Reklama

Reklama

Sedm dní

(seriál)
USA, (1998–2001), 46 h 12 min (Minutáž: 42 min)

Hudba:

Scott Gilman

Hrají:

Jonathan LaPaglia, Don Franklin, Justina Vail, Nick Searcy, Alan Scarfe, Norman Lloyd, Sam Whipple, Natassia Malthe, Gary Graham, Michael Bailey Smith (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(66)

Obsahy(1)

Chceli by ste niekedy vrátiť čas o týždeň? Volá sa Frank Parker a robí to bežne. Pracuje na tajnom vládnom projekte, v ktorom sa experimentuje s cestovaním v čase. Keď sa niekedy stane nejaký vážny problém, pošlú ho späť, aby dal veci do poriadku. Problém je, že sa môže vrátiť len o sedem dní. (oficiální text distributora)

Recenze (19)

Han22 

všechny recenze uživatele

Po letech shánění konečně nasledováno všech 66 dílů. 7 dní je typicky devadesátkový seriál se vším dobrým i špatným. Nečekejte kontinuální příběh, každý díl funguje samostnatně a jediná hlavní linka je romance/neromance Franka a Olgy, která je pitomá, pubertální, nevyvíjí se a nijak neskončí. On kolem ní chodí a má zájem, ale neumí to dát najevo, ona provokuje, ale vždy couvne. Vůbec postavy jsou největší slabinou - jsou buď naprosto zbytečné (šéf Talmadge, vědec Mentor, kámoš Donovan), zbytečné a úchylné (vědec Ballard) či objekty zájmu (Olga). Ramseyho si s jeho povahou, vizáží a naprosto nekonečným sklonem prudit a být k ničemu půjčili tvůrci nejspíše z MASHe, podoba s Frankem Burnsem je neskutečná. Ke konci přibyde mladý ajťák alias Birkoff z Nikity. Samotný Frank Parker, alkáč, magor a rebelant s pár šrámy z minulosti mariňáka je ale fajn. A stejně fajn jsou příběhy - Frank se vrací vždy o 7 dní, aby něco napravil. Jsou tu příběhy smutné, akční i vtipné, honí se teroristi, zločinci, napravují mezinárodní průsery, občas přijde nějaké to hard sci-fi (mimozemšťani, časová smyčka, paralelní realita, apokalypsa), občas i nějaké nadpřirozeno (duchové, nebe, ďábel). Občas se bohužel nechutně vykrádají filmy (Lola běží o život, Tři králové, Žhářka, Černý jestřáb sestřelen) i seriály (Čarodějky). Na druhou stranu jsou tu díly, které se můžou rovnat tomu nejlepšímu z Krajních Mezí. Nechybí hlášky, nechybí akce, efektů je málo, ale pokud jsou tak neurazí. Zkrátka Sedm dní je pohodovka, která sice ničím extra nenadchne a nepřekvapí, ale ani ničím neprudí a na oddech je ideální. ()

RedRose 

všechny recenze uživatele

trochu me zarazilo ze zde ve vypisu hercu chybi prakticky hlavni zenska role Justina Vail... ///// jinak pro scifi fanousky temer povinny serial :-) kdysi davno jsem to sledoval a moc se mi to libilo! ted jsem to nekde na netu objevil a zkouknul nekolik dilu znovu... z dnesniho pohledu je to o neco slabsi ale presto to je to porad vyborny serial! na sve stari slusne natoceny i zahrany! jen je trochu skoda ze je tady az moc caso-prostorovych nelogicnosti... frank se vraci casem ale sam na sebe nikdy nenarazi... koule v niz cestuje pristane s nim pokazde nekde jinde ale pritom je stale v jejich hangaru... a spousta a spousta dalsich mnohdy do oci bijicich kontinualnich chyb... presto vsechno je to vyborny serial a hodnotim ho za 3* plus 1* za nostalgii... (2. 7. 2013) ()

Reklama

blackperseus 

všechny recenze uživatele

Na tomto seriáli som neskutočne závisláčil za mojich mladých liet. Ešte stále mám prvé série na videokazetách v žalostnej kvalite. ;-) Druhýkrát, ako som nedávno zistil, je to ale "koukatelné" len s ozajstným sebazaprením (a nič na tom nezmení ani kvalita obrazu o dve triedy vyššia). Tretia hviezda z nostalgie. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Seriál môjho detstva o cestovaní v čase a to použitím prístroja Backstep, kedy poručík Parker môže cestovať v čase späť - a to presne o 7 dní. Jeho poslaním je cestovať do minulosti a meniť ju tak, aby budúcnosť bola zmenená k lepšiemu a odvrátené najhoršie nebezpečenstvo, ktoré ľudstvu hrozí. Na dobu vzniku bol seriál špičkový, dnes špeciálne efekty nestačia ani priemeru. Ale každá jedna epizóda má kvalitný príbeh. Herci sú viac než kvalitní, najradšej som mal sexi Justinu Vail. Na dnešné publikum tento seriál nemá šancu zaujať, preto by som jedine mohol navrhnúť, aby sa spravil nejaký remake, ktorý však ale určite nevznikne. ()

bakeero 

všechny recenze uživatele

Prozatím hodnotím jen pilotní díl seriálu. Zde bylo k útoku na Bílý dům použito letadlo daleko dříve, než se tak stalo při útoku na WTC. Amíkům tak zabili nejen prezidenta, ale později také viceprezidenta a navíci i předsedu sněmovny (nebo co to bylo). Proto se rozhodli vytáhnout z cvokhausu bývalého agenta CIA (nebo bůhvíčeho) a poslat ho proti proudu času o týden zpátky, aby trochu pročesal teroristické řady. ()

Galerie (93)

Zajímavosti (2)

  • Natáčanie prvej série prebiehalo v Kalifornii, druhá a tretia sa natáčala v Kanade a Britskej Kolumbii. (Greenpeacak)
  • „Ruské“ terénní vozidlo bez topení je ve skutečnosti německý DKW Munga. (Vitox)

Reklama

Reklama