Dynastie

• USA Dynasty
USA, (1981–1989), 173 h 59 min (Minutáž: 45–95 min)

John Forsythe, Linda Evans, Joan Collins, Gordon Thomson, John James, Emma Samms, Al Corley, Pamela Sue Martin, William Beckley, Bo Hopkins, Heather Locklear (více)

Sekretárka Krystle sa vydáva za svojho šéfa Blakea Carringtona, majiteľa denverskej ropnej spoločnosti. Milionársky život však nie je prechádzka ružovou záhradou. Krystle si musí získať dôveru služobníctva i nevlastných detí - prefíkanej Fallon a homosexuála Stephena. Okrem toho musí byť stále v strehu pred zákernou Carringtonovou ex-manželkou Alexis. (arkis)

Drom odpad!

Památné dny když po Dallasu přišla náhrada v podobě Dynastie. Ale nebylo to ono, nějaký ten nádech a ozvy, ale vyklubala se z toho telenovela, ač ten termín jsem tenkrát neznal. Buchty oproti Dallasu žádná změna, žádný charismatický J. R., jen prachy, intriky, smilstvo a hlavně kecy, všechno naprosto nezajímavý. Slabota a naprostá ztráta času. Jediný, co mi z toho seriálu zbylo, je Alexis je mrcha. ()

Elisebah odpad!

Na tohle vždycky koukala moje babička. Jednou jsem nějak asi omylem koukala s ní. No byl to nějaký díl, kde se k závěru konala svatba a všechyn je tam nějaký psychopat postřílel. Byla jsem teda zvědavá, jak to bude pokračovat, když hlavní hrdinové jsou mrtví a ejhle... druhý den v dalším díle byli všici zdraví jako by se nic nestalo a ani šrámy neměli. Ve světě asi neví co s penězi, když dovedou točit takovéhle kraviny. ()

Pohrobek

Tak tenhle seriál mě dost zaujal a viděl jsem pěknou řádku jeho řad. Vzdal jsem to, až když se většina hlavních představitelů pomocí plastických operací po "smrtelných" nehodách úplně proměnila, když se hlavní hrdina po několikáté oženil s vlastní manželkou a přibyla mu kupa všemožných levobočků. Nevím, jak byly v tehdejším SSSR vnímány díly, jež se měly konat v jakémsi Moldavském království, ale mě to tehdy přestávalo bavit. Každopádně, dnes už to dávají jenom v ranních hodinách na německých kabelových stanicích. ()

Kri-kri odpad!

Povrchní stupidita o pracháčích roztažená na víc jak 200 dílů. Přiznávám, že v 90. letech, když tento seriál běžel poprvé na Nově jsem ho pravidelně sledoval, i když po letech, s odstupem času netuším, proč vlastně. Celé je to jen o tom, že se famílie zbohatlíků mezi sebou handrkuje o majetek a moc, tudíž typický imperialistický hnůj. Dnes si kromě pár hlavních postav nepamatuju žádnou dějovou zápletku, snad vyjma únosu Krystle a nastrčení její dvojnice. I když je Dynastie dle mého názoru o malý chloupek lepší, než slavnější Dallas (ten mě nezaujal ani tenkrát), stejně to na víc jak odpad není. 10% ()

Figu

Jen jsem si čistě vzpomněl na svoje dětský školní léta v devadesátých letech, kdy na nejmenované televizní stanici Nova, moje čekání na oblíbený Vražedný podřeží a Odpadlíka prznila tahle pffff nekonečná Dynastie... Je to sice slabší odvar než Tak jde čas, nicméně ty vzpomínky to nabouralo dokonale. 15% ()

• Americká potravinářská společnost Kraft Foods v roce 1985 oslovila Lindu Evans (Krystle Carrington), aby propagovala jeho řadu instantních nápojů Crystal Light. (kenny.h)
  • První série byla natočena už v roce 1980, ale kvůli stávce filmových odborů v červenci 1980 byla uvedena až v lednu 1981 třihodinovým pilotem (kenny.h)
  • Al Corley odešel ze seriálu na konci druhé série. Nelíbilo se mu, že jeho postava Stevena Carringtona, jedna z prvních otevřeně homosexuálních postav v americké televizi, se po nátlaku náboženských organizací a obavách studia o sledovanost začala měnit v nevyhraněného bisexuála. Od třetí série byl jako Steven obsazen Jack Coleman a změna vzhledu byla vysvětlena plastickou operací po výbuchu na ropné plošině. (kenny.h)