Reklama

Reklama

Městečko Twin Peaks

(seriál)
  • USA Twin Peaks (více)
Trailer
Drama / Mysteriózní
USA, (1990–2017), 42 h 53 min (Minutáž: 46–94 min)

Hrají:

Kyle MacLachlan, Michael Horse, Mädchen Amick, Dana Ashbrook, Richard Beymer, Sherilyn Fenn, Harry Goaz, Michael Ontkean, Lara Flynn Boyle, Warren Frost (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(48)

Obsahy(1)

Ve Twin Peaks je nalezena brutálně zavražděná Laura Palmer. Zvláštní agent FBI Dale Cooper (Kyle MacLachlan) spolu se šerifem Harrym S. Trumanem (Michael Ontkean) brzy zjistí, že v tomhle napohled spořádaném maloměstě není nic takové, jak se zdá. (Magic Box)

Videa (6)

Trailer

Recenze (727)

Djoker 

všechny recenze uživatele

Lynch si jede to svoje a divák musí přistoupit na jeho ujetou hru, jinak pojde nudou. Svého času mi Twin Peaks pomáhalo s nespavostí. Vždy jsem odpadl během čtvrt hodiny. Jedno tomu ale upřít nemůžu. Nikde jinde není k vidění tak zvláštně omamná a mysteriózní atmosféra. Druhou sérii však stále odkládám. S1: 40% ()

Anthony 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Co díl to jeden den + díly na sebe navazují, takže v podstatě sledujeme třicet dní života v Twin Peaks (ačkoli v prvním díle je to myslím více, jak jeden den). Výborně napsané postavy zažívají nečekané proměny, krásně bizarní humor je doplňován scénami hrůznými, detektivními i zamilovanými. Navíc se objeví pár nových postav - především skvělý Albert, Gordon Cole a krásnou roli tu má David Duchovny. Především první díly jsou geniální, s postavou Windoma Earla mi to už přišlo trochu natahované, závěrečný díl je ovšem jako rána do palice. ()

Reklama

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Na začátku celkem koherentní krimi, která na první pohled směřuje k jasnému cíli - Kdo zabil Lauru Palmerovou? Jak ale děj houstne, začíná to padat k hodně slušnému bizáru, to pro mě nejdůležitější najednou mizí na vedlejší kolej (nebo zcela, nevím) a celek se mění spíš v klasicky neuchopitelnou Lynchovinu, než opravdu zásadní milník mezi seriály. Je to škoda, ale vůbec mě to nepřekvapuje. Twin Peaks mě míjí a já se tak radši vracím mezi současnou, mnohem vytříbenější produkci, kde se tvůrci nesnaží být za každou cenu šokující a spíše vsází na jejich chytře vystavěné příběhy, než na nafoukanou režii a over-the-top postavy. 5/10 (hodnoceno po první sérii) ()

monolog 

všechny recenze uživatele

asi jsem cvok, ale nikdy jsem netušil, co kdo vidí na nekonečným seriálu o vyšetřování jedný vraždy, ke kterým pro oživení přibývaj další, a který se stejně vraha nedopátrá ani kdyby jel až do soudnýho dne, prostě jen proto, že vraha ani najít nechce a podle udaných fakt by ho nenašel ani hercule poirot. a ne, nelíbilo. ()

2-Xtreme 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. Séria: Takéto ja rád. Dej odohrávajúci sa v neveľkom mestečku s podivnými obyvateľmi a nejednou záhadou. Už pilotný diel ma utvrdil v tom, že pôjde o skvelý seriál plný mysterióznych vecí a neobjasnených udalostí až do samotného konca(možno aj o čosi ďalej). V seriály je skvelo vyobrazený charakter jednotlivých postáv a keď je na obrazovke práva nejaká postava vždy viem čo môžem očakávať a tiež sa pripraviť sa na zmenu žánru. Mysteriózny triler, romantika, komédia.. Twin Peaks obsahuje viacero žánrov a dobre to funguje v ich miešaný. Zatiaľ asi jediný zápor je, že mi chýba gradovanie. Či už gradovanie na konci jednotlivých epizód, alebo na záver série. Zatiaľ je to na silných 80% Nemôžem to ohodnotiť objektívne, pretože už som ovplyvnený inými kvalitnými seriálmi a Dexter je stále na mojom seriálovom Olympe. Svojho času to ale musel byť ešte väčší zážitok ako teraz. 2. Séria: V polovičke série sa to akosi zaseklo. Skončila dejová linia s Laurou Palmerovou a neviem so do tej dalšej dejovej línie dostať. Ako pozerať sa to dá, ale už ma to nezaujíma až tak ako predošlé diely. EDIT: Odstupom času rozmýšlam o Twin Peakse stále viac a viac. Aj preto zvyšujem hodnotenie na plný počet a pokračujem v sledovaní.(Dopozerané) ()

Galerie (1 330)

Zajímavosti (106)

  • Počet obyvatel městečka Twin Peaks na ceduli v úvodních titulcích měl být původně 5 120. Vedení televize ABC se ale údajně obávalo, že televizní pořady z venkovského prostředí diváky nepřitahují, a tak nakonec přidalo další číslici, takže počet obyvatel nabobtnal na 51 201. (ZOLTAN)

Související novinky

David Lynch chce natočit animák

David Lynch chce natočit animák

09.04.2024

Ono to s tím jeho důchodem možná nebude tak horké. Když se slovutný filmový tvůrce David Lynch (Mulholland Drive, Zběsilost v srdci) v roce 2017 vracel ke kultovnímu Městečku Twin Peaks, nechal se… (více)

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Svět filmové hudby přišel o jeden ze svých významných hlasů, ve věku pětaosmdesáti let totiž v neděli v New Jersey zemřel americký hudební skladatel Angelo Badalamenti. Informaci o úmrtí zveřejnili… (více)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Nekorunovaný král filmových „záporáků“ a britský džentlmen s neuvěřitelně plodnou kariérou, která čítá na dvě sta třicet filmových a televizních rolí - těmito slovy by se dal představit David Warner,… (více)

Spielberg obsadil Davida Lynche

Spielberg obsadil Davida Lynche

05.02.2022

Režisér Steven Spielberg (Ready Player One, West Side Story, Čelisti) už je pilně v procesu příprav svého dalšího filmu. Ten ponese název The Fabelmans a měl by do velké míry být režisérovou… (více)

Reklama

Reklama