Dexterova laboratoř

• USA Dexter's Laboratory
Animovaný / Rodinný / Sci-Fi / Komedie
USA, (1996–2003), 28 h 36 min (Minutáž: 22 min)

Dexter je geniálny chlapec. Vo svojej izbe má za knihovňou tajné laboratórium s najmodernejšou technikou, ktorú si aj sám vyrába. Jeho pokojné rozmýšľanie a pracovanie však narúša jeho nadmieru hlúpa sestra Dee-Dee s deštruktívnymi sklonmi. Svoje laboratórium preto musí pred ňou často chrániť, zároveň nesmie dopustiť, aby sa o ňom dozvedeli jeho rodičia. A aby to všetko nestačilo, musí občas aj odolávať útokom svojho vedeckého soka Mandarka. Byť géniom veru nie je med lízať. (pivo)

uiu

Ráda vzpomínám na doby Cartoonu Networku a kdy jsem byla malá holka a prd jim rozuměla a přesto jsem se u toho seriálu smála, protože mi bylo jedno, co tam říkají, ale co se tam děje. Ovšem taky díky Dextrově laboratoři jsem se pak zdárně učila anglicky a časem jim už začala rozumět. Škoda, že dnes už není ryze anglický program s dětskými seriály, hned by to po jazykové stránce vypadalo v České republice jinak. ()

Héj

Jeden z mých nejoblíbenějších kreslených seriálů,takřka geniálně zpracováný, bohužel se to netýká zatím poslední řady seriálu,která je odfláknutá a Dextra mluví nikdo jinej. O čem to tak je? No v kostce, hlavní hrdina je Dexter-boygenius, který má v pokojíčku schovanou obrovskou tajnou laboratoř, o které nikdo nic neví až na jeho otravnou sestru Dee-Dee a pár superhrdinů,dokonce ani jeho rodičene, nebo ano Tento seríál (můžete ho u nás sledovat na kabelovce na kanálu Cartoon-Network) I když je zamýšlen pro děti je psán s nadsázkou a humorem a já se uněj vždy výborně bavim, proto pět hvězdiček ()

AxusNalim

1. a 2. řada - klasika, kterou jsem viděl už kdysi v premiéře na Cartoon Network, některé díly skvělé, některé trochu horší. 3. řada - přišly trochu drastické změny výtvarného zpracování a celkově se to zhoršilo, ale třeba díly s Mandarkem, jeho hipísáckou rodinou a jeho redesignovanou laboratoří se mi pořád líbily. 4.řada - na první pohled se mi zdála horší než třetí, ale nakonec kvalitnější díly převážily. Na všechno se dívám s českým dabingem a kupodivu mi po několika dílech přestal vadit. ()

Malarkey

Už tenkrát jsem tušil, že tohle je supr úspěšnej oblíbenej seriál na Cartoon Network, a to mi bylo dvanáct a čuměl jsem na to v angličtině, a bavilo mě to i když jsem tomu houbeles rozuměl. Kupodivu ani po těch letech to neztrácí na zábavě, ale fakt je, že těch seriálů zrovna na Cartoon Network byla celá várka, stačilo si vybrat, i když Dexter patřil mezi ty nejlepší. ()

marrrrian

Geniálny seriál o nízkom, nevýraznom chlapcovi, ktorého sestra (hlavonožec Dee-Dee) dostala rozumu o to menej, o čo on dostal viac a ktorý má niekde v priemernom americkom dome, na priemernej americkej ulici, za knižnicou ukryté nekonečne obrovské laboratórium. To dáva priestor na rozvoj výborného animovaného seriálu. ()

• Od roku 2001 boli príbehy "Dexter's Laboratory" preberané s komixovej predlohy. (Flipper)
  • Priezvysko Dexterovej rodiny nebolo nikdy zverejnené. (Flipper)