Reklama

Reklama

Gilmorova děvčata

(seriál)
  • USA Gilmore Girls (více)
Drama / Rodinný / Komedie
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Hrají:

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(7) / Epizody(153)

Vítejte ve Stars Hollow v Connecticutu. Okouzlující, malé a tak trošku zastrčené městečko proslulo idylicky zelenými trávníky před malebnými dřevěnými domy a tolika podivuhodnými postavičkami, že hravě zalidní každou slavnost, vinobraní nebo piknik. Právě tady se setkáváme s tvrdohlavou třicátnicí Lauren Gilmorovou (Lauren Grahamová), která si zařídí pěkný, pohodlný, kávou provoněný život nejen pro sebe, ale i pro svou podobně umíněnou dospívající dceru Rory (Alexis Bledelová). Jenže když Rory přestává snít o budoucích studiích na privátní škole a Harvardově univerzitě, a místo toho se zaměří na kluky a vlastní dospěláckou soběstačnost, Lauren v ní najednou vidí stejnou rebelku, jakou byla sama – před 16 lety. Slavný komediálně dramatický seriál Gilmorova děvčata zaujal zvídavé diváky a nadchnul náročné kritiky. Zaměřuje se na vztah mladé nekonvenční matky s inteligentní náctiletou dcerou a jeho hlavním tématem jsou trable s rodinou, láskou, přátelstvím, vzděláváním, ambicemi, zklamáním a generačními i společenskými rozdíly. Pečlivě promyšlené zápletky jsou prošpikované zábavnými popkulturními vtípky a narážkami. (TV Prima)

(více)

Recenze (869)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Zpočátku mi ten matčin pološílený optimismus přišel přitažený za vlasy a stejně tak chování lidí kolem ní i kolem její dcery (přece jen to není sitcom), ale postupem času jsem si zvykla a docela se bavím, třeba u dílu s živoucími obrazy (to by se Jára Cimrman divil) a taky mě potěšila účast Sebastiana Bacha (ex-Skid Row). ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Gilmorova děvčata jsou mou srdeční záležitostí. Jsou dvě, jsou krásné, chytré a strašně upovídané. A já jsem rád, že takhle dobrý seriál vznikl. Ze začátku jsem si říkal, na co se to moje ségra a matka furt koukají, ale pak jsem viděl pár dílů a koukal jsem s nimi. Prvních pět sérií je neuvěřitelně vyrovnaných. Šestá je sice o něco slabší, o sedmé radši ani nepíšu, (absence hl. scénáristky je tu znát), ale přesto jsem se na děvčata vždy rád podíval. Tohle je prostě zábava tak, jak se patří. Do toho občasné narážky na filmy, které jsou fakt trefné a skvělý příběh. Tenhle seriál má pevnou a stálou pozici v mé TOPce seriálů. ()

Reklama

Eddard 

všechny recenze uživatele

V první řadě jsou Gilomorky ideálně nekonfliktní. Ani ne tak vtipné (opravdu vzácně se zasměju, třebaže pousmání přichází docela často), či scénáristicky vysoustružené jako nekonfliktní - neurazí to ani teenagery ani náročnější diváky, kteří nesnesou záležitosti typu Beverly Hills apod.Tvůrcům se daří vykreslovat atmosféru menšího městečka, kde vše plyne jaksi poklidně a bezproblémově, kde se všichni znají a mají se rádi a kde žijí Gilmorovic holky - jakýsi prototyp ideálního vztahu svobodné matky s dcerou, obě krásné, stejně volnomyšlenkářské, praštěné, dobromyslné, tolerantní - prostě nebezpečně nereálné :-) Ale kdo by je i tak neměl rád, že... Čtvrtou hvězdu přihazuju za Rory a Luka, který poslouchá Jethro Tull... 70% ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

Moje veliká srdeční záležitost a především jednička mezi vztahovými seriály, která však neobstojí pouze v této škatulce.. Dovádí však žánrové nezbytnosti k precizní dokonalosti, což lze vytušit především z toho geniálního dialogu.. Jen škoda té finální epizody, k níž musí směřovat moje jediná zásadní výtka.. ()

zablaga 

všechny recenze uživatele

Neprekonateľné v svojom obore. Matka s dcérou alebo najlepšie kamarátky alias Gilmorky:-) Na nich som a vždy budem závislá a aj keď sa tam riešia vzťahy (také seriály priveľa neobľubujem) vždy to robia s vtipom a noblesou. Pri nich som sa naučila piť kávu a pri pozeraní filmov jesť nezdravé veci. Je to hláškami plne nabitý seriál s veľmi pozitívnym vnímaním sveta. Ak niekedy nájdem Stars Hollow tak sa tam presťahujem..:-) ()

Galerie (870)

Zajímavosti (83)

  • Marion Ross si zahrala v seriáli dve rôzne postavy. Najprv Richardovu (Edward Herrmann) matku Lorelai 'Trix' Gilmore a neskôr sa objavila ako jeho sesternica Marilyn. (Lulu13)
  • Liza Weil se původně ucházela o roli Rory (Alexis Bledel), kterou sice nedostala, ale producentům se zalíbila natolik, že pro ni napsali postavu Paris Gellar. (contrastic)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni

11.03.2014

Komediální hvězda Melissy McCarthy stoupá dál. Sookie z Gilmorových děvčat se nedávno mihla ve Čtyřicítce na krku nebo Pařbě na třetí, její kariéru ale nakoply především dva velké komediální hity.… (více)

Reklama

Reklama