Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Konečná konfrontace v domovském světě syntetiků, Coppeliu, postaví Picarda a jeho tým proti Romulanům i proti syntetikům, kteří se snaží chránit svou existenci za každou cenu. (Prime Video)

Recenze (20)

p.a.douch 

všechny recenze uživatele

To je hrozný peklo, spousta patetických keců, Picard je snad retardovanej. Romulani se chovaj jako banda trotlů. Když jsem viděl Rikera, tak být v kůži Romulanů trefí mně šlak smíchy. Tenhle seriál je pro mě obrovský zklamání. Líbí se mi ty slinty zastánců o zabedněncích a zpátečnících a o nepochopení ducha seriálu. Tenhle seriál má z ducha starý seriálů jen velmi malou špetku. Průšvih je že vlajku Star Treku nese seriál, který byl myšlen jako velmi odlehčená kopie. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jestliže všichni víme, že bude druhá řada, která bude mít v názvu jméno hlavního hrdiny...dá se předpokládat, že v poslední epizodě řady první, nejspíš brka nenatáhne. A tak sledujeme ždímání emocí a přemýšlíme, jak to scénárista zaonačí. Nu...tohle není spoiler, ale prostá logika. Přestože se tedy loučení nekonalo, došlo na moc sympatické poděkování Picardově přátelům v podobě Willa a Data. A co na tom, že celé to finále nakonec vyznělo jen jako záminka pro toto setkání? Co na tom, že se z romulanské flotily stalo směšné křoví, které zastavilo pár kytek, neuvěřitelná liknavost admirálky a demence scénáristy, který nechal stát stovky lodí v hejnu, místo aby se rozptýlily a malou základničku na planetě smázly jedním výstřelem. Ano...bylo to pitomé a díky tomu, že jsem dnes viděl první epizodu třetího Westworldu, tak i směšné. Jenže...tohle není jen o hlavě. Celá replika Willa...to bylo rozloučení, poděkování a zároveň i vzkaz...ještě pořád tady pro vás jsme. Jeden z nejhezčích momentů Star Treku. A i když mi bylo z té pokrytecké homofilie scénáristů na zvracení (propletené prsty Sedmé a Ruffi...to jakože se z Ruffi najednou stala lesba? ...druhý den, po vyznání lásky Picardovi?? WTF?! ), rád se podívám na druhou řadu. ()

Reklama

Paajiik 

všechny recenze uživatele

Závěr série jsem si nadprůměrně užil, velká nálož vesmírné zábavy, obrovské flotily lodí a využití zajímavých charakterů. V STP i STD mají nepřehlédnutelnou roli tvrdé asijské "královny" ve středním věku, jejichž výkon s pokrovou tváří je úžasný a patří za mě osobně k tomu nejlepšímu. Je také zajímavé propojení Discovery s Picardem, kde se střetávají se stejným problémem (jen asi o 140 let jindy), kdy "Control" snaží vyhladit veškerý život v galaxii, jsem zvědavý, co se vyvine v druhé sérii a zda se dočkáme nějakého začátku údadku Federace planet, který nám představí 3. řada ST: Discovery. I přes lehkou nadmíru emocí a vztahů, které bych osobně raději nahradil informacemi, souvislostmi nebo prozkoumáváním technologií, jsem spokojený. :-) Jen tedy bych byl rád za pořádný záběr na USS Sheng He nebo jinou loď stejné třídy, tak třeba příště. ()

Spielbergo 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pokud si přečtete komentáře těch pár jedinců, kteří dávají odpad, pochopíte, že jsou to bez výjimky lidé, kteří nikdy nepochopili o čem Star Trek je a o nějakém jeho poselství ani nemá smysl se jim zmiňovat. Jsou to lidé nemající k filozofii Star Treku absolutně žádný vztah. Jsou to lidé bez fantazie. Lidé, kteří nevnímají svět kolem sebe, ani fakt, že Star Trek tento svět vždy zrcadlil a pokoušel se nabízet řešení. Ta řešení vždy byla kontroverzní a natolik novátorská, že se mnohým nelíbila, ale vždy je historie nakonec dohonila. První Rus na můstku... První polibek bělocha a černošky... První Klingon ve Flotile... První černý kapitán... První Fereng ve Flotile... První žena kapitánka... První homosexuální vztah... První technologická singularita... Dějiny se naštěstí neřídí podle zakomplexovaných břídilů. Ti (naštěstí vždy pouze dočasně) jen ztěžují práci těm s fantazií a nikdy si už na ně nikdo nevzpomene. Na závěr - ANO, dopadlo to jak jsem očekával, ale mé případné obavy byly v tomto případě neopodstatněné. Nádherné zakončení a definitivní uzavření příběhů Nové generace. A kdo ve druhé polovině epizody neuronil slzu, nemá srdce. ()

Dimo 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Finále není vůbec epicky akční, protože tu je akce leda tak diplomaticky ukecaná. Vývoj je celkem bez překvapení, očekávaný, jak nalinkovaný. Nicméně stejně jako v případě některých předchozích dílů, všechno přebije nostalgie. Část věnovaná Datovi je opravdu dojímavá a některé nápady (kytky) jsou fakt originální, ale většině (zamýšlených) dramatických částí prostě chybí drive. Kdybych ale řekl, že se netěším na pokračování, kecal bych. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama