Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Easy Company konečně dorazila do Německa, přičemž se setkala s překvapivě malým odporem. Poprvé za dlouhou dobu si jednotka konečně může trochu vydechnout a nabrat síly. Hlídka v nedalekém lese narazí na opuštěný nacistický koncentrační tábor, který je stále ještě plný vyhublých vězňů. Místní obyvatelé, kteří popírají, že by kdy zaslechli o jeho existenci, jsou pověřeni jeho "úklidem". Z Berlína přichází nečekaná zpráva o Hitlerově smrti. (HBO Europe)

(více)

Recenze (32)

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak a jsme v Německu. Dva měsíce do konce války, Tom Hardy klátí místní blondýnky, velení chlastá Vat 69 a zbytek rabuje domácnosti. Prostě klasická nuda v Stürzelbergu. Tedy to té doby než narazí na Kaufering. Tomu se věnuje polovina epizody. Celkem vzato, akce sice žádná. Nicméně pořad se něco děje. Žádná vycpávková konverzační cvičení. Děj končí 30.dubna 1945. ()

Najt 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Asi nejsmutnější díl seriálu, který zpochybňuje lidství. Nese název why we fight (proč bojujeme) na jednu stránku nam tento díl odpoví. Nacismus bylo něco co bylo třeba vyhladit z povrchu zemského. Když parašutisté ze 101 objevili pracovní tábor na kraji Německa, nevěřili tomu co vidí. Tohle vidět na vlastní oči musí být něco, co srazí na kolena každého a o to hůř pro lid, který tam byl. Neskutečné svinstvo. ()

Reklama

junxi91 

všechny recenze uživatele

Tak tohle byl zatím asi nejdrsnější díl, který jsem viděl. Už tehdy před více než 15ti lety mě to dostalo do kolen, stejně jako dneska. Protože v tomto díle se již nesetkáme s bojovými scénami, dělostřeleckým ostřelováním a štěkajícími kulomety, ale s něčím daleko horším - s koncentračním táborem plným zubožených a polomrtvých vězňů. Smutné bylo to, že se ti chudáci nemohli ani najíst a museli zůstat uvnitř. Možná tohle byla ta odpověď na otázku "Proč bojujeme?". ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Z dnešního pohledu je humorné vidět Hardyho, ušopleska, jako začínajícího herce, kdy si jeho postava spletla válku s bordelem, a příjela vyklátit vše, co se hejbe, i takto začíná mnoho velkých herců...To je taková úsměvná chvilka, kdy jinak v tomto díle nepadne ani jeden výstřel, ale i tak patří k těm nejlepším, a co se týče emocí, tak určitě nejdrásavějším. Muselo být vážně těžké potkávat takovéto tábory, a jejich oběti, a následky co si každý odnesl. Něco takového je naprosto devastující pro každého, kdo to musel zažívat, a být obětí takovéhoto lágru. Snad už jsou takové věci navždy pryč. ()

oli9 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V dnešním světě sociálních sítí, kdy se každá věc zveřejní a za den o tom ví celý svět... V té době kdy spojenci osvobozovali území si ani nedokázali představit na jaké hrůzy můžou narazit.. A i když je objevili, nechápali co to je a jaké zlo může člověk způsobit... Silně emotivní díl, ve kterém se poprvé neválčí ale ukazují se zvěrstva druhé světové které se děly v pozadí bojů ()

Galerie (3)

Zajímavosti (4)

  • V epizodě je scéna, kdy kapitán Lewis Nixon (Ron Livingston) vejde do domu aby hledal alkohol, následně vezme do rukou fotografii německého důstojníka a hodí ji na zem. Na fotografii je generálmajor Anton Dostler. Ten byl zastřelen popravčím komandem poté, co byl zajat spojeneckými silami. Tato událost se stala v roce 1945 v Itálii a byla jedním z mála případů, kdy byl vysoký německý důstojník souzen za válečné zločiny během druhé světové války. Vysvětluje to nevraživý pohled ženy, která Nixona překvapí při prohledávání pokoje. (l3ricktop)
  • V této epizodě se podruhé objeví na několik vteřin Tom Hanks. Tentokrát v roli francouzského vojáka, který vyvede ze stodoly a následně popraví 2 německé vojáky. (fisus)
  • Landsberg proslul velkou věznicí, v níž byl po nezdařeném pivním puči internován Adolf Hitler a napsal zde svůj programový spis „Mein Kampf“. Za druhé světové války zde byl největší koncentrační tábor na území vlastního Německa. Tábor byl osvobozen 27. dubna 1945 12. obrněnou divizí armády Spojených států, nikoliv 101. výsadkovou divizí. Na příkaz generála Taylora povolily americké síly zpravodajským médiím zaznamenávat zvěrstva a nařídily místním německým civilistům a strážcům, aby se nad mrtvými zamysleli a pohřbili je holýma rukama. Po osvobození sloužil tábor jako útočiště válečných uprchlíků. Později zde byli vězněni a popravováni nacističtí váleční zločinci. (Maulincio)

Reklama

Reklama