Zabijákova žena & bodyguard

• USA Hitman's Wife's Bodyguard (více)

Michael Bryce (Ryan Reynolds), osobní strážce toho času bez licence, plánuje klidný odpočinek, jeho osobní terapeutka mu používání zbraní na nějaký čas dokonce zakázala. “Žádné bodyguardování!” nakáže mu psycholožka a pošle ho na prázdniny k moři, kde si mají jeho pocuchané nervy odpočinout. Jakmile ale nazuje papuče a otevře si knížku, předsevzetí a klid jsou fuč. Během vteřiny se ocitne uprostřed divoké přestřelky, které vévodí manželka jeho nedávného chráněnce, nájemného zabijáka Dariuse Kincaida (Samuel L. Jackson). A než se rozkouká, je proti své vůli znovu ve službě. Nejdříve je potřeba zachránit Kincaida ze spárů pomstychtivých mafiánů, hned nato dostane prapodivná trojice za úkol zachránit celou Evropu. Svůj maniakální plán totiž spřádá arcipadouch v podání Antonia Banderase. Zabiják, jeho žena a jeho bodyguard vyrážejí na zběsilou cestu evropskými letovisky, bez covid passu zato se slušným arzenálem zbraní. (Bontonfilm)

corpsy

Aj keď je príbeh filmu, jeho akčné sekvencie, dialógy a samotný Ryan Reynolds ( ktorý už zrejme naveky bude hrať Ryana Reynoldsa, ktorý hrá Ryana Reynoldsa ) premletý stovkami mlynčekov na mäso, je to stále kúzelné, vtipné a mäskuárne akčné ( škoda len trochu tých trčiacich CGI ). A povedzme si, chceli by sme to v tejto zostave ináč? Ja teda nie. ()

Dale

Akčná komédia, kde akčné scény pôsobia hrozne lacne a kde som nepostrehol jediný vtipný moment. Nie, nadávajúca Salma, hovoriaca o svojej tesnej vagíne mi nepríde vtipná. Scenár je neskutočne dementný, herci by si za svoje účinkovanie nezaslúžili ani cent, komplet celý ansámbl podáva tie najhoršie herecké výkony minimálne za posledných 10 rokov. Salma šla vyložene na nervy, priblblý Reynolds hrou na Fantozziho nevzbudzoval moc sympatií a Banderas s Jacksonom škoda reči. Zatiaľ jasný favorit na najblbší film roka. 30% ()

Chen

Skvělá akční jednohubka, která se s ničím nepáře, servíruje jednu přepálenou akční scénu za druhou, přidává hodně velkou porci absurdity, pubertálního humoru a chemie mezi (tentokrát) ústřední trojkou prostě funguje. Je patrné, že se herci na natáčení bavili a já se bavil také. Ne, není to přehlídka originality, ano, některé scenáristické veletoče jsou hodně over the top, ale všechny chyby přehlédnete díky ústřední trojici, která je prostě výborná. ()

Spiker01

Moc nevím, kde se stala chyba, jelikož jednička mě tenkrát v kině hodně bavila a až do poslední chvíle jsem nevěřil, že to bude úplná s*ačka, jak naznačují takřka veškeří pisatelé o filmech. Ovšem skutečně je to minimálně o dva řády slabší a scénář je napsaný tak neskutečně odfláknutým způsobem a protkán těmi nejprimitivnějšími fóry (hlavně na prsa Salmy Hayek, jo všimli jsme si, pořád jsou výstavní), až mě to fakt neskutečně otravovalo. Hlavní čtyřka v pořadí je úplně v pohodě a za každých okolností si zahraje svůj průměr, k mému překvapení mě tu tolik nebavil Samuel L. Jackson, ovšem je tu ještě Frank Grillo, kterého mám celkem rád, ale tady je vážně špatný; samozřejmě patrně vlivem jeho napsané postavy. I tak mě mrzí, že dvojka Zabiják & bodyguard finančně neuspěla, ale pokud by měla být trojka ve stejném duchu, asi jí už nechci. Dokoukáno nadvakrát a ačkoliv nemůžu říct, že bych se nějak nudil, absolutně nic až na pár fórů (pořád mě Reynolds neomrzel) mě nevytrhlo z letargie. Uvidí se asi až u dalšího filmu, jestli je Patrick Hudges k něčemu, nebo na velké filmy nemá. ()

mzss1

[30%] No teda, musím říci, že jsem pořádně zklamaný. Opravdu nelituji toho, že jsem na tuto blbinu nešel do kina. Kdyby to nevyšlo na net – už bych seděl v kině a to šokovaný. Předchozí film mi pěkně sedl, prostě pecka. Krásně natočená akce, spojená s rozumným humorem a pěknými songy, ale tohle pokračování? Mezi asi hlavním problémem je skutečnost, že jsme tu neměli jen ústřední dvojici herců Reynolds a Jackson, ale i otravnou Salmu Hayek, jejíž jekot a hlas mi přišel snad ještě nesnesitelnější, než hlas Chrise Rocka v novém filmu Saw. Co se týče příběhu, to mě ani tak neiritovalo, že to bylo nezáživné, nesmyslné atd. Ale akční sekvence prostě už nebyly tak zajímavé a byly hrozně usekané. Jasně, Rko tu bylo, pár krvavých zabití tu bylo, ale to je asi tak všechno. Technická stránka filmu byla slabší, než v jedničce. Možná ta naháněčka na dálnici s výbuchy byla ještě ucházející. Jinak to věčné „přizabití“ Reynoldse a jeho následné oživování bylo otravné. Zasmál jsem se jen dvakrát na začátku, kdy Salma Hayek vysvětluje, že má něco s „píčou“, proto, nemůže porodit. Jinak to bylo dialogy strašně ukřičené. Trio těchto herců na sebe tak dementně řvalo, až jsem pomalu nestíhal číst titulky. Soundtrack – toho jsem si nevšiml … Jako asi jsem to hodnotil moc kriticky, ale zklamání se fakt dostavilo. Akci nemůžu technicky moc kritizovat, i když mě nebavila. Vtipné to také nebylo. Banderas byl nevýrazný a stejně tak i Morgan Freeman a Frnak Grillo, kteří se hodili akorát tak do titulků známých herců. Dát jen 1* mi přijde krutý, tu 2* dám jen s ohledem na to, že se předchozí díl opravdu vyvedl. Doufám, že nevznikne trojka. Jackson a Reynolds mě zde vůbec nebavili a to v jedničce tak bravurně utáhli film. No, škoda, co se dá dělat ….. ()

• Natáčení začalo 2. března 2019. Probíhalo v Chorvatsku, Itálii, Bulharsku, Slovinsku a Anglii. (Varan)
  • Ve filmu zazní celkem 136x slovo „fuck“ a několik nadávek ve španělštině, z nichž je nejznámější sousloví „puta madre“ (má podobný význam jako „fuck“). (noelcoward73)

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

Reynolds a spol. diváky do kin nepřitáhli

21.06.2021

Do amerických kin tento víkend vtrhlo pokračování Zabijáka & bodyguarda s názvem Zabijákova žena & bodyguard v hlavních rolích s Ryanem Reynoldsem, Samuelem L. Jacksonem a Salmou Hayek – na… (více)