Reklama

Reklama

Happy Days

(seriál)
Komedie / Rodinný
USA, (1974–1984), 106 h 16 min (Minutáž: 25–26 min)

Tvůrci:

Garry Marshall

Scénář:

Garry Marshall, William Bickley, Lowell Ganz, Babaloo Mandel (více)

Hrají:

Henry Winkler, Marion Ross, Tom Bosley, Erin Moran, Anson Williams, Ron Howard, Pat Morita, Scott Baio, Ted McGinley, Crystal Bernard, Linda Purl (více)
(další profese)

Série(11) / Epizody(255)

Obsahy(1)

Tento seriál popisuje obvyklé i neobvyklé životní chvilky rodiny Cunninghamových, která žije v Milwaukee ve Wisconsinu. Mezi hlavní členy rodiny patří otec Howard, majitel obchodu se železářstvím, matka v domácnosti Marion, náctiletý Richie, starší bratr Chuck a mladší sestra Joanie.V seriálu je vyobrazen život střední třídy na přelomu padesátých a šedesátých let. (Džejkop)

(více)

Recenze (2)

danecek24

všechny recenze uživatele

Zlatý Glóbus - cena (2) - 34. ročník (za rok) 1976, 35. ročník 1977 - *Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Henry Winkler + nominace (4) - 34. ročník 1976 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), 35. ročník 1977 - Nejlepší seriál (komedie / muzikál), Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Ron Howard, 40. ročník 1982 - Nejlepší herec ve vedlejší roli - Anson Williams ()

Galerie (15)

Zajímavosti (26)

  • Ron Howard (Richie) opustil seriál po 7. sérii, aby se dal na dráhu režiséra. V poslední 11. sérii se vrátil zpět jako Richie a objevil se v několika epizodách. (Zodd)
  • Postava Morka (Robin Williams) byla vymyšlena, protože syn Garryho Marshalla měl rád Star Wars a Happy Days se mu zdály nudné, protože tam nebyl žádný mimozemšťan. Sám Garry Marshall neměl výsledný scénář rád kvůli své absurditě, ale výkon a improvizační talent Robina Williamse to obrátil, takže se stal populární postavou a Garry chtěl spin-off, vznikl tak Mork & Mindy (od r. 1978). (Zodd)
  • Postavu Chucka Cunninghama hraje v první sérii Gavan O'Herlihy a v té druhé Randolph Roberts. Nebyli však samotní, kdo ho ztvárnil. V seriálu Love, American Style (od r. 1969), jehož je Happy Days spin-offem, konkrétně v epizodě Love and The Television Set, hraje Chucka Ric Carrott. (Zodd)

Související novinky

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

20.07.2016

V 81 letech nás opustil filmový a televizní klasik Garry Marshall. Většina z vás ho zná jako režiséra Pretty Woman nebo Deníku princezny, Marshallovi ale dala kariéru hlavně malá obrazovka. Jako… (více)

Reklama

Reklama