Reklama

Reklama

For All Mankind

(seriál)
  • USA For All Mankind
Trailer 3
USA, (2019–2024), 40 h 5 min (Minutáž: 42–82 min)

Hrají:

Joel Kinnaman, Wrenn Schmidt, Krys Marshall, Jodi Balfour, Shantel VanSanten, Cynthy Wu, Coral Peña, Michael Dorman, Sarah Jones, Edi Gathegi (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(40)

Obsahy(1)

Představte si svět, v němž globální vesmírný závod nikdy neskončil. Tento napínavý seriál o alternativním pojetí historie od Ronalda D. Moora (Cizinka, Battlestar Galactica) se soustředí na riskantní život astronautů NASA a jejich rodin. (Apple TV+)

Videa (7)

Trailer 3

Recenze (89)

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. Řada: ***** Vizuální zpracování zcela fenomenální. Prokládání filtivního děje (díky za tu myšlenku, dívat se na dokument by zdaleka tak nefungovalo) reálným pozadím (historické/dokumentární záběry z Ostravy nebo Prahy byly dost povedené) funguje dokonale. Občas ke to sice zbytečně užvněné, ale velmi v mezích. Nejvíc otravná/zbytečná mi přijde linie s imigranty. Opravdu jsem nepochopil proč tam vůbec byla. 2. Řada:**** Osobně mě naštval ten skok o 10 let dopředu. Těch změn je tam hodně a prakticky žádná nemá své vysvětlení (př. adopce Vietnamky). Co funguje stále skvěle je prolínání faktu a fikce. Asi nejvíc mě zaujal stále živý John Lenon (“přesluhoval” 4 roky) a zakomponovaní letecké katastrofy KAL007. V sérii bohužel pokračuje zcela irelevantní linka Mexické slepice (která je otravnější víc než v minulé řadě) a přišlo mi, že v rámci udržení rozpočtu na každou pompézní scénu musela být 3 vycpávková konverzační cvičení (která děj nikam neposouvají). O zcela hloupé (a zbytečnému) závěru řady nemluvě. 3. Řada:*** Zase skok o deset let a polovina z toho co se stala minule na závěr je vlastně jedno. Bohužel série ztratila na roztomilosti a tempu (už to prostě není ono a první řadu nic nemůže překonat). Navíc seriál krutě nezvládá to “zestaršování” herců. Prostě jsem se nudil víc než v předchozích řadách a zábavnost (v konfrontaci historie vs “what if”) je nenávratně pryč. Hodně mi hnul žluči závěr a vykrádání Marťana. 4. Řada: *** Tradiční skok o 10 let dopředu - 2003 (tedy některým postavám je okolo 60ky a stále juchají ve vesmíru). Naprosto groteskně působí linka v Rusku (jako po deseti letech má BRUTÁLNÍ přízvuk a mluví jako klaun). Vrcholně otravná je tradičně Mexičanka. Většina epizod je utopená v tunel keců (vo hovně) a paradoxně ty nejotravnější jsou právě mezi klaunem a Mexičankou. Vůbec většina děje je o tom, že nějaká pipka zachraňuje co chlap podělal. Nebo nějaká silná žena vede tlupu tupých opic (mužů) tou správnou cestou. Nejhorší je, že kouzlo (a většinu času i vesmír) jsou definitivně pryč. Stala se z toho nudná woke agitka. ()

dan4815 

všechny recenze uživatele

I v tom nejdivočejším snu si nedokážu vysnít, že by Sovětský svaz zvládl přistát na Měsíci. Nutno si uvědomit, že Sovětský svaz byl v polovině šedesátých let v prdeli. Po smrti Sergeje Koroljova se dostal do popředí nápad, že Rusové poletí na Měsíc jednou raketou, a to přímou cestou. Nedokážu si představit, že by toho byli schopni i dnes, natož tou dobou. Za mě moc veliká pohádka, na kterou jsem ze začátku rád přistoupil, nicméně s ohlédnutím musím podotknout, že nejde ani tak o samotný závod, než o sledování mezilidských vztahů. Což zamrzí. Čekal jsem techničtěji a faktičtěji zaměřený seriál, a to se nestalo. Ani se mi nechce moc věřit, že v době, kdy NASA byla výhradně mužskou záležitostí, by mezi sebe vzala ženy. Ano, NASA se později ukázala jako pokroková organizace, která ve svém zájmu, aby její činnost byla v očích veřejnosti o to zajímavější, mezi sebe přibrala ženy. Myslím si, že v té době by raději Sověty trumfli mužskou posádkou, která by se zaměřila na takový aspekt, na který by Sověti neměli. I rychlé tempo seriálu příliš nepomáhá. Jak jsem byl ze začátku nadšen, tak tyto pocity vystřídala těžkopádnost některých scén. Kdyby byl seriál komplexnější a nezaobíral se jenom mezilidskými vztahy, bylo by to lepší. ()

