Uznávaná britská dokumentaristka Jeanie Finlayová získala jedinečný přístup na natáčení dosud nejambicióznější a nejkomplikovanější série úspěšného seriálu Hra o trůny z produkce HBO, kde strávila celý rok. Dvouhodinový dokument Hra o trůny: Poslední hlídka, jehož premiéra bude uvedena týden po definitivním konci seriálu, se noří do bahna a krve, aby odhalil slzy i vítězství, které zapříčinilo převedení fantasy světa Západozemí do filmových studií, polí i parkovišť Severního Irska. Snímek je osobní, zblízka natočenou reportáží přímo z frontových zákopů produkce. Zachycuje nejen strasti ostrovního počasí, které herci a celý tvůrčí tým museli během natáčení podstupovat, ale vyjevuje i nervozitu z blížících se termínů či neutuchajícího zájmu fanoušků. Spíše než tradiční „Making of“ nabídne dokument zábavný, srdceryvný a intimní pohled do hořkosladkého světa tvůrců, kteří se musí rozloučit se svým životním dílem. (HBO Europe)

asdfasdf

Hned, jakmile jsem se dodíval na Hru o trůny, tak jsem se hned musel vrhnou na tento dokument, abych se dověděl alespoň něco z natáčení. A opravdu nelituji toho, že jsem si dokument pustil. Krásně zpracovaný a i přesto, že se tam hlavní hrdinové seriálu zase tak často neobjevují, není to pro mě zklamáním. Krásně ukazuje kolik práce je potřeba udělat, než vznikne nějaký takový kvalitní seriál. ()

jizvoun

Krásná třešnička po mém dokoukání poslední epizody seriálu. Je neuvěřitelné, kolik práce, úsilí, peněž a bůh ví čeho ještě to všechno stálo. Je vidět, že i jak pro diváky, tak i pro herce se jednalo o nesmazatelnou kapitolu jejich života, až se neubránili slzám. No a co mě velmi na tomhle dokumentu potěšilo - velmi silná československá stopa, a totiž Vladimír Furdík, který se tu i zmíní o svém původu a pustí na mobilu českou písničku, paráda. ()

Bogrant

Celá ôsma séria bola plná rozpakov, logikou šla voči všetkému, čo dovtedy GoT predstavovalo, niekde ma potešila, niekde sklamala, ale tento dokument je skvelým príkladom toho, že aj napriek všetkému, čo sa na konci (ne)udialo, zostane za týmto fenoménom prázdne miesto, ktoré málo čo vyplní. Emocionálne opodstatnené, vtipné a lúčiacie sa, sledujúce hlavne zákulisie a komparz. Škoda len, že nezahrnul viac pocitov hlavných hviezd, predsa len, k ním už človek má vytvorený určitý vzťah a ešte lepšie by to precítil. ()

minno

Krásna ukážka čo stálo za produkciou 8. série, ktorej z tohoto hľadiska vytknúť veľa nemôžeme. Vladis tu dostal docela slušný priestor a dúfam, že ho niekde ešte uvidíme. ()

Tempter

Jedna * za úvodní titulky, pak už se na to fakt nedalo dívat. Bylo to, jako když nutíte přátele koukat na vaše "fantastické" video z cyklovýletu. Ti co tam byli, chrochtají nadšením kdykoliv se objeví v záběru, ti co tam nebyli, umírají nudou.... Ale chápu, každý si chce zažít svých 5 s "slávy"... ()

Bertramm odpad!

Dokument o bandě lidí, kteří osm let dělali jednu práci natolik svědomitě a pečlivě, že si vysloužili vlastní dokument. Koukáme na pravé hrdiny seriálu....vlastně ne.... je to předplacená pakáž. K čemu to všechno, když nakonec ve scénách koukáme na kelímky s kávou a různě odložené petlahve. ()

planetta

Neskutočne veľa makačky je za týmto projektom. A ja som aj rád že sa to tu viac sústredilo na staff pretože oni tu odviedli obrovský kus práce ()

redmonkey

Taková hezká dojemná tečka za skvělým seriálem, který jsem (asi ne jediný) hltal po několika dílech a stálo mě to mnoho probdělých nocí. Jsem rád, že nás tvůrci nechali nahlédnout pod pokličku, protože dle mého zrovna v tomhle případě je potřeba vidět zákulisí toho všeho, člověk žasne kolik lidí a jak dlouho tomu věnovalo svůj prakticky veškerý čas, obětovali čas s rodinou, dětmi, přáteli. Je tam plno emocí napříč celým štábem od tvůrců, přes režiséry, herce, lidi z komparsu..Pro každého milovníka Hry o trůny povinnost vidět. ()

FildasCZ

Lidé si stěžují na stopáž a za mě to je strašně krátké. Je vidět, že většina lidí, co nadává, že tam jsou i obyčejní lidi neví očividně, že aby serál vznikl tam právě tihle lidé musí být. Smutná doba. Je pravda, že mě mrzelo, že jsme defakto neviděli žádné herce a pokud ano, tak jen mžik. Moc krátké, málo obsáhlé, ale zase lepší, jak dokument o obi wanovi, kde je čirá humusální Disney propagace, jak je vše dokonalé a skvělé. ()