Městečko Twin Peaks - Návrat

(série)
  • USA The Return
Z natáčení 1 - Kyle MacLachlan, Harry Goaz, Miguel Ferrer, Kimmy Robertson, Dana Ashbrook, Amy Shiels, Jim Belushi, James Marshall, Robert Knepper, Chrysta Bell
Drama / Mysteriózní
USA, 2017, 18 h (Minutáž: 60 min)

Režie:

David Lynch

Scénář:

David Lynch, Mark Frost

Kamera:

Peter Deming

Kyle MacLachlan, Michael Horse, David Lynch, Miguel Ferrer, Chrysta Bell, Naomi Watts, Robert Forster, Laura Dern, Kimmy Robertson, Harry Goaz, Don Murray (více)

Nový osmnáctidílný limitovaný seriál, režírovaný výlučně Davidem Lynchem, pokračuje 25 let poté, co obyvatele svérázného městečka na severozápadě USA šokovala děsivá vražda jejich místní královny, mladé studentky Laury Palmerové. Scénáristy a výkonnými producenty Twin Peaks jsou tvůrci seriálu David Lynch a Mark Frost, výkonnou producentkou je Sabrina S. Sutherlandová. (HBO Europe)

Diskuze

ledzepfan

ledzepfan (hodnocení, recenze)

Seabeast

Třeba protože Lynch už víc než cca 10let nenatočil nic konvenčního, nedejbože něco co by se blížilo devadesátkovému tv seriálu? Od brillantního Inland Empire a svéhlavých digi-experimentů typu Boat najednou k mainstreamové tv produkci? A né jen v devíti ale rovnou osmnácti epizodách? S vytahanýma a napuchlýma xichtama staré gardy? Navázat na ikonu devadesátých let v roce 2015, kdy už je divák naučený na naprosto odlišný styl? Kdy aktuální mainstream -určující výdělečnost projektu- v drtivé většině vůbec netuší co to nějáké Twin Peaks je? Dost pochybuju, že mu Showtime dovolí natočit osmnáctihodinový transcendentální mindfuck ve stylu IE (protože o prachy a výnos jde v první řadě). Ale dokáže ještě David natočit něco tak lineárního, konvenčního a davově sežvýkatelného? ....Navíc, třeba já cítím, že některé věci by se neměly uměle znovuoživovat protože to jen devalvuje tu kultovní hodnotu původních sérií.... Osobně vidím jediný přínos celého projektu v tom, že za něj David dostane dost peněz aby si dalších 10let maloval a točil imaginativní transcendentálie podle svého... A teprve až na ty se opravdu těším :)

na příspěvěk reagoval Kaufman, Seabeast

JohnMiller

JohnMiller (hodnocení, recenze)

Ani ja sa tohoto projektu nebojím, netvrdím, že sa to nemôže pokaziť... Ale presa ide o pôvodných autorov, takže to srdiečko tam na mieste je.

mrx.friend

mrx.friend (hodnocení, recenze)

Tak supportu se dostává chystanýmu Twin Peaks ze strany fandů víc než dost, teď už by pomalu bylo na čase, aby to přinášelo nějaký výsledky, ne? Chtělo by to nějaký vyjádření od Lynche nebo Showtimu :-O

Kaufman (hodnocení, recenze)

Vypadá to, že se začíná něco dít. Tak snad to tentokrát dopadne lépe:-)

ledzepfan

ledzepfan (hodnocení, recenze)

Já nevím no..mě takovéhle znovuvzkřísení TP beztak zavání průserem, takže by možná nebylo úplně od věci, kdyby to na tomhle padlo... Ikdyž asi nepadne, protože jestli jde jen o prachy(tozn. prachy nejsou jen Davidova záminka jak z toho elegantně vycouvat), tak tam se cesta určitě najde... Zajímalo by mě o jakých částkách se jedná

Kaufman (hodnocení, recenze)

Vypadá to,že bez Lynche do toho nepudou všichni herci. Tak uvidíme jestli Showtime dá víc prachů:-)

Kaufman (hodnocení, recenze)

Když jsem slyšel, že bude režírovat všech 9 dílů zdálo se mi to divné. Podle mě už nikdy nic delšího nenatočí:-(

pan Hnědý

pan Hnědý (hodnocení, recenze)

Chtěl jsem tím říct, že zdaleka nepatří do starého železa a tu sílu na režii má.

Kaufman: Inland Empire je dokonalost, ale musíš ho vidět "třetím okem". :-))

Seabeast

Seabeast (hodnocení, recenze)

Kaufman

Inland Empire je dle mě dokonalost, zašel v něm asi nejdál v porovnání s ostatním. Nejzajímavější na tom byla ta propojenost, protože těch spojovacích prvků je tam hodně. A navíc výborná závěrečná katarze.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

pan Hnědý

Asi je tak v pohodě, že nenatočil film deset let. Inland Empire není vlastně ani moc film. Doufám, že se hodně zapojí Mark Frost.

na příspěvěk reagoval Seabeast

pan Hnědý

pan Hnědý (hodnocení, recenze)

Kaufman

Podivín to v žádném případě není, medituje a sílu duševní má, na režii dle mého stále má, ale peníze hrají také zásadní roli (pro seriál).

na příspěvěk reagoval Kaufman

Kaufman (hodnocení, recenze)

Určitě to vznikne, ale když to nebude ono, tak se to bude házet na nepřítomnost Lynche:-)

pop.z.pop

pop.z.pop (hodnocení, recenze)

a přitom, kdyby to dal na ten kickstarter tak na to vybere od lidí prachy předem během jednoho týdne. Možná je to všechno, ale jenom marketingový tah a reklama zadarmo

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Chystá David Lynch nový seriál?

Chystá David Lynch nový seriál?

28.11.2020

Legendární režisér David Lynch (Modrý samet, Městečko Twin Peaks) se chystá na natáčení nového seriálu. Tato informace se objevila v týdeníku ProductionWeekly, jenž je zdrojem dat o nově chystaných… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů