Chobotnice

• Itálie La piovra (více)
Itálie / Francie / Rakousko / Španělsko, (1984–2001), 68 h 23 min (Minutáž: 52–114 min)

Michele Placido, François Périer, Paul Guers, Remo Girone, Patricia Millardet, Nicole Jamet, Florinda Bolkan, Jacques Dacqmine, Cariddi McKinnon Nardulli (více)

Policejní inspektor Corrado Cattani je přeložen na Sicílii s manželkou a dvanáctiletou dcerou Paolou. Jelikož se specializuje na mafii a s ní spojené obchodníky s drogami, jejichž transakce jsou kryty bankou a jeví se jako legální obchody, brzy se stane terčem vyhrožování. Po únosu své dcery je Cattani donucen odvolat žalobu proti hlavnímu podezřelému, a to i přes pohrdání svých kolegů. Paola se po únosu vrací v zuboženém stavu a Corrado se pouští do nemilosrdné odvety vůči zločincům. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele subic k tomuto seriálu (22)

Epizoda 5 (1989) (S04E05)

Tak pomalu jdeme do finále. Tano Cariddi poprvé na koberečku na tajemném setkání před špičkami Cosa nostra. A opět nejvyšší politika a senátoři. Jen mi nejde do hlavy, proč je ten scénář tak okatě blbě napsaný, proč ti, co mají důkazy, je nepoužijí, neudělají si od všeho kopie, proč to někam neuloží, když už se nechají zabít. ()

Epizoda 6 (1989) (S04E06)

Velkolepé finále, které je taky krátce proloženou hudbou Pink Floyd z tehdy nového alba A Momentary Lapse of Reason. A jak řekl stále tajemný Antonio Espinosa, komisaři vy už toho víte až příliš. V tomto díle se toho totiž oproti předchozím stane poměrně dost, Tano Cariddi řádí a hned 2x, Frolo se na smrtelné posteli dočká své dcery, loutkář spolupracuje a senátor Salimbeni skončí před parlamentní komisí. Zdálo by se, že je dokonáno, ale jak to dopadlo s tím vlakem s jaderným odpadem? ()