Reklama

Reklama

Perry Mason

(seriál)
  • USA Perry Mason
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, (1957–1966), 234 h 30 min (Minutáž: 50–53 min)

Předloha:

Erle Stanley Gardner (kniha)

Hrají:

Raymond Burr, Barbara Hale, William Hopper, Ray Collins, George E. Stone, S. John Launer, Richard Anderson, Wesley Lau, Bette Davis, Karel Hradilák (více)
(další profese)

Série(9) / Epizody(271)

Obsahy(1)

Perry Mason je bravurní a čestný právník, který s pomocí svého detektiva a obětavé sekretářky řeší nejkomplikovanější případy a pomáhá lidem, kteří sice na první pohled jsou vinní, ale i opak může být pravdou a Mason je ochoten udělat možné i nemožné, aby se lidé u soudu pravdu dozvěděli a byli potrestaní ti, co si to zaslouží. (vilusinska)

(více)

Recenze (11)

xaver 

všechny recenze uživatele

Erle Stanley Gardner patří k mým nejoblíbenějším spisovatelům detektivek. Proto jsem s nadšením přivítal, když naše televize začala uvádět seriál Perry Mason. i když neuvedla půvopdní seriál, nýbrž novější natočený v 80-tych letech. Nicméně byl jsem trochu zklamaný, protože film nesplnil mé očekávání. Až postupně, jak jsem se díval na jednotlivé díly jsem si uvědomil, že to ani dost dobře nejde převést skvelé detektivní příběhy z románové předlohy na film. Zejména jde o brilantní vystoupení slavného advokáta v soudních síních. Ani s hereckým obsazením neměli tvůrci seriálu příliš šťastnou ruku. Obtloustlý, zamračený představitel Perry Masona je dalek literární předlohy. Takže ze skvělé literární předlohy, pouze průměrný televizní seriál. ()

tuwanakha 

všechny recenze uživatele

Nejslavnější detektivní seriál s Perry Masonem z let 1957-68 obdržel mnoho cen Emmy a Zlaté Glóby. U nás ho nikdy nedávali, o to víc zarazí zdejší "zasvěcené komentáře" kritizující obtloustlého Burra. Očividně si spletli tento seriál s pokračováním po 30 letech, kde vystupuje Burr coby těžce nemocný kmet, který umírá v průběhu natáčení. Lze jen litovat, že se na naše obrazovky nedostal tento původní seriál, ale holt by to stálo spoustu peněz navíc... ()

Galerie (10)

Zajímavosti (2)

  • V tomto seriálu hraje i někdejší český herec Karel Hradilák, avšak hraje tu pod svým jménen Charles H. Radilac, které používal v USA. (Elisebah)

Související novinky

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher

24.09.2022

Ve věku osmaosmdesáti let v pátek ve svém domě ve Francii zemřela americká herečka a držitelka Oscara Louise Fletcher. Smutnou zprávu předal médiím její agent David Shaul s dodatkem, že herečka… (více)

Reklama

Reklama