Létající Čestmír

• Československo Lietajúci Čestmír (více)
Fantasy / Rodinný / Komedie
Československo / Západní Německo, 1983, 4 h 32 min (Minutáž: 44–46 min)

Scénář:

Miloš Macourek

Kamera:

Emil Sirotek

Hudba:

Karel Svoboda

Lukáš Bech, Žaneta Fuchsová, Antonín Kala, Jan Kreidl, Vladimír Menšík, Zdena Hadrbolcová, Petr Nárožný, Iva Janžurová, Ivana Andrlová, Ivan Vyskočil (více)

Originální sci-fi seriál z pera Miloše Macourka o létání, kouzelném modrém kameni a úžasných vynálezech: Jednoho rána cestou do školy zakopl Čestmír Trnka o Modrý kámen a ocitl se náhle na Planetě květin. Zažil tu neuvěřitelné věci a přinesl si odtud semínka, z nichž vypěstoval květiny, jejichž vůně mu dala schopnost stárnout a létat. Takové možnosti, jak jistě uznáte, musel Čestmír využít. Ale už první večerní let do školy pro důležité naslouchátko, které učitelka Klepáčová zabavila spolužáku Davidovi, signalizuje, že kouzelné květiny přinesou Čestmírovi i celé jeho rodině nemalé problémy. (Česká televize)

PlayEasy

My jsme jako chlapci tuto fantasy minisérii žrali a klidně jsme zhlédli všech 6 dílů za jediný den, ale dnes, když už jsme z takových "kravinek" vyrostli, nám snímky tohoto typu nic neříkají. Ovšem nostalgie se přeci jen počítá :-) ()

OJan

Znělka je úplně boží, ale seriál má jen jednu opravdu dobrou epizodu, jinak je to nudné, utahané, ale občas i vtipné. |55%|, (počet zhlédnutých epizod: 6) ()

Santek

Tohle je ta největší ujetá šílenost české seriálové tvorby. Samozřejmě v tom nejlepším slova smyslu. Výborný soundtrack, skvělé nápady a ta celá sci-fi stránka seriálu je fakt nezapomenutelná. Nevím jestli je lepší tohle nebo Křeček v noční košili, ale obojí je bomba! ()

Phex

Nějak mě to šňupání nebere - já vím jsou o jen kytky žádná chemie...ale stejně klidně si leť třeba doprdele Čestmíre. Fantazy poetiku tohoto smínku jsem nepobíral v mládí a ani na druhý pokus mě to nedostalo. ()

kenny79

Naprosto skvělý seriél od Vorlíčka, který jsem si po těch letech moc nepamatoval a strhl mě tak, že jsem shlédl všechny díly po sobě. Po letech má modrý kámen stále své kouzlo. ( Výborný Petr Nárožný) ()

Danulinda

Tato scifi komediální pohádka patří určitě mezi klenoty hraných filmů. Scénář naprosto špičkový, člověk se ani na okamžik nestihne nudit, a herecké obsazení jak dětských, tak i dospělých rolí je přímo pohádkové. Co jméno, to pojem, a proto je na toto dílo skutečně radost pohledět. Zpracování triků je taktéž dokonalé ve srovnání s dnešními umělotinami vytvořenými pomocí počítačů. Holt není nad ne-počítačové trikové záběry, které vypadají mnohem reálněji, než ty dnešní předražené a přitom naprosté slátaniny typu Pokemonů a podobných stupidit. ()

keyzar

Skvělý český seriál, který se našim tvůrcum opravdu povedl. Spoustu zápletek, skvělí herci a zábavná podívaná. Víc hodnotit myslím není třeba... ()

honzic

Tohle je legenda. Kdo by neznal Blechu a Bechovi už nikdo Čestmírka neodpáře a i Menšík zahrál skvěle a další. Takže tady opravdu šlo o vydařené dílo se skvělou hudbou Svobody a povedenými nenásilnými triky docela. Hodnocení: 80 % ()

J.Mayen

Jeden z nejoblibenejsich serosu myho mladi. Neskutecnej rachot na svou dobu s genialnimi efekty. Jako dite jsem se nemohl vynadivat. ()

Mainer

tenhle seriál zbožňuju, má nezaměnitelný zápletky a přímo oplývá rovnoměrně dávkovanou magičností, plný počet :) ()