Ty 4* davam proto, ze i kdyz to je na Coeny slabej film, tak je porad hodne nadprumernej a taky proto, ze nemuzu srovnavat s puvodnim filmem, kterej jsem nevidel. Tak po druhym skouknuti se mi to libilo vic. ()

Le_Chuck

Coeni opäť dakazujú svoj neskutočný zmysel pre detajl, ale podobne ako v " Bratříčku, kde jsi?" im cez úžasnú štýlovosť a typický vizuál uniká tempo. Myslím, že keby pod tým neboli podpísaný, tak je celkové hodnotenie vyššie. Nikto by nezrovnával s Fargom či Lebowským. Laddykillers sú dobrý film, dobrý je za tri, ale pre spomínané veci + za Hanksovu postavu (krysa džentlmen) pridávam jednu hviezdu. To sa proste musí vidieť :) "It's easiest thing on the world." ()

lamps

Od filmů s Tomem Hanksem vždy očekávám vysoce kvalitní podívanou, ovšem tato komedie se zrovna dvakrát nepovedla. Pani domácí tu sice představuje přesně to na první pohled nenápadné "nebezpečí", jak jsem od ní očekával a pokusy o její likvidaci mě dokázali pobavit, ovšem humor mi tady jinak moc neseděl. Ve scénáři je sice obsažena pointa o velkolepé loupeži, která ale naprosto postrádá nápad a originalitu a ona velkolepost určitě není na místě. Abych ale jen nekritizoval, Lupiči paní domácí je ideální snímek pro odreagování a odpočinek s několika povedenými vtipy, u kterého nemusíte a vlastně ani nesmíte moc přemýšlet. Navíc Tom Hanks hraje jako vždy skvěle a pozvedá úroveň celé podívané o něco výše. ()

castor

Doufám, že to není s konečnou platností, ale Coeni přece jenom v posledních letech mírně lapají po dechu. Parta "chrámových hudebníků" se přes sklep důvěřivé staré dámy snaží uloupit nějaké ty prašule. Potenciál by tu byl, ale minimum scén je dohráno do bizarností, na které jsme bývali zvyklí. Pointa často chybí. V klíčových momentech se stáhnou do kouta a připravují si půdu pro další scénu. Jde spíše o skok k trochu jinému žánru, který neurazí, ale zároveň nikterak nevyrazí dech. Herecky ovšem nezklame. Ďábelsky intelektuální Tom Hanks (s přízvukem) příjemně zariskoval a musím smeknout, protože mi otevřel další kapitolu svých hereckých možností. Poutavá retro atmosféra, hravé vizuální nápady, parta looserů. Rozhodně se jedná o nadprůměrnou záležitost, nicméně jí schází přesah, který by některé scény zaryl do paměti!! ()

Jossie

Vůbec to není špatná komedie. Parta zlodějů je jeden neuvěřitelný týpek vedle druhého, v čele s Tomem Hanksem, doktorem filozofie, který jim všem šéfuje s neuvěřitelně vybraným slovníkem. Jako celek působí Lupiči jako chytrá a zábavná komedie, s dost nečekaným závěrem. Jen ty černošské spirituály mi tam už trošku vadily, nějak nevím, proč musí být v každé komedii, kde jsou černoši. ()

• Irma během filmu prohlásí, že pravidelně podporuje Univerzitu Boba Jonese, kterou označuje jako dobrou katolickou univerzitu. Ve skutečnosti je to radikální pravicová škola, která odmítala černošské studenty až do 70. let minulého století, a do roku 2000 zakazovala zamilovaným párům otevřeně randit během vyučování. (imro)
  • Pro Toma Hankse to byl první film po mnoha letech, který v amerických kinech nevydělal víc jak 100 milionů dolarů. (imro)
  • Bruce Cambell si střihl cameo „ochranáře zvířat“ na place ve filmu natáčením reklamy na psí potravu. (imro)

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

Hollywoodské hobby? Prznit klasiky

02.06.2006

Filmaři v Hollywoodu se nejspíš rozhodli plýtvat všemi možnými zdroji na většinou nepotřebné a obvykle nepříliš kvalitní remaky. Ostatně co fungovalo už jednou (dvakrát atd.), bude fungovat o… (více)