Reklama

Reklama

Bostonská střední

(seriál)
  • USA Boston Public
USA, (2000–2004), 59 h 24 min (Minutáž: 44 min)

Tvůrci:

David E. Kelley

Hudba:

Danny Lux

Hrají:

Chi McBride, Anthony Heald, Loretta Devine, Sharon Leal, Fyvush Finkel, Jeri Ryan, Michael Rapaport, Nicky Katt, Jason Dohring, Kathy Baker, Rashida Jones (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(81)

Každý den je boj. Za respekt. Za důstojnost. Za zdravý rozum... Seriál sleduje osudy několika učitelů na státní střední škole v Bostonu, Massachusetts, kteří se denně musí postavit před hordu středoškoláků, udržet jejich vášně na uzdě a neztratit svou důstojnost a respekt. Zároveň sledujeme i jejich osobní život mimo školní lavice. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (30)

Zeck 

všechny recenze uživatele

Tento seriál bohužel "odsral" demenci komerčních televizí. Koncem srpna se rozjede masivní reklama na tento seriál, lidé jsou natěšení, čekají vysílací čas kolem páte odpoledne, nebo později. Přichází zaří a s ním i šok, vysílací čas 14:05 !? Co? To je vtip? Zajímavý seriál musí ustoupit stereotipním detektivkám? Asi jo. Co se dá dělat, existuje přece DVD nebo video. Seriál začíná běžet, až na určité stupidity, kterých se nevyvaruje žádné televizní dílo, je to skvělý seriál, který by si v lepším vysílacím čase našel pevnou základnu diváků, ale co se dá dělat, hlavně že se vysílá. Ke konci září se TV Prima ani neobtěžuje uvědomit diváky a seriál stahuje, trapně, potichu a nahrazuje je ho tuctovou píčovinou 10 987. Důchodce pravděpodobně nebavilo po ranních výprodejích čumět na seriál pro teenagery, ale s tím snad počítal i duševní mrzák. Když chci, aby seriál měl sledovanost, nebudu ho vysílat ve všední den ve dvě odpoledne. Bravo PRIMO! Alespoň, že Ošklivka Katka běží od 20:00... 80% ()

k212 

všechny recenze uživatele

Moc dílů jsem neviděla, ale ty které ano, ty mě zaujaly - vždy se točily okolo střetu bílých/černých studentů/učitelů, okolo rasismu a xenofobie. Líbil se mi dialog mezi vyučujícími a studenty, lidsky pochybující rešení (někdy silná, někdy slabší) daných situací a hlavně vyznění, že dělit svět (situace, konflikty, názory) na černý/bílý sice není to pravé, ale pořád tomu tak je, že na obou stranách se najdou radikálové, že kontroverzní názory vždy rozčeří falešně se zrcadlící hladinu dočasného smíření.65% ()

Reklama

venca163 

všechny recenze uživatele

Mám to svým způsobem rád. Sice je to seriál plnej zprofanovanejch americkejch námětů (chudák kluk se dostal do gangu - hrozí mu smrt a !hlavně zanedbává studium!, rasistický války, holka otěhotněla a vyrazí ji ze školy, chudej kluk ztrácí chuť do života, protože nikdy nebude mít dost peněz na vejšku...), ale na druhou stranu se člověk dozví dost o cizí kultuře a rozpitvávání některejch těch témat je docela zábavný. Herci jsou suprový i strašný, prostředí celkem reálný. Mně se to ze spousty hledisek i celkem líbí. (65%) ()

TrokUruk 

všechny recenze uživatele

Tento seriál mě vcelku zaujal, jak řeší některé z důležitých otázek. Např. otázka práva, kdy byl ředitel obviněn z vraždy, ale nepřijal dohodu a radši si zachoval svoji čest (ve výsledku ho stejně osvobodili), otázka problému gangů, otázka střetů bílích s černými. Taky mě poměrně zaujalo poklidné plynutí života na "běžné" střední americké škole. Vcelku kvalitní seriál pro ukrácení dlouhé chvíle. Že bych ho ale potřeboval vidět od prvního do posledního dílu říci rozhodně nemůžu. ()

anderson 

všechny recenze uživatele

ČESKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: PRIMA = 2.9.2008 (2.9.2008) Zdvíham hodnotenie z 3 na 4*, pretože je to síce absurdné, ale nesmierne zábavné. Presne v duchu KELLEYho predchádzajúcich kultoviek. A mám potrebu sledovať stále nové a nové epizódy. Apropo, "Šejkspír je perverzní a Anglie je národ zvrácených primitivú". :-)))))) (25.9.2008) ()

Galerie (40)

Zajímavosti (4)

  • Příjmení profesora Scotta Gubera je odvozeno od latinského výrazu „gubernare“, což znamená „řídit, vládnout, krotit, spravovat“. (freddy)
  • Jako budova Winslow High School pro natáčení exteriérů byla využita jiná školní budova v Bostonu – East Boston High School. (freddy)
  • Příjmení Marilyn – Sudor – znamená ve španělštině „sladká“. (freddy)

Reklama

Reklama