Reklama

Reklama

Recenze (19)

PeteBuck 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

OK, už len krútim hlavou. Pobavili ma hlášky: "Data, buď trochu pozitívny.Dúfam, že umrieme rýchlo." Alebo: "Je ten mostík menší, alebo som ja väčší?" a moja najobľúbenejšia: "Potrebujeme niečo staršie, analóg." Nepísal k tomu scenár Mel Brooks? Takže Jack sa hrdí súcitom, ale kľudne sa vyserie na Enterprise, naštve sa na rodičov, že ho chcú poslať na Vulkán, zdrhne a v podstate sa ako idiot nechá chytiť Borgami. A to je to najlepšie na koniec. Koľkokrát musia tých týpkov ešte zabiť, aby už boli mŕtvi? Borgovia? Vážne? Zasa? ()

JindraLne 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dávný nepřítel je po desetiletích konečně zase děsivý a záhadný jako v TNG. Ne vykastrovaný jako ve VOY a předchozích sériích Picarda. Potěšila pak hned 2 camea (byť 1 zatím jen hlasové). Celkově by to tak vycházelo na 4*. Jenže ten konec... ten zatracený konec... ten proklatý konec, kdy se fanoušek neubrání slzám. A pak se ozve známý hlas Majel Barret jako počítače a Patrick Stewart řekne "Make It So!". Těch posledních 10 minut čistokrevného ždímání fanouškovských emocí (které překonalo i první znovushledání adm. Kirka s Enterprise v The Motion Picture), si tu pátou hvězdu zaslouží. Vím, je to laciný, ale zatraceně skvělý! ()

Reklama

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nepatřím mezi milovníky cameí a parazitování na úspěšných projektech. Chci nové příběhy a nové postavy. Ale uznávám, že poslední scéna byla pro fandy ST mile dojemná. Taky oceňuji návrat nepřítele, jehož potenciál doposud není ani zdaleka vytěžen. Zvlášť po událostech s cestováním v čase.... Nebudu spoilerovat. Vcelku se divím, že do toho tvůrci takhle hrábli a vytvořili tak velkou hrozbu, jednu epizodu před koncem seriálu. Zavání to blbouspěchaným závěrem. Nu, nechám je dovyprávět jak to vymysleli ... případně si to schytají po grand finále. Tedy...pokud je tato řada opravdu poslední. Pokud ne, jen dobře. Nabízí se totiž konstatování, že teď to teprve začíná být zajímavé. A to i přestože se k tomu tvůrci dopracovali skrze další logfaily. Díky nim se zde stává ze žánru SF spíš SFF (science, fantasy, fairy tales). Nicméně takové to bylo vždy...to jen někteří fandové dospěli a jsou teď zbytečně kritičtí... . PS: ale i pro ně je asi hláška Sedmé směrem k Datovi: ...Robot má pravdu..., rozpustile zábavná. ()

Dr_Virus12 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

TERRY FUCKIN MATALAS, what a fuckin GOAT. Dejte mu ten jeho seriál, zasazený v Berman universu. Tohle je doslova poprvé od té doby, co se Kurtzman ujal vedení, co jsme dostali MY fanoušci to, co jsme celou tu dobu chtěli. NÁŠ STAR TREK. Vyhoďte už toho loosera Kurtzmana, který není schopen ničeho, než ničení. Dejte celý Star Trek Terry Matalasovi, který miluje starý Trek a nechte ožít tuhle celou franšízu. ()

probablito 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prednostne, musím povedať, že som bol pomerne skeptický už len voči tomu, čo Jack nájde za červenými dverami, čakal som nejaké hrátky s genetickými experimentami ala Khan, ale toto ma absolútne prekvapilo. Odtiaľ je to potom strhujúca jazda, počas ktorej som aj zabúdal dýchať a premýšľal nad tým, ako do boha toto chcú ukončiť v ostávajúcej časti, keď toto by potrebovalo ďalšiu sezónu, - seriózne, čakal som, že po "shit hits the fan" momente, sa Picard prebudí a povie si: "Tak to teda ale bola riadne skurvená nočná mora", niečo ako taký extenzívnejší sen zo začiatku Prvého Kontaktu. Áno, a ten koniec. Je to síce všelijako pokútne scenáristicky ohýbané, ale asi som nezažil pri sledovaní seriálu, že by ma čosi tak silne emocionálne preplieskalo. Star Treku fandím od roku 1996, a videl som všetky ST seriály a filmy, takže viem, s čím porovnávam, ale toto je čosi ako Matrix Star Treku, bod prevratu, ktorý nastolí nové ponímanie tohto fenoménu. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (1)

  • Při útoku na Excelsior NCC-42037 se na obrazovce mezi jmény lodí flotily objeví „Cochrane“ s číslem NCC-86516, pojmenovaná stejně jako NCC-59318 podle vynálezce warpu (Zefram Cochrane). Vedle ní je „Hikaru Sulu“, která dostala jméno kormidelníka Enterprise NCC-1701, pozdějšího kapitána lodi Excelsior NCC-2000. (Lina)

Reklama

Reklama