Stvořeni pro lásku

• Hongkong Hua yang nian hua (více)

Příběh se odehrává v šedesátých letech, kdy se do hongkongského bytu nezávisle na sobě stěhují dva manželké páry: novinář Chow se svojí ženou a krásná sekretářka Li-zhen s manželem. Jejich protějšky tráví mnoho času na cestách a tak si Chow a Li-zhen společně zkracují osamělé večery. Dokud se neobjeví podezření na mimomanželské aktivity jejich partnerů. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Skrk

Stvořeni pro lásku. Uvnitř syrové a kruté. Dojemný, mnou nepopsatelný snímek s určitou poetikou a s tak krásnou vizuální stránkou. Nevzpomenu si na žádného jiného režiséra, který tento styl vizuality zvládá natolik, že i cigaretový kouř je tak úžasný. Hudební doprovod je kapitola sama o sobě. (24. nejlepší film všech dob) ()

Shit

První sem viděl Wongův film 2046, kterej je v podstatě pokračováním In the mood for love a myslim, že to nebylo úplně dobře, jelikož i když to nenavazuje nějak razantně, tak vývoj postavy Tonyho Leunga tady přímo navazuje nebo lépe řečeno se z něho dá pochopit styl chování Tonyho Leunga v 2046 nebo aspoň mi to tak přišlo a tak nějak sem díky tomuhle filmu líp pochopil i celej film 2046, krom toho je tu víc věcí, který jsou v pokračování dál rozvíjený, jedná se hlavně o myšlenky. Nicméně co se týká samotnýho filmu, tak je opět hodně poeticky natočenej, kamera opět nádherná, muzika nevtíravá, ale dobová a pro atmosféru perfektní a oproti 2046 se nejedná o tolik zmatenej kousek, příběh si plyne svým pomalým tempem a i tak dokáže zaujmout ()

DaViD´82

Stylizace je překrásná a Kar-wai Wong dokazuje, že je náramně talentovaný režisér. Rovněž tak hudba dosahuje nejvyšších kvalitativních sfér. I ti herci. Jenom ten vnitřní náboj to zcela postrádá, což je zrovna u tohoto typu snímku to nejpodstatnější. K čemu je nádherná slupka, když jádro je nemastné neslané ? ()

lesumir

Stvořeni pro lásku je hodinu a půl trvající nic s herci, kteří z úst vypouštějí prázdné repliky. Při filmu jsem sice neusínal, ale stále přemýšlel nad něčím jiným a jsem za to rád, aspoň jsem si při sledování urovnal to, že bych si měl koupit novou postel a zajít večer na panáka. Jo... Takový prázdno to je! Pritom mam Wonga rad a jeho filmu si naprosto vazim. :-( ()

kitano

Film o laske ktory neskutocne citlivo opisuje vztah dvoh ludi a v ktorom sa vsetko podstatne dozviete z obrazov a hudby. Tento sposob rozpravania vo mne vyvolal omnoho intenzivnejsie pocity ako u inych -obicajnejsich- filmov. Film sa nesie v pochmurnej, tmavej, uprsanej atmosfere ktora vsak nieje smutna, skor tak zvlastne krasna. Dostanete sa akoby do takeho ineho,maleho, osobneho sveta hlavnych hrdinov a prezijete ich pribeh lasky, ktora bola mozno preto taka krasna, lebo lebo sa nikdy nenaplnila. (Nema zmysel opisovat uazsnu kameru,vizualnu stranku, a herecke vykony filmu) 10/10 ()

• Napriek tomu, že sú dvaja hlavní antagonisti filmu, postavy pána Chana a pani Chow nikdy nie sú fyzicky viditeľné na obrazovke, s výnimkou krátkeho momentu, keď je pani Chow vidieť len zozadu. Roy Cheung a Paulyn Sun, ktorí tieto postavy hrali, skutočne nakrútili scény ako svoje postavy, ktoré však boli vystrihnuté z konečnej verzie (tieto scény sú prítomné na DVD a Blu-ray ako vymazané scény), a ich prítomnosť vo filme zostala iba v podobe hlasovej účasti pána Chana a dvoch krátkych scén pani Chow, pričom jej tvár nie je nikdy zobrazená. (Pat.Ko)

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků

100 nejlepších filmů všech dob podle kritiků