Knight Rider

USA, (1982–1986), 68 h 21 min (Minutáž: 45–91 min)

Glen A. Larson

David Hasselhoff, Edward Mulhare, William Daniels, Patricia McPherson, Peter Parros, Rebecca Holden, Phyllis Davis, Lance LeGault, Pamela Susan Shoop (více)

Michael Long je bývalý policista, který během své práce málem přišel o život. Z nepříjemné situace se nakonec díky pomoci neznámého muže dostane. Do nového života vstupuje s novou tváří i identitou, pod jménem Michael Knight. Od mecenáše Wiltona Knighta dostává zároveň špičkové vybavení, aby dále mohl bojovat proti zločinu. A mezi vší tou skvělou technikou je i sporťák K.I.T.T., který dokáže neuvěřitelné věci a dokonce i mluví. Z Michaela se stává neohrožený bojovník, který za volantem inteligentního auta brázdí silnice a mstí bezpráví. (oficiální text distributora)

otík

Ve své době určitě velmi podařený seriál, kde, a to si přiznejme, je hlavní hvězdou namistrované auto K.I.T.T. Člověk očekává hlavně výborné záběry soubojů aut a téměř v každém díle se dočká. Že většina dílů je na to samé brdo, to je přece jasné, ale najdou se i výjimky. Většinou jsou to přelomové díly mezi sériemi (především díly s K.I.T.T.ovým dvojčetem K.A.R.R.em - viz http://www.knight-rider.wbs.cz/KARR.html) a k tomu jeden výtečný díl ve čtvrté sérii, kde se úžasně paroduje film Psycho. Prostě je to seriál, na který se hodí dívat i po mnoha letech, K.I.T.T. prostě nestárne a stále září. Hudba: Don Peake & Stu Phillips ()

wosho

Scénář je šit hodně žhavou jehlou. Někdy dokonce to vypadá, že scénaristé moc bušily do kláves a co se protlačilo do další stránky, tak tam nechali a divák měl mnohdy déjà vu. Akce je taky jak z jednoho těsta a hlavní star nevěřím ani za mák, že je takový frajer co zbalí každou. Celkově se však jedná na solidně odvedený seriál z 80tých let. A jako malej jsem vždy u něj na ORF1 žasnul. ()

Gogen

... ORF byla kdysi dávno jediná vazba, že existuje i něco jiného než nám soudruzi tvrdili ... i když německy znám akorát hantec stejně sem se pravidelně díval ... účelem nebylo rozumět dialogů ... ani nešlo o jakoukoliv pointu ... prostě to byl úlet ... WURTLIZER a KNIGHT to bylo něco ... jo a ještě děsně stupidní reklamy na cokoliv :-) ()

Šimpy

"Michael Knight - černý stín letící do nebezpečného světa lidí...." pamatujete? Sympatický hlavní hrdina, který po vzoru Bonda dostane každou, kterou si zamane, jen konstruktérka Kitta nějak odolává. Tím se dostávám k hlavnímu bodu seriálu - superautu Kitt a hlavně jeho hlášky: "Michaele, copak Ti nestačí jedna žena?" prostě nostalgický nářez.....jako dítě jsem si často na kitta hrával. To není omluva těch 4 hvězdiček, to je jejich vysvětlení. ()

AIMÉE

S těmito rádoby kriminálními seriály se v 80. letech roztrhl pytel. (Téměř) jeden vedle druhého, diskotéková éra chrlila přehršle blábolů, stejně tak Knight Rider, mluvící auto a D. Hasselhoff - tragéd, který v tomto seriálu nebyl ještě tolik k smíchu (jako v Pobřežní hlídce), asi proto, že v KR byl ještě oblečený. ()

• Když pan Jeremy Towers (Charles Davis) vyskočí z okna, letí dolů v jiné, zcela nesmyslné poloze. Je zřetelně poznat, že je to sedící figurína. (Amper01)
  • V mnoha epizodách je vidět, jak K.I.T.T.a někdo řídí právě ve chvílích, kdy má jasně zapnuto automatické řízení. Většinou je to ve chvílích, kdy smykuje. (Amper01)
  • Automobilku Pontiac počas vysielania seriálu zaplavili objednávky od zákazníkov na čierny Trans Am AMS s červenými svetlami v prednom nárazníku. No túto vymoženosť mala iba seriálová verzia Trans Am AMS. (m.a.t.o.)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne

04.06.2007

Nemůžu se ubránit pocitu opakovaného déja vu. Transformers ještě ani neměli světovou premiéru, ale už teď jako by Hollywood ovládla posedlost futuristickými auty, které na nás vystrkují všelijaké… (více)

Hostýlek u mrtvého plavčíka

Hostýlek u mrtvého plavčíka

09.04.2006

Známý televizní seriál Pobřežní hlídka natáčený od roku 1989 do konce milénia a dočkavší se celkově 241 dílů, dalšího příbuzného seriálu Baywatch: Nights a několika televizních filmů ještě není úplně… (více)