Reklama

Reklama

Detektiv Marlowe

(seriál)
  • Česko Soukromý detektiv Marlowe (více)
Krimi / Mysteriózní
Velká Británie / Kanada, (1983–1986), 9 h 9 min (Minutáž: 48–53 min)

Předloha:

Raymond Chandler (kniha)

Hrají:

Powers Boothe, John Terry, Ian A. Wallace, Linda Griffiths, John Vernon, Paul Hecht, Ken Pogue, R.H. Thomson, Melody Anderson, Mark Humphrey, William Hootkins (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(11)

Obsahy(1)

Phil Marlowe (Powers Boothe) je americký detektív, hlavná postava kníh Raymonda Chandlera. K vlastnostiam detektíva patrí vášeň pre ženy, alkohol a fajčenie. Okrem toho je charakteristický cynizmom a ironickým vyjadrovaním. Napriek tomu všetkému vždy dopátra páchateľa... (dyfur)

Recenze (22)

kkarx 

všechny recenze uživatele

Kvalitní seriál, který bych asi jako děcko miloval. Je neuvěřitelně podobný seriálu "Mike Hammer", včetně rysů hlavního hrdiny - Powers Booth a Stacy Keach jsou úplně stejné typy, skoro jak bratři. Tento seriál měl vyšší rozpočet, a tak ho tvůrci zasadili do 40. let a výprava je skutečně na seriál úžasná. Tak proč jen tři hvězdy? Inu, autoři to dle mě s noir stylem přehnali natolik, že vyznívá trochu jako sebeparodie. Nikdy jsem si nepředstavoval Marlowa jako bezcitného flegmatika či dokonce sociopata, ale spíš jako cynického a šarmantního detektiva se smyslem pro humor. Zpočátku člověka seriál uhrane, ale už za pár minut se směje oné škrobenosti a umělosti a ještě více umrlčím monologům bez jakékoliv sebereflexe. ()

blackperseus 

všechny recenze uživatele

Po prvej sérii: Prvých päť epizód. Neviem, či to bolo predlohou, scenárom, réžiou, či príšerným starým českým dabingom, ale v jednotlivých prípadoch som sa dosť strácal a musel rozmýšľať dosť tuho a dozadu na to, aby som si vôbec pospájal motívy a udalosti. Čítal som len zopár chandleroviek a jednoduché na pochop práve neboli, myslím, že ale v tomto prípade tej Chandlerovej komplikovanosti dabing značne "pomohol". Takto bohužiaľ len za tri, ak sa niekto dostal k pôvodnému zneniu, odhadujem to na pridanie jednej hviezdy naviac. ()

Reklama

MI-380 

všechny recenze uživatele

Mafiánská atmosféra LA první poloviny dvacátého století, suché chandlerovské hlášky, překombinované nepravděpodobné zápletky, krásné a často zkažené ženy, honosná sídla pochybných zbotatlíků, druhořadé hotely, Powers Boothe náležitě nad věcí - to vše k nejslavnějšímu detektivovi drsné školy přesně pasuje. 85%. ()

D28 

všechny recenze uživatele

Seriál z dôb, keď sme nemali 30 tv kanálov, ba ani tri,a možno i preto sa tak tešili na každú časť s Philom.Celá rodinka natešene hltala klasické detektívne príbehy a ich charizmatického hrdinu.Muselo to byť výborné,pretože hoci je to dávno, pamätám si tie jeho monológy a aj to,že dabing bol super.Pan Schánilec,jestli se nepletu. ()

Pimburger 

všechny recenze uživatele

První řada seriálu opravdu dobrá, ale druhá řada celkem nudná s často příliš překombinovanými zápletkami a nepravděpodobnými situacemi. Powers Boothe je perfektní a míhají se tam i pěkný ženský, ale u pár dílů jsem prostě usnul, protože ta konverzační cvičení vůbec nikam nevedla. Je to škoda - detektiva Hammera jsem měl mnohem radši. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (3)

  • Poprvé se soukromý detektiv Marlowe objevil v roce 1938 v románu "Hluboký spánek". (Paity)
  • Snímek byl natočen na motivy detektivních příběhů Raymonda Chandlera, který svoji první knihu o detektivu Marloowi napsal v roce 1933. (Terva)

Reklama

Reklama