Reklama

Reklama

Recenze (23)

PeteBuck 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Panenka skákavá. Toto bolo čo? Crusher junior sa rozhodne, že ho svet nechápe, nevie, čí je, tak sa ako úplný idiot vydá Borgom, čo vedie k tomu, že celá flotila je v sračkách, všetkým hrozí smrť alebo asimilovanie, nikto poriadne nevie, čo je horšie. A tak stará zlatá posádka opráši D-čko, vyberie sa bez plánu proste do akcie (nulová príprava). Picard a jeho posádka príde na geniálny nápad, ako Picardovho synáčika, ktorý medzitým vzdychá, aké je to krásne byť Borgom, zachrániť. Zatiaľ sedmá a jej posádka spolu s lodným kuchárom (škoda že to nebol Casey Ryback) zatiaľ bojuje na inej fronte a získava drahocenný čas, aby sa Picard mohol vyznať svojmu synovi, ako našiel rodinu a takto ho vyslobodil. Enterprise sa premáva vo vnútri Borgskej kocky, všade more priestoru a to zničenie vysielača a jadra borgskej kocky pripomínalo Návrat Jediho. Pane Bože, prečo? Posledných 15 minút som s otvorenou hubou pozeral na to, ako sú všetci strašne šťastní, cool, všetci ronia slzy, všetko je zasa super. Siedma je kapitánom Enterprise spolu s Raffi ako komandérom a Crusherom ako pobočníkom, ktorý ale sedí vedľa kapitána. Protekcia ako sviňa. Ešte včera som vraždil všetkých debilov vo flotile, lebo som bol opustené a nepochopené decko a dnes som na mostíku Enterprise. OK, stačilo. A ten Q na konci. A borgská kráľovná, ktorá vyzerala, akoby vyšla z hydraulického lisu. Nedával som to, fakt nedával. Toto je proste kravina. Všade kopa slzičiek, vyznávania si lásky, priateľstva, oddanosti, more nelogickosti a do očí bijúcich debilít, ktoré môže zbúchať dokopy banda retardov, ktorá denne vypila basu pív, aby sa namotivovala. Fakt každému stačí stupídny dej, tona nostalgie na každú minútu a preafektovanosť protagonistov? Toto nie je Star Trek ale otrasná telenovela. Goodbye. Kirkova posádka mala dôstojnú rozlúčku vo forme filmu Star Trek VI., ich staroba nebila toľko do očí, ale Picard je už fakt múmia, ostatní mu zdatne sekundujú. Je mi ľúto. The next generation sa zmenila na very, very ancient generation. ()

cyphercz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Závěr v duchu klasického Kurtzman Treku - vše těžce uspěchané, plné do očí bijících stupidit, nebojím se říct až debilit, slovo "contrived" tu opět nabývá zcela nových rozměrů, vše kolem borgské královny schované v rudé skvrně Jupiteru je naprosto k smíchu, laciné dojení emocí zcela a naplno ve stylu Discovery - je zajímavé, že tam to zdejším 5 hvězdičkovým hodnotitelům vadí a kydají na tu show hnůj (právem), tady však stačí tu tunu stupidity obalit podbízivým fan servisem a rázem je Pikárd masterpiece a veledílo, jesus fucking christ, vážení... nejvíc jsem se nasmál při tom dementním kopírování Star Wars, kdy Enterprise letí útrobami borgské krychle, zatímco na ní pálí obranné lejzry aby pak vyslala torpédo a zničila reaktor (vysílač) v samotném srdci Hvězdy smrti, pardon borgské krychle, už fakt chyběly jen Tie Fightery a Chewieho "aaaaaargggh"... mezi další směšné retardace pak patří fakt, že kdysi mocná a obávaná borgská královna může být přemožena pouhým Pikárdovým "mám tě rád synku" (cheesy as fuck), na vymanění se z onoho naprosto debilního formation módu stačí, aby loď nebyla VIDĚT (děláte si prdel?), Pikárd junior se dobrovolně rozhodne připojit k Borgům, má z toho orgáč jaké to je úžasné být součástí Kolektivu, díky tomuhle jeho dobrovolnému rozhodnutí zařvou stovky, ne-li tisíce lidí na lodích Flotily i jinde, včetně Shawa, ale jak nám epizoda skončí? Jackie boy nestojí ani na popravišti, ani v cele smrti, ani v lochu na doživotí, ne, je přijat do Hvězdné flotily ve zrychleném řízení a stane se z něj poradce Sedmé na Titanu... a tomuhle tu lidé pálí 5 hvězd, no ty kráso!!!!:)) 15% ()

Reklama

Tomas.Abi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Z poslední epizody mám opravdu rozpolcené pocity. Po táhnoucích se předchozích epizodách, kde se hodně mluvilo a vystavovala se atmosféra do velkého finále, přišel opravdu uspěchaný konec. Máme zde mnoho nostalgických momentů, u kterých jsem se smál a hřálo mě u srdce, protože chemie našich postav je opravdu nezničitelná, ale některé scény byly až moc kýčovité a některé momenty mě opravdu silně iritovali. Ale i přes ten rychlý finální sprint, je zde mnoho silných a krásných momentů, příběh drží linku a nevybočuje do žádných nesmyslností, jak to bývá u jiných značek a finální titulky ve Vás stejně rozjasní ty staré a známé pocity, které jste cítili u Next Generation a poté i filmů. Picard season 3 je jako celek patří k tomu nejlepšímu co ve Star Trek universu vzniklo. Vše staré se nádherně uzavírá a nové plyne do nekonečna a ještě dál. ()

Lina

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle díl napsal někdo, kdo nějaké to sci-fi viděl a použil všechno, na co si vzpomněl, že by mohlo fungovat. Klasika  - nepřítel, poslední naděje atd. Chvíli to vypadalo, že snad budou i nějací mrtví, jenže to se v dílu s vyhlídkou na pokračování prostě nedělá. Žádné hrdinské uzavírání příběhu jako v Star Trek VII: Generace (1994), tady se zatím definitivně odcházet nebude. Takže z významnějších postav se odčítá jenom kapitán Shaw, který pro scénáristy ztratil další využití a na můstku jim vlastně jen překážel. Škoda ho a taky toho, že představitel Jacka Crushera není sympatičtější a hlavně mladší, jeho city by vyzněly líp. I ten jeho nápad zahodit práci a oběti všech, co ho předtím bránili,  kvůli vlastnímu zpackanému pokusu o řešení. Jinak posádka se opravdu snažila, co to šlo, a slabou Raffi zas vyvážila skvělá Sedmá. Takže kus napětí z boje, ano, v tom se leccos ztratí (Hvězdu smrti radši neřešit, ta se sem dostala opravdu z jiné předaleké galaxie). Předposlední scéna byla vlastně jenom milé bonusové rozloučení pro fanoušky, jinak se klidně mohlo skončit ještě předtím, po předání štafety. Snad ji Jack utáhne, když už ji musel dostat. A taky jsem čekala spíš U.S.S. Picard. Jak řekl Riker v polovině třetí epizody: "Tohle není Enterprise." ()

AlfaNumerO 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nostalgie ze třetí série litá na všechny strany. Shledání postav bylo alespoň trochu uvěřitelné. Závěr ale bídně uspěchán, přitom pár předchozích epizod by klidně zasloužilo zkrátit (příběh moc neposouvaly). Nechápu tu naprostou scenáristickou bezradnost, která posouvá celý zážitek min o 2* dolů. Veliká škoda. Přesto z třetí série převládá lehká spokojenost nad nasraností. 71% ()

Galerie (58)

Reklama

Reklama