Reklama

Reklama

Recenze (35)

Jansen 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

***Hodnocení po prvních čtyřech částech*** To je tak strašně někde mimo. Snad kombinace Eraserhead, Inland Empire a Teletubbies s dozvuky Twin Peaks někde v dáli. Samozřejmě pole intepretací je rozevřené, jak pornoherečka po 30 letech praxe. Co si taky myslet o počinu, kde se objevují hlášky jako "Paul is now at the North Pole." a David Lynch se v roli agenta FBI svěřuje: "I don´t understand the situation at all". /Samozřejmě, že si seriál zaslouží nějakou hlubší reflexi, ale prozatím I don´t understand the situation at all a docela mě to baví./ ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Těžko si tvořit po první epizodě v hlavě obrázek o tom, kterým směrem se po dlouhých letech Twin Peaks vydá. První díl zaváněl dojmem, jako by to vlastně ani Twin Peaks nebyl a z velké části se také odehrával úplně jinde. Jsem moc zvědavý, co s celým projektem David Lynch zamýšlí, protože se obávám, že zkrátka není možné navázat tam kde skončil. Změnila se doba a změnily se chutě diváků a v tomhle případě má jedinečnou šanci ukázat, jak dobrým režisérem skutečně je. Jestli dokáže zaujmout své diváky, kteří jsou často o dvacet a více let starší. Kromě ještě více hypnotické atmosféry než obvykle, jsem neměl moc pocit, že bych sledoval Twin Peaks. Nejvíce jsem prozatím zklamaný z agenta Coopera, který byl před lety mojí nejoblíbenější postavou. Co je posedlý a plouží se světem jako tělo bez duše, tak nemá zřejmě potenciál nadále kohokoli čímkoli zaujmout. Opravdu jsem měl čistě pocit, že jsem se účastnil hodinové meditace, než že bych sledoval seriál s nějakým plnohodnotným vývoje a dějem. Nicméně, je určitě dobře, že je David Lynch natolik jiný, protože minimálně jedna věc je již nyní jasná. Nečeká mě žádný zážitek přes šablonu. [80 %] ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No nevím. První dojem rozpačitý a rozporuplný, ale jsem připraven jej po zhlédnutí celé série revidovat. Strašně bude záležet na tom, kam se nové Twin Peaks ve zbývajících epizodách posune a co z něj vyplyne. Zatím mě ale vyloženě bolí dívat se na Dalea Coopera, kterak s mátožným výrazem putuje od ničeho k ničemu, a na jeho zlé dvojče, které vypadá, jako kdyby se Pavel Kříž účastnil soutěže Tvoje tvář má známý hlas a hrál v ní Elvise. A na staré známé, kteří se křečovitě snaží hrát to, co před 25 lety. A na nové postavy, které mě zatím nijak nezajímají. Prostě po 3 zhlédnutých dílech to má příliš málo z toho starého Twin Peaks, které miluju, a příliš mnoho z pozdějšího Lynche, který jde mimo mě. Ale je brzo psát konečné stanovisko, hůl nad tím ještě nelámu. ()

Caminzind 

všechny recenze uživatele

Musím se přiznat, že po těch letech jsem opravdu čekal, že mě Lynchův mysticismus a obřadnost postav z tohoto tajuplného městečka nechá chladným. Myslel jsem, že jsem už na to dospělej. S úžasem po prvním díle však zjišťuji, že mě to baví snad ještě více než tenkrát. Twin Peaks je skutečně bytostně jiný než všechno a nelze z něj vyrůst. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (4)

  • V scéne, keď pani v bytovke pomáha policajtom s otvorením bytu, drží na rukách psa rasy mexická čivava, čo je odkazom na 6. diel druhej série, kedy Gordon Cole povedal, že Dale Cooper mu dnes pripomína malú mexickú čivavu. (maramashi)
  • Počas scény keď polícia obhliada telo, tak detektívovi bliká baterka, čo je odkaz na prvý diel pôvodného seriálu, kde pri obhliadke tela Laury Palmerovej blikalo svetlo nad operačným stolom. (maramashi)

Reklama

Reklama