Reklama

Reklama

The Incredible Hulk

(seriál)
  • Austrálie The Incredible Hulk (více)
USA, (1977–1982), 68 h 29 min (Minutáž: 47–95 min)

Tvůrci:

Kenneth Johnson

Hrají:

Bill Bixby, Jack Colvin, Lou Ferrigno, Charles Napier, Enrique Castillo, John Finn, Gary Graham, Robert Alda, Louise Sorel, Rosalind Chao, Grand L. Bush (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(82)

Obsahy(1)

Hlavním hrdinou je doktor David Banner (Bill Bixby), který se při laboratorním experimentu nešťastně předávkuje radioaktivními gama paprsky. Od té doby na sobě pozoruje neuvěřitelné změny - kdykoliv je ve stresu, změní se v zelené monstrum s nadlidskými silami, Hulka (Lou Ferrigno). Po každé přeměně si doktor Banner vůbec nevzpomíná, co v těle monstra prováděl. Jeho laboratoř exploduje a on je prohlášen za mrtvého.
Na rozdíl od jiných komiksových hrdinů s nadpřirozenými schopnostmi, zde je postava doktora Bannera ve zvláštní situaci. Své schopnosti má doktor Banner nedobrovolně, cestuje po Spojených státech a zoufale pátrá, jak se tohoto prokletí zbavit. Na své cestě je navíc vytrvale pronásledován bulvárním reportérem Jackem McGee, který tuší nějakou senzaci. Banner navštěvuje přátele a přijímá různá zaměstnání. Na svých toulkách potkává mnoho lidí a přes své schopnosti jim pomáhá z nesnází. (hemir)

(více)

Recenze (4)

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Nostalgické vzpomínky na tento seriál na stanici ORF1 vždy o půl sedmé večer - zelený silák v podobě Lou Ferrigna bojuje proti zlu a i sám proti sobě...měl jsem to moc rád ()

wosho 

všechny recenze uživatele

Jalo malej jsem tento seriál miloval, byť jsem jej nechápal-myslel jsem si, že se ten chlápek proměňuje ve vodníka :-). ()

Reklama

Segrestor 

všechny recenze uživatele

V době, kdy se pomalu rozpouštěla tuhá normalizace, bylo zde na divokém západě možné vidět na některé ze západoněmeckých TV stanic fantastický seriál o neuvěřitelném Hulkovi. Znalý leda Okresu na severu jsem na Hulka zíral s pootevřenými ústy jako mongoloid. Sice jsem nikdy nerozuměl tomu, co tam celých 40 minut kecali, ale těch osm zbývajících minut, kdy se ten rozčilený chlápek proměnil v zeleného kulturistu, mě fakt bral za gonády. Vždycky jsem čekal, jestli se ty flanelový košile roztrhají úplně, nebo na něm budou viset jako minule. Bylo to prostě fuck cůl. Takový časy se nikdy nevrátí. Ne kvůli té rudé příšeře, ale kvůli té zelené. ()

Galerie (52)

Zajímavosti (19)

Reklama

Reklama