Euforie - Série 2

(série)
USA, 2022, 7 h 53 min (Minutáž: 54–62 min)

Tvůrci:

Režie:

Scénář:

Hudba:

Labrinth

Zendaya, Hunter Schafer, Austin Abrams, Sydney Sweeney, Jacob Elordi, Alexa Demie, Barbie Ferreira, Algee Smith, Maude Apatow, Jennifer Kathreen Larson (více)

Thalin

Druhá série není vlastně horší než první, ale něčím mi přišlo, že to gradování osudů postav nejde tím správným směrem. Rue tu propadá čím dál víc jakési melancholii do které ji stahují drogy a tím stejným směrem mi připadalo, že se ubírá víc postav, jen ne skrz fet. Jules, která mi ze začátku a celou první sérii připadala jako snad nejlepší charakter se tu změnila v postavu, která mi těžce lezla nervy a vlastně se mi začala svým chováním a přístupem k ostatním znechucovat. A takhle jsem to vlastně měla s většinou postav. Propadaly se někam hloub, sice to mělo dramatický ráz a občas přišel i nějaký ten šok, ale přišlo mi to hrozně depresivní. Jako by najednou všechno bylo všem jedno a nechali se stahovat těma sračkama hloub. Jakoby záměrem seriálu nebylo to nějak prezentovat a řešit, ale spíš jen to prezentovat jako něco, co je vlastně normální a místy až super, podané artovým stylem, takže braní drog a nezřízené sexuální eskapády jsou tu vlastně rádoby oku lahodící.  Už to asi na mě bylo moc temné a přišlo mi, že postavy se nikam pořádně nevyvíjí. Spíš naopak. ()

motyka52

Pátý a osmý díl jsou špičková televizní zábava, zejména prvních 15 minut epizody 5 je přesně tím, co bych od toho chtěl. Ve zbytku druhé série se ale Euforie až příliš opájí sama sebou, je neúměrně psychedelická a nabízí spoustu scén na pomezí snu a reality, které sice možná krásně vypadají, ale děj vůbec nikam neposouvají. Jednoduše řečeno - je plná samoúčelné vaty. A zmizela většina cool muziky. ()

Stanto

Ach jaj...a tak sľubne to vyzeralo. Parádne rozbehnutá prvá polovica, ktorá bola uprgradeom úspešnej 1. série si začala sebavedomo raziť cestu svojej nezávislosti, no žiaľ neuniesla svoj úspech a premenila sa na wanna be metaforickú druhú polovicu, plnú "dojemných scén a srdcervúcich odkazov". Predpokladám, že toto je Hollywood...škoda toho. ()

hudys666

Levinson je zjevně chudák bez talentu a soudnosti. Zatímco 1. série, kdy se nejspíš držel izraelské předlohy, byla povedená, v 2. sérii postupně začal vršit nudné, zbytečné, iritující i iracionální scény, kterými zadupal do země vše zajímavé, co seriál nabízel. ()

vecnevysmata

Původně jsem na druhou sérii neplánovala koukat, protože první mě zas tak moc nevzala, ale nakonec jsem to riskla a tohle je sakra brilantní. Méně sexu, parties a prvoplánovosti, více hloubky a rodinných vztahů, uvěřitelnější scény, jo a Zendaya je sakra dobrá herečka. Pátá epizoda je must-see, hádka s matkou i útěk před policií jsou vrcholy celé série. Nová Euforie zkrátka dospěla a v něčem mi začíná připomínat Sex Education, což je z mé strany rozhodně kompliment. ()

slatkakuca

První sérii si vůbec nepamatuju, ale vím, že mě celkem vzala. O to horší jsem to měla se sérií druhou. Přišla mi hrozně vleklá, divadelní hru jsem protrpěla a popřeskakovala a neustálý výlevy emocí mě nebavily. Určitě zajímavý počin, ale drogy a party byly zajímavější. Kdyby byla dvojka celá o Ashovi, udělali by líp. A ty grimasy do kamery Zendayi byly na ránu. ()

cineczeck

V serii 2: Zendaya a pak pusto prázno..? Asi trochu jo. Vlastně kámo ještě hustý duo Fez s kámošem. A Alexa Demie jako hight quality bitch again! ()