Děs přichází z hlubin

• USA Humanoids from the Deep (více)

Místem dění je malé rybářské městečko. Má i bez toho, co se na něj chystá, dost svých problémů, jimiž jsou vztahy jeho obyvatel. Jednoho krásného rána jsou roztrhaní všichni psi, několik lidí se ztratí a je tu další problém. Za jeho původce jsou hlavním hrdinou Jimem a doktorkou Susan označeni mořští mutanti, kteří vznikli údajně jako doposud netušený vedlejší efekt při biologických pokusech. Při těch se manipulovalo s růstovými hormony ryb a žab a výsledkem jsou mutanti, kteří se neustále vyvíjejí do pokročilejších forem života. Tou poslední je člověk. Takže nyní přichází na páření s ženami nadržená armáda zelených mutantů. Ve městě probíhá nějaký festival a nikdo o ničem neví. Jen Jim a Susan, kteří se dostali až do mutantího hnízda a spěchají ostatní varovat, zatímco Jimova rodina je ponechána osudu doma. (surface)

Flipnic

Obrovské milé oldschoolové překvapení!! Film, který se rozjede hned od začátku a skoro ani chvíli nenudí. Klasická slasherovská atmosféra, lekačky, přímořské prostředí a městečko, tajemno, perfektní atmosféra, výborné gore efekty, brutalita, nahota, monstra znásilňují ženský a bordují chlapy na kusy, absolutně skvostný konec!!! Hodně odvážné, hodně svižné a tvořené se zápalem a nadšením. Vzhled moster je kontroverzní, ale to co dokážou s lidma provádět to kompenzuje ... :-)) Výborná věc a zapomenutá klasika!! ()

AGAMENON

Jsem velmi spokojen, spousta koz, krve, násilí, tak je to správně, tak to má být. Strupálov se opravdu povedl, pěkné přímořské městečko, holky by rozhodně na miss neuspěly, jelikož mají solidní trojky a nepropadají kanálem. Herci hrají docela obstojně, hysterky mě vždycky se*ou, ale co se dá dělat. James Horner složil solidní hudbu, byť na samostatný poslech, není nic moc a ukazuje jeho budoucí směřování, tj. brutální vykrádání svých vlastních kompozic. ()

Tsunami_X

Film o mořských mutantech, kteří se nápadně podobají Netvoru z Černé laguny, vraždí za podobných výrazových prostředků jako žralok v Čelistech a znásilňují místní dívky, aby se v samém závěru začali klubat jako Vetřelci. Celou tuhle veselou podívanou natočila žena (!!!), která si po tomhle snímku na celovečerním poli bohužel už ani neškrtla. Děj postupuje přes klasické peripetie, ve kterých jsou nám opět podsouvány jakési „vyšší“ myšlenky, počínaje xenofobií a konče vědeckými bláboly. V zásadě se však jedná o nudné drkotání, které se naštěstí v samém závěru překlene v geniálně natočený masakr. Seno, vidle a mořské sítě sebou. Pokud se však chcete bavit mnohem více, doporučuji televizní remake. ()

destroy83

Naprosto parádní osmdesátková záležitost plná monster, krve a nezbytných bradavek. Námět není nijak převratný, nechtěný výsledek biologických pokusů začne terorizovat menší přímořské městečko, ale dílko prakticky obsahuje všechno, co od něj divák může očekávat. Povedená slizká monstra, která když zrovna netrhají na kusy zvířata nebo lidi, si to rozdávají s místními dívkami na pláži, hrstku správňáku v čele s rybářem Jimem a doktorkou Susan, v jinak totálním buranově, kde zrovna rasová snášenlivost nekvete. Řádku obnažených ženských těl včetně nezbytné sprchové scény a pořádnou porci krve a slušného gore. Tvůrci rozjíždějí příběh v poklidném tempu a v průběhu stopáže nabírají na brutalitě jak při útocích monster, tak při výjevech některých buranů. Celé se to pak řítí do masakrózního finále, kde každý béčkový fanda dozajista kvíkne blahem. Snímek díky své kratší stopáži, příjemnému béčkovému herectví a nerušící režii i kameře nemá šanci vůbec nudit. Navíc, kromě vykouzlení sem tam nějakého úsměvu, dokáže diváka udržet v jistých pasážích pěkně napnutého. Nemám co bych vytknul. U mě jasný plný počet. ()

Omnibus

"Leze, leze z bažiny, przní holky nevinný." DŮLEŽITÉ! Prosím opravit název filmu na Děs přichází z Brna. A nyní kvízová otázka za 4 zahleněné bludišťáky. Žije to na Moravě, v bažině, žere to hlavně Pražáky a je to zelené jako špenát. Co je to? Kdepak Jožin z bažin, to byl chyták, je to... PetrPan! Pacholek jeden, prý: "Ryzí osmdesátkový brak. A z hlubin přišel děs... nebo orgasmus.  Kozy i střeva ven, lubrikantem žabí hlen" a prdnul tomu krásné 4*. Zrůda jedna zelená, zlomyslná, humanoidní (prý). Tedy ne že bych měl něco proti genetickým pokusům či chlípným varanům, s tak  velkými gumovými ocasy, že by na ně sbalili i Godzillu, ale čeho je moc... Viz závěrečný, nekonečný a únavný masakr, ve stylu starých indiánek. Čím víc jich zabijeme, tím víc jich zůstává. Ještěrky, oheň, ještěrky, řev, ještěrky, panika, ještěrky, krev ... a pořád dokola, na jedno brdo. Já ani masakrovaní komparzisti jsme si to už neužívali a otrávení mutanti kradmo koukali na hodinky a po sobě navzájem: "Jak dlouho ještě, ještěre?!" Zavrčím jednou, podruhé už jen slabě. ()

• Všetky scény, v ktorých vystupovala Linda Shayne ako Miss Salmon, boli natočené pomocným štábom. (beso74)
  • V jednej scéne je možné vidieť najviac troch humanoidov. Produkcia totiž disponovala jedným úplne funkčným kostýmom a dvomi ďalšími, ktoré sa dali snímať len z istých uhlov. (beso74)