Reklama

zapalik 

všechny recenze uživatele

Strašně silný seriál. Vůbec bych nevěřil, jak mě může pohltit alternativní historie a jak může působit tak uvěřitelně, že člověk zapomene, že je to jen scénář a ne hraný dokument o skutečnosti. Závěrečná potitulková scéna první řady? To je lákadlo jak prase... A komu vadí linie imigrantů, ten by mohl použít svůj ptačí mozeček a uvědomit si, že seriál bude mít ještě pokračování. ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Mám rád kosmonautiku a mám rád alternativní historii. Seriál který kombinuje obojí je tedy zdánlivě ideální, ale stejně se nemůžu zbavit pachuti zmařené šance. Na třetí velký ruský triumf ve Vesmírném závodě Američané zareagovali stejně jako na dva předchozí. O žádnou skutečnou výhru nejde, závod dál pokračuje. Na Měsíc se létat nepřestane a v plánu je stálá základna. Kdyby se opravdu ubírala historie tudy, tak bych USA prohru i přál. Bohužel tahle zápletka deset dílů neutáhne. Místo aby se autoři zaměřili na rivalitu se zatvrzele triumfujícím protivníkem, zabrousili do mezilidských vztahů. Postavy jsou slušně napsané a dobře zahrané, takže to není vyloženě jalová linie, přesto trochu obyčejná a povrchně schématická. Kupříkladu v ženském týmu jsou mezi kandidátkami holka z plakátu, černoška, feministka, lesba a nakonec schopná kandidátka. Jedna z nich zažije tragickou nehodu. Hádejte která. Šedesátá léta byla dobou velkých změn a proto tady politický aktivismus nepůsobí tak násilně jako v jiných projektech. Přesto občas touha vyprávět dobrý příběh ustoupila snaze poučovat. Dobrým příkladem je rodinka mexických imigrantů, s níž si scenáristé očividně nevěděli rady a proto je pro děj úplně zbytečná. Druhou sérii jsem vzdal po dvou dílech. Děkuji nechci, a snižuji hodnocení na tři hvězdičky. ()

Galerie (441)

Zajímavosti (7)

  • Seriál je pojmenovaný po části slavné věty, kterou prohlásil Neil Armstrong, když jako první člověk na světě stanul na Měsíci: „That's one small step for a man, one giant leap for mankind.“ V překladu: „Je to malý krok pro člověka, obrovský skok pro lidstvo.“ (venca)
  • Během pouštního survival tréninku mají dámy nafasovány batohy ALICE large, které však byly ve skutečnosti uvedeny do oběhu až cca tři roky poté. (Andy.)
  • Během startu měla Cobb (Sonya Walger) jakožto pilot LEM sedět vpravo, ne uprostřed. Jediný LEM pilot, který během všech Apoll seděl uprostřed, byl Aldrin během letu A11, a to jen proto, že velkou část předchozího tréninku strávil na pozici pilota CM. (Andy.)

Související novinky

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

Co chystá režisér Johna Cartera a WALL-E?

10.10.2022

Scenárista a režisér Andrew Stanton (Hledá se Nemo, WALL-E) se po letech pauzy chystá vrátit za kameru svého nového celovečeráku. Stanton naposledy natočil animák Hledá se Dory pro Pixar, předtím měl… (více)

Apple TV+ nabízí seriály zdarma

Apple TV+ nabízí seriály zdarma

12.04.2020

Na jeden týden nabízí streamovací služba Apple TV+ několik ze svých seriálů všem divákům zdarma. Akce by měla být spuštěna v USA a všech dalších zemích, kde je služba dostupná, tedy včetně České… (více)

Prosinec na Apple TV+

Prosinec na Apple TV+

04.12.2019

Druhou streamovací službou po Netflixu, která si bude chtít o svátcích přetáhnout na svoji stranu nové diváky, je Apple TV+. Ten vyrukuje již 6. prosince s prvními třemi epizodami dramatického… (více)

Disney+ už drtí Apple TV

Disney+ už drtí Apple TV

13.11.2019

Streamovací války započaly a web Business Insider teď čerstvě vydal analýzu, která popisuje start obou nejnovějších velkých streamovacích služeb Disney+ a Apple TV Plus. Klíčová je zde poptávka … (více)

Reklama

Reklama