Braddock: Ztracen v boji

• USA Braddock: Missing in Action III (více)

Vietnamský veterán plukovník James Braddock věřil, že jeho asijská žena zemřela během války. Od misionáře se však dozví, že nejen, že žije, ale má i syna. Braddock se proto vrací na vlastní pěst do Vietnamu, aby je i ostatní z vězeňského tábora. (TV Prima Cool)

Shakers

Chuck tento krát pridal nielen viac kopov, ale aj nakysnutú helikoptéru s Ramba a jeden podpis do kolonky scenár. Tie kopy a ta helikoptéra ešte ušla, ale ten scenár už moc nie. Úvod ma tak nebavil ako pri predošlých dieloch a záverečný diel si dával trošku na čas, kým sa to rozbehol, ale keď už na to príde, je na čo pozerať. Výbuchov je kopec, Chucka v akcii ešte viac, len keby to tak nepreháňal s tým státím v strede základne a trošku sa aj skryl, bolo by to pozeratelnejšie, pretože pri scéne, kde naňho strieľajú zo všetkých uhlov a aj z vežičiek, Chuck len prebije granátomet a kosí si to ďalej bez škrabnutia a toto už trošku vyvolá úsmev na tvári, ale tak čo už je to film s Chuckom. 50% - 2* ()

Divočák

"Varuju tě Braddocku, nešlapej lidem na kuří oka!" "Na kuří oka nešlapu, já šlapu na hajzly." Chuck Norris se potřetí a naposled vydává do Vietnamu a už na začátku filmu vás uchvátí perfektní úvodní scénou pádu Saigonu, kdy po ulicích pobíhají rabující davy a nad nimi letí dvě vojenské helikoptéry. Brácha Aaron se tady neskutečně režijně vytáhl a klidně by s touhle scénou uspěl i v oscarovém filmu. Co následuje dál je už ale čistokrevná Chuckovina, čemuž se uzpůsobuje režie i příběh. Chuck se vrací do Vietnamu pro rodinu (ano, dočkáme se i rodiného dramatu!;)), ale všechno se podělá a Chuck musí znovu vytáhnou kulomety proti šikmovokým. Ti jsou zase jednou pěkné svině, pouští do něj elektřinu a dokonce znásilňují malé děti, z čehož navíc vyplývá, že Chuck je tady dokonce ještě větší dobrodinec než obvykle, protože musí zachránit celý sirotčinec. Akce sice není nic moc, většinou jen Chuck stojí uprostřed dvorku a všichni kolem něj umírají, zatímco on nemá ani škrábanec, ale jeden rákosník to od něj dostane perfektně kanadou do ksichtu a ten konec na mostě je prostě super. Nechce se mi tomu věřit, ale dávám Chuckovi za 4* a smutně se loučím s nejlepším dílem série. ()

Xmilden

Špatný Braddock. Chuck se opět vrací do Vietnamu, protože scénaristé zjistili, že tam má ještě nevyřešenou minulost. Takže jakmile se dozví, že tam má syna, je vymalováno. Samozřejmě ve Vietnamu udělá pořádný brajgl. Záporák toho moc kromě řvaní hrdinova jména mnoho nepředvede. Série Braddock vždy docela parazitovala na Rambovi, ale až v tomhle dílu je to zcela jasně patrné. 35% ()

Lacike

Prve dva diely sa este snazili tvarit seriozne, ale po druhom Rambovi aj Chuck pochopil, ze tento typ bezmysliekovych akcniakov jeden muz vs. cela armada sa vazne brat neda. A tak stavil na velkolepu cheesy akciu. Lenze Chuck si nemohol dovolit nonstop akciu a musel vyplnit dve tretiny nejakou omackou. A ta prilis zaujimava nie je. Prva tretina behom ktorej sa nacrtne pribeh je doslova vrazedne nudna. V druhej tretine je to uz trochu lepsie. Linia medzi Chuckom a jeho zenou je celkom zaujimava, ale je prekvapivo razne utnuta a Chuck absolvuje dalsiu davku originalneho mucenia. Do tejto chvile sa jednalo o zbytocny film s ktorym nema cenu stracat cas. Lenze potom konecne nastupuje velkolepe akcne inferno v starom dobrom neskutocne prehnanom 80s style, kedy Chuck stoji uprostred tabora jak skala a co gulka, ktoru vystreli, to zasah. Ved krytie je len pre zbabelcov. A to je len zaciatok. Vypravou to sice na neskutocne drahu trojku Ramba, ktora vznikla v tom istom roku nema, ale v ramci beciek je to sakra velkolepe a neskutocne zabavne. Tato posledna tretina dostala film do kategorie: za jedno pozretie to rozhodne stoji. Ale fakt skoda tej nudnej neakcnej omacky. Pretoze to mohol byt ukážkový predstaviteľ priblbleho akcniaku 80tych rokov. 5/10. ()

erl

Nedávno sem si dal repete a musím zvýšit o hvězdičku. Přece jen je tento kousek na Chucka velice nadstandardní. Nedá se říct že by to byla nějaká bezpáteřní béčková stupidita ale velmi dobrý akčňák kde nechybí silné momenty v podobě úvodu či závěrečné scény. Samotná akce je natočena velice slušně a Chuck s ledovým obličejem likviduje žlutý parchanty jako na běžícím páse. Rozhodně jeden z jeho filmových vrcholů. Nejedná se samozřejmě o žádný umělecký art ale poctivou 80tkovou akci. Ještě že jsem vyhrabal staré video jelikož ten dabing je opravdu nezapomenutelný. Mé dětství bylo drsné:-)) ()

• V záběru ze začátku filmu, kdy si muž obléká zelenou košili, okolo projíždí džíp z Braddockem (Chuck Norris). Ten však v té době ještě neměl být ve městě. (Terva)
  • Při natáčení na Filipínách v květnu roku 1987 došlo k neštěstí, protože zemřeli čtyři lidé a pět bylo zraněno při pádu vojenské helikoptéry AUH-76. Zdroje se rozcházejí v tom, zdai šlo o civilisty, vojáky nebo členy natáčecího štábu, počty mrtvých a zraněných však odpovídají. (Rominator)
  • Film zcela ignoruje předchozí díly série, jediným pojítkem zůstává postava Braddocka (Chuck Norris). (Žralok